B-roll, або перебивки у відео: навіщо вони потрібні

Продовжуємо ділитися корисними лайфхаками з тими, хто працює з відеоформатами

Так у будь-якому місці, де на вашу думку відбувся фейл — можна поставити перебивку, а ще краще — зв’язку перебивок, які будуть гарно поєднуватися між собою.

От декілька перевірених зв’язок (ситуації вигадані, don`t try these at home:), які працюють:

Більше того, перебивки потрібні не лише для того, щоб позакривати «монтажні дири». Вони надають відео більшого сенсу, ілюструють його та дають глядачу побачити більше, а ніж просто інтерв’ю/voxpop/vlog.

Як от в інтерв’ю з активістом, який зробив у своєму дворі чудовий сад — якнайкраще для відео — проілюструвати це кадрами цього саду, людей які проходять повз та дивляться на рослини, додати кадри зверху, зняті з вікна під’їзду, а також зняти самого активіста під час того, як він саджатиме наступне дерево чи кактус. Або просто милуватиметься результатом. Ці кадри будуть найкращою ілюстрацією його слів, бо краще один раз побачити, ніж сто раз почути.

А ще перебивки додають динаміки відео, і дають скоротити відео до тієї довжини, яка потрібна. І так, щоб не втратити сенс та глядач додивився (в наш час — це суперскладно, але це вже інша тема).

Тож при зйомці будь-чого, пам’ятайте про перебивки, а також про те, що їх завжди недостатньо, тому знімати їх треба багато.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах