Куди медійникам поїхати в Україні на травневі (і про що потім написати😀)

Кілька порад від редакції “О, Море” та телеграм-каналу “Туди-сюди”

Редакція “О, Море” та телеграм-канал “Туди-сюди” протягом всього часу пандемії шукають цікаві локації в Україні. І їх справді дуже багато, на різний смак і фінансові можливості. Для тих, хто любить відпочивати в наметі і дорогих готелях. Для тих, хто любить активний відпочинок і пасивно валятися на пляжі. Для тих, хто обожнює музеї і тих, чия мета гастрономія.

Тему з внутрішнім туризмом ще у 2020 році підхопили українські тревел-блогери, ведучі туристичних програм. Тепер мандри в Україні — це тренд, тема, яка реально цікавить аудиторію. Досліджують і пропагують український туризм такі гіганти туристичної сфери, як Антон Птушкін та Дмитро Комаров. Вірусним також стало відео про Україну команди Назара Дорошкевича What is Ukraine. Зараз його команда готує повнометражний фільм до 30-го Дня незалежності України.

З 1 по 4 травня українці будуть мати аж 4 вихідні підряд. Наступні вихідні також будуть продовжені і триматимуть з 8 по 10 травня. І це прекрасна нагода порадити читачам кілька варіантів маршрутів вихідного дня та й податися у мандри самому.

Гірське озеро, ведмеді та водоспад

Маршрут: Синевир — Реабілітаційний центр ведмедів — Пилипець — водоспад Шипіт — Боржава. Розрахований на 2 дні.

Хоча весь маршрут пролягає Закарпатською областю, це ще справжні гори. Саме та частина Закарпаття, де високі гори чергуються з глибокими ущелинами, водоспадами та швидкими гірськими річками.

Синевир. Фото: etnotur.ua

Озеро Синевир розташоване на висоті 989 метрів, тут не можна купатися, адже це заповідна територія. Саме тут знімали однойменний український фільм жахів “Синевир”. Зовсім поруч Реабілітаційний центр бурих ведмедів, де можна побачити врятованих мешканців лісу.

Шипіт. Фото:lookmytrips.com

Заночувати можна у Воловці чи Пилипці. Наступного дня піднятися підйомником і вирушити на гору Гимбу та на полонину Боржава. А далі спуститися до Шипоту. Вода у цьому водоспаді спадає з висоти 14 метрів! У липні тут протягом десятиліть розбивають наметове містечко представники різних субкультур. Саме на шипітському фестивалі відбуваються події з книжки Любка Дереша “Поклоніння ящірці”.

Радянські мозаїки, гастро екскурсії та стародавній вулкан

Маршрут: Маріуполь — заповідник “Кам’яні могили”. Розрахований на 2 дні.

Маріуполь — колоритне місто на березі моря. Інфраструктура розрахована на туристів: тут багато гарних закладів, нестандартні екскурсії та дегустації.

Маріуполь. Фото: zruchno.travel

У Маріуполі можна влаштувати полювання на радянську мозаїку. У місті їх дуже багато та, на жаль, з кожним роком стає все менше. Однак шанс на порятунок є, нинішній міністр культури Олександр Ткаченко виступає за збереження монументально-архітектурної спадщини ХХ століття. “Лівий берег” минулого року робив ґрунтовний огляд мозаїк Маріуполя.

Також цікаво пройтися містом у пошуком міні-скульптур. Обов’язково погляньте на місто з оглядового майданчику водонапірної вежі. Спробуйте одну з гастрономічних екскурсій від туристичного центру Vezha. У Маріуполі багато варіантів оренди житла, тож ночувати зручно залишитися саме тут.

Заповідник “Кам’яні могили”. Фото: rest.guru.ua

На другий день вирушайте до заповідника “Кам’яні могили”. Приблизно 2 млрд років тому тут вивергався вулкан. А сьогодні серед незайманого степу туристи можуть оглянути дивовижні граніти і гнейси. Вважається, що у стародавні часи — це було енергетично важливе місто для людей. Тут знайшли кургани заможних древніх людей, є кам’яні баби і древні написи.

Загалом в минулому році Привязов’я було не готове до напливу туристів з усієї України. На узбережжя Азовського моря подалося чимало людей з статками вище середнього, а місцевий туристичний бізнес не міг в повній мірі задовольнити їхні потреби. У 2021 році розроблена айдентика регіону та план розвитку. Кажуть, що до сезону 2021 готові.

Вітряки, підвісний міст і соснові ліси

Маршрут: Грибівка — Сергіївка — Лебедівка. Маршрут можна подолати як за 2 дні, так і розтягнути мандрівку. Усе залежить, скільки часу ви проведете у кожній з локацій.

Така популярна серед українців Одеська область на початку травня все ще малолюдна, а це чудова нагода відпочити біля моря у спокої, без натовпів людей.

Маяки біля Грибівки. Фото: Олена Липецька

Приблизно за годину їзди від Одеси біля Грибівки розташована вітряна електростанція. У самій Грибівці вартує уваги підвісний мостик через річку Барабой. Ввечері його підсвічують.

Лебедівка. Фото: Євгенія Тюхтенко

У Сергіївці можна покататися на кайті і прогулятися їхнім знаменитим “кілометром здоров’я”. Тут чимало варіантів житла для ночівлі. За 30 хвилин їзди Лебедівка — унікальне поєднання моря і лісів. Тут ідеально просто гуляти піщаною косою вздовж обривів чи вирушити в ліс.

У малолюдних одеських містечках знімав свій кліп на пісню “Секрет” гурт “Друга ріка”.

Маяк, лиман і плавні

Маршрут: Росєйка — Приморське. Розрахований на 2 дні.

Росєйка весною малолюдна і дуже гарна. До моря можна вийти по мостику через озеро Малий Сасик. По дорозі зустрінете безліч птахів. Морська вода тут дуже чиста, пісок на пляжі досить пружний, тож зручно годинами гуляти вздовж берега.

Маяк Шагани. Фото: vidpochivai

На кінці коси шукайте 16-метровий маяк Шагани. Він працює автоматично, тож всередину не пускають. Деяким туристам щастить застати на місці наглядача і піднятися на маяк, але на це особливо не варто розраховувати. До речі, ще в 17-му році Ukrainer зняв відео про наглядача маяка, який на той час там працював вже 17 років!

Заночувавши в Росєйці, на другий день рушайте в Приморське. Тут можна прогулятися білосніжними широкими пляжами і полюбуватися чистою, прозорою водою моря. Ці місця належать до Дунайського біосферного заповідника, тому тут чимало лелек, величезних пеліканів та інших птахів.

Дунайський біосферний заповідник. Фото: wikipedia

Вирушивши в бік селища Ліски, загляніть в один з численних протоків Дунаю. На виїзді з селища ви проїдете по головному шлюзу каналу Дунай-Сасик. А якщо поїдете у Ліски у другій половині травня, то зможете дуже дешево придбати ароматну місцеву полуницю.

Замки, озера та храми

Маршрут: Луцьк — Зимне — Володимир-Волинський — Шацькі озера — Любомиль — Луків — Старий Чарторийськ. Розрахований на 3 дні.

Хочете поєднати вивчення історії і відпочинок на природі? Тоді рушайте з Луцька на Шацькі озера.

Розпочніть свою мандрівку з міста Луцьк. Відвідайте замок князя Любарта, Троїцький собор, костел Петра і Павла. Уваги вартує музей сучасного мистецтва Корсаків. У Луцьку також можна замовити цікаві театралізовані екскурсії.

Луцьк. Фото: ukrinform

Далі рушайте у Зимне, тут огляньте оборонний печерний Святогірський Святоуспенський монастир. А після їдьте у Володимир-Волинський, погуляйте містом, огляньте вали княжого замку, в місті також безліч храмів, які варті уваги. Тут зручно залишитися на ночівлю.

Вранці рушайте до Шацких озер. Всього тут 22 озера. Найпопулярніше з них Світязь. Ви зможете орендувати велосипеди, човни, катамарани. Зайнятися риболовлею чи прогулятися лісом. До речі, минулоріч блогер Євгеній Панюта зняв огляд про відпочинок на Шацьких озерах.

Шацькі озера. Фото: kresy

На третій день завітайте в Любомль. Тут варто оглянути Георгіївську церкву та палац Браницьких. Далі рушайте в Луків, тут на вас чекає церква Параскеви, костел Ганни і Станіслава і палац Мянсинських. Після заїдьте у Старий Чарторийськ, в якому знайдете прекрасні панорами на ріку Стир, стародавнє городище, старовинний монастир і джерело.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах