Facebook розробляє сервіс, який коротко переказуватиме новини

Крім того, він зможе робити аудіоверсію матеріалів. Здається, читати більше не доведеться

Facebook працює над новим сервісом, який допоможе робити короткі вижимки із новинних матеріалів, щоб користувачі не витрачали на них свій час. Про це стало відомо на підсумковій зустрічі працівників компанії минулого тижня. Це був непублічний захід, однак видання Buzzfeed отримало її аудіозапис.

Інструмент має назву TLDR (від англійського Too Long Didn’t Read — занадто довго, не читав). Сервіс автоматично генеруватиме ключові тези матеріалів, зможе озвучити їх, а ще дати відповіді, які можуть виникнути у читачів.

Керівник технологічного напрямку Facebook Майк Шрьопфер презентував розробку і відзначив, що усе відбуватиметься за допомогою штучного інтелекту. “Наші інвестиції в технології полягають не лише у підтримці роботи наших сервісів. Ми прокладаємо шлях до нових вражень, які без перебільшення покращать життя мільярдів людей”, — додав він. Декілька американських видань звернулися до Facebook за коментарями, однак там відмовилися говорити про новий сервіс.

У медійних колах до такого сервісу поставилися негативно, адже у ЗМІ вже давно є претензії до платформи, яка забирає значні обсяги реклами та змушує конкурувати новини, дезінформацію та матеріали із ненадійних джерел. Крім того, Facebook і досі лишається важливим джерелом трафіку для багатьох медіа, тож це може значно зменшити його обсяги, а відповідно і дохід від реклами.

Вам також буде цікаво:

Англомовний сайт The Correspondent припиняє роботу. На його запуск зібрали $2,6 млн

Як видавець локального видання у 100-тисячному Пуебло намагався отримати бюджетне фінансування

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

More from Агенція медійного росту "Або"