Facebook Pixel: що це, навіщо і 4 кроки до налаштування

Це дозволить показувати вашу рекламу тим, кому вона дійсно цікава

Чи є показник того, що ви вже профі з таргетингу? Звісно! Це коли ви не плутаєте піксель соціальної мережі з міфологічним піксі чи з аналогічним терміном дизайну. У цьому блозі зробимо апгрейд ваших знань про піксель: розберемо, що таке Facebook Pixel та як він використовується.

Facebook Pixel — шматочок коду, який дає змогу пов’язати рекламний кабінет Facebook та дані про трафік з сайту. Він застосовується для налаштування ремаркетингу: такої реклами, коли система бачить відвідувачів сайту, знаходить їх в соціальній мережі та показує рекламу відповідної сторінки. Так працюють оголошення, що переслідують тебе по всім сторінкам інтернету, навіть коли ти не хочеш.

Навіщо налаштовувати Facebook Pixel? Щоб після запуску реклами на аудиторію, зібрану з інтеграції пікселя, ті самі люди, які читають сайт, читали ваш Facebook; і навпаки. Так ми створюємо воронку переглядів і трафіку, а отже, підвищуємо залученість та інтерес читачів.

А тепер вперед до деталей.

  1. Як створити Facebook Pixel?

Переходимо у розділ пікселів у рекламному кабінеті. Де він знаходиться, показано на скріншоті:

Якщо жоден піксель ще не створений, бачимо таку сторінку.

Тиснемо зелену кнопку Create a Pixel.

Функція 1 — дає змогу прив’язати якийсь сторонній сервіс, Google Tag Manager, наприклад; таким шляхом ми ідемо, коли є доступ до Google Tag Manager, але немає доступу до адмінки сайту.

Функція 3 — дає змогу згенерувати лист-інструкцію на email розробника сайту, щоб не робити нічого власними руками і передати це людині, що знається.

Функція 2 — найоптимальніший шлях поставити піксель самостійно, вручну або з допомогою розробника. Адже саме ця функція дає доступ до коду. Клікаємо на неї.

2. Як встановити Facebook Pixel?

Пункт 2 — власне сам код. Клацаємо і копіюємо в буфер обміну.

Ура! Тепер піксель у вас.

На сайт його можна встановити через розділ Редакція в місце, де вставляються всі коди (але не замість, а після чи перед Google Tag).

Інша опція: передайте скопійований код розробникам сайту і попросіть встановити на всі сторінки сайту між тегами head….head.

3. Перевіряємо, чи працює.

Щоб бути впевненими, чи спрацювало, на 100%, встановлюємо на Google Chrome додаток Facebook Pixel Helper. При переході на будь-який сайт він показує, є там піксель чи нема, а ще його код. Наприклад:

4. Що далі з цим робити?

Тепер Facebook автоматично використовуватиме дані пікселя, щоб оптимізувати роботу всіх діючих рекламних оголошень.

А ви можете створити аудиторію для ремаркетингу (аудиторію людей, які були на сайті, листали, читали, клікали чи взаємодіяли будь-яким чином).

Переходимо у розділ Audiences рекламного кабінету Facebook.

Клікаємо “створити”, обираємо Custom аудиторію (тобто налаштовану вручну).

У новому вікні обираємо “трафік вебсайту”. Далі ставимо максимальне значення днів трафіку — 180. Вводимо будь-яке зручне ім’я аудиторії, щоб позначити її. Зберігаємо.

Все, на збережену аудиторію можна налаштовувати реклами 😼 Тепер люди, що читали сайт, підпишуться на ваші сторінки в соціальних мережах, будуть лишати реакції, коментарі, відгуки, починати дискусії, бачити проект The City у власній новинній стрічці щодня та бути ще більш залученими і лояльними.

Якщо досі важко, складно і не зрозуміло нащо, — прекрасний Facebook Support підготував для нас відповіді на всі питання. Ознайомитися з офіційним поглядом Facebook на піксель та рекомендаціями можна ось тут.

Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або»

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах