Google рекомендує. Як отримувати тисячі користувачів з пошукової системи

Коли ви відкриваєте браузер Google на мобільному, під пошуком бачите новини, які рекомендують вам прочитати. Звичайно, ці статті отримають багато переглядів на сайті. Як же попасти у Google рекомендації?

Google Discover або ж персоналізована стрічка новин налаштовується за локальністю, смаками, попередніми переглядами новин. Якщо коротко, то в Google кажуть: “Google Discover унікальний, тому що на крок попереду: він допомагає знайти те, що ви навіть не почали шукати”.

Рекомендації — інструмент, який корисний як користувачеві, так і власнику сайту. Для користувачів, мабуть, немає нічого приємнішого, ніж знайти власний онлайн-журнал, який враховує їхні інтереси та підлаштовується під локацію, а отже видає локальні сайти.

У рекомендаціях кулінар може знайти класні нові рецепти, стиліст — ідеї для нових образів, техногік — новинки технологій.

У вересні-жовтні в мережі редакцій The City проходив медійний чемпіонат. Сайти вчилися працювати з “зеленими темами” та просуванням статей в пошукових системах. Після матчів ми зробили аналіз статистики ресурсів, а саме, скільки та які статті попадають у рекомендації Google.

Які статті попадають у рекомендації Google

Ми проаналізували потрапляння сайтів до рекомендацій і помітили такі цікаві речі:

  1. У рекомендації потрапляють найбільш трендові теми або ж новини.
  2. Якщо сайт потрапив туди хоча б раз, то обов’язково буде повторний. Це означає, що у сайту є читацька аудиторія та прихильники.
  3. У стрічку потрапляють матеріали не лише нові, а й ті, що вже були опубліковані раніше, але стали актуальними зараз.
  4. Майже усі сайти з’являлись у рекомендаціях з новинними статтями.

Де дізнатися, що сайт попав у рекомендації

Google Search Console допоможе вам отримати уявлення про ефективність вашого сайту в пошуку. Зайдіть на вкладку Рекомендації, вона дає змогу аналізувати продуктивність вашого вмісту в Discover. Тут є графік з трафіком за період, який ви можете вибрати. Крім того, ви можете подивитися, скільки було показів та переглядів конкретних публікацій.

Ось приклад статті Переяслав.City, яка попала у рекомендації:

У консолі ми можемо побачити, скільки це принесло трафіку — 30074.

Що ж цікавить найбільше читачів у містах цієї осені

Переяслав.City: На Переяславщині кохання не зважає на вік. Сайт стабільно тримається у рекомендаціях. З усіх лише він закинув аж три статті з матчу у гугл стрічку.

А от в Умані після Рош Ха-Шана точно не до субсидій. Люди переймаються, що не так з кольором вечірнього неба. Цікаво стало й нам глянути на це.

Сміла.City — молодий сайт зміг потрапити у рекомендації та зробити 239,26% приросту до органічного трафіку від початку Медійного чеміонату 26 вересня.

Олена Гаваши розповіла, як важко залишала рідний Покровськ, куди постійно прилітає, і їхала у Смілу — найпопулярніша стаття у рекомендаціях.

Бар.City з 10 тисяч читачів у вересні до 20 тисяч у жовтні. Як? У рекомендації попали дві новини, одна з яких про Барський спиртзавод.

Також в пошуку гарно зайшли дві “зелені” теми: мультфільми 2022 та карта бойових дій. У який час ми з вами живемо, так? Шукаємо мультфільми для дітей, сподіваючись, що там на передовій у наших все добре.

Активні та популярні теми Гард.City ті, за які найбільше питають на вулицях: “Ой, а що ж буде”, “А субсидії не відмінять?”. Відповідають

Виросли з 72 579 до 102 076– це 40,64%. Одна стаття потрапила з “матчу” в рекомендації — про дрова.

Чернігів.City теж здивував — 189% приросту до органіки. У рекомендації потрапила стаття з графіком відключення електроенергії.

Щодо тих, хто не збільшив свої результати на сотні відсотків, але показали крутий результат

Одного ранку мені зателефонувала колега і каже: “Уявляєш, мені Шостка показалась у рекомендаціях на телефоні. Хоча я навіть не в Сумській області!”.

Шостка.City в органіці не перестрибнула поріг 10%, але дійсно показує те, що у них неймовірна база читачів, оскільки їх новини постійно з’являються в рекомендаціях. Цієї осені найбільше там читали про нашого спільного ворога.

Новоград.City останнім залетів на футбол, підміняючи іншого гравця. Коли одна редакція відмовилась ми вирішили запропонувати колишньому і майбутньому Звягелю взяти участь. Редакція отримала менше часу на сон, але 25% приросту до органіки. І хоча у них найбільш активна аудиторія у Телеграмі та все ж онлайн-журнал у гуглі читають не менше. От у жовтні найкраще зайшов гороскоп.

А ось у Вараському районі люблять почитати про шахрайські схеми. Взагалі люди підточені більше під те, щоб читати, що трапилось у негативному ключі. Та Володимирець.City по органіці пройшов лише на 3% вперед за цей місяць. Зате викрив ще одну схему махінацій.

Гадяч.City проскочив на 8% вперед, не залетів за статтями “у рєкі” та все ж забили голи зі своїми пенсіями і Булгаковим, за яким плаче кримінальний кодекс.

Жмеринка.City стабільно щомісяця тримає планку. В жовтні в рекомендації гугл пройшла стаття Топ 16 перукарень Жмерінки.

СарниNews.City мають класні переляди у рекомендаціях та стабільний ріст трафіку 5–10% щомісяця. А найбільше зайшла статті про переселенців.

Білопільські гриби з’явились у рекомендаціях та й взагалі показники медіа порадували. 29,11% в плюсі і стабільний ріст з червня 2022 року. Але найпопулярніша стаття Білопілля.City в рекомендаціях — про виїзд за кордон.

Петропавлівка.City щомісяця стає на щабель вище. Просто гляньмо на їх графік:

На жаль, не все так райдужно у рекомендаціях гугл. І хоча сайт там з’являється, але матеріалів мало. Всього 16 за осінь. Найбільш популярний про біль всієї України зараз з відключення електроенергії.

В “рєкі” зайшли й дві статті Медіачемпіонату там теж з’явились: дві із чотирьох — про житло та підготовку до зими. Можемо зробити висновок, що правильно сформована стаття дає більше шансів на потрапляння до стрічки своєї аудиторії.

Непохитний Фастів.City. Що може трапитись, щоб їх не читали? Напевне, якщо усі редактори підуть в бойкот — Фастів будуть гуглити ще пів року, бо маємо першу позицію по запиту “новини Фастів”.

Фастів рідко з’являється у рекомендаціях, але мітко зі значними переглядами. З матчу туди зафутболили дві статті про холодну зиму та дрони-камікадзе. Ми точно помітили, що короткі статті фастівчани не люблять. Там лише осмислені та розписані. Зверніть на це увагу. І за останній місяць Фастів виріс на 46,21%.

До речі, у цьому сервісі ви можете знайти ключові фрази для статті.

А побачити питання, відповіді на які шукають читачі в інтернеті, можна тут.

Дрогобич.City — єдиний сайт, де навіть рекламні матеріали із розділу Промо з’являються у рекомендаціях. А що, може комусь дійсно треба обрати обідні стільці, подумав google. Дрогобич виріс на 41,21%.

Сайти, які не отримали росту в органіці

Кагарлик.City -29,3%.

Сайт хитає від тижня до тижня. У минулому періоді залетіла у пошуковик тема церковних свят — сайт отримав дуже багато переглядів.

Якщо в наступний період не буде таких рейтингових тем, то отримаєте мінус у статистиці.

Що треба робити:

  • Якщо пишете про свята, то не полишайте цю тему. Врахуйте, що прихильників свят, наприклад, у серпні може бути більше, ніж вересневих — звідси й просідання.
  • Пошуковик зрозумів, що це цікаво вашим читачам — не закидуйте її. Якщо тема на початку місяця не заходить — перелікуйте її, щоб жовтневі, а вже зараз свята листопада вийшли по переглядах.

Працюйте над пошуком інших трендових тем.

Саме так виглядав графік популярності теми для статті, які знайшов Кагарлик у https://trends.google.com.ua/

Тому їх рецепти страв с гарбуза з медіачемпіонату залетіли в рекомендації.

Кіцмань.City потрапив у цей список лиш тому, що отримав на сім користувачів менше, ніж за вересень, а всього -0,02%.

З усім тим, просідання є. Лише одна стаття за цю осінь зайшла у рекомендації — Про традиції буковинського весілля на прикладі Кіцманщини зняли відео етнопроєкту “Спадок”. Ставлю упаковку цукерок, що сталось це не тільки через тему, бо там мало що розписано, але в основному через додавання у статтю відео, адже алгоритми реагують на це вкрай позитивно.

Кавун.City — -4,99%. Не тому, що погано працювали. Насправді загальна картинка органіки хороша. Але у сайту була в топі одна стаття про “карту бойових дій”, яка перестає бути актуальна. Тож отримує з пошуку менше переходів.

До того ж постійні читачі знаходяться на окупованих територіях, або ж виїхали і там явно не по локації для рекомендацій. Треба робити більше упор на “зелені теми” і орієнтуватись на загальноукраїнську аудиторію поки ми не повернемось у наш Херсон.

Жовті Води.City — сайт, що запустився одночасно зі Смілою. Трафік органічний за період матчу став на 59,96% більше. Та основна проблема не в цьому. Пошукова система погано реагує на статті, оскільки сайт молодий і до того ж максимально не бажає їх забирати в рекомендації.

Та все ж, ріст є. Особливо завдяки запиту: “жовті води новини/новини жовті води”. Це тепер сайт, де жителі міста можуть читати про актуальні події, а отже зростання у трафіку і потрапляння у стрічку до власників андроїдів — тільки питання часу.

Що робити, якщо не з’являєтесь у рекомендаціях?

  1. Розміщуйте матеріали, які відповідають актуальним інтересам аудиторії, передають основну ідею, містять унікальну інформацію.
  2. Не вводьте користувача в оману, спонукаючи у нього нездорову цікавість, збудження чи ненависть, але залишайте за статтею місце для інтриги.
  3. У рекомендації потрапляють сайти із достовірними матеріалами від компетентних та авторитетних авторів. Автор має бути розкручений у соцмережах, його ім’я та прізвище має відповідати тому, що під статтею, оскільки google фіксує кількість згадувань.
  4. Матеріали не повинні порушувати загальноприйняті правила контенту google.
  5. Статті, що містять фото (не менше 1200 пікселів по ширині) та відео заходять у рекомендації частіше.
  6. Статті, де пишеться назва міста у заголовку, заходять у рекомендації теж частіше.
  7. Мета-теги title і description, як відомо, коротко описують зміст сторінки і дають пошуковикам зрозуміти, чи відповідає її вміст ключовому запиту. Тому їх ігнорувати не варто. Більше про це тут.
  8. У статті також слід зазначити: джерело інформації А на сайті: назву організації, інформацію про контакти.

Лілія Шепелянська, SEO спеціаліст Агенції розвитку локальних медіа “АБО”

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах