B-roll, або перебивки у відео: навіщо вони потрібні

Продовжуємо ділитися корисними лайфхаками з тими, хто працює з відеоформатами

B-roll — це відеокадри, які накладаються на основне відео. В інтерв’ю — це пряма мова героя, у влозі — звертання до глядача, у voxpop — відповідь людей на питання.

Перебивки додають відео об’єму, прикрашають та ілюструють будь-яке відео. А ще за допомогою перебивок можна витягнути зйомку будь-якої якості.

Уявімо ситуацію — ви зняли відеоінтерв’ю. Припустимо, що знімали на одну камеру. Вже на монтажному столі ви його передивляєтесь та нарізаєте потрібні частини. І от на найемоційнішому моменті на задньому плані хтось проходить і псує кадр.

Але ви заздалегідь знімали додаткові кадри — b-roll/перебивки: інтер’єр кімнати, де проходить інтерв’ю, цікаві деталі, які можуть характеризувати людину і найпопулярніше — руки героя, коли він щось розповідає (звичайно, краще вигадати щось креативніше).

От декілька перевірених зв’язок (ситуації вигадані, don`t try these at home:), які працюють:

- загальний план кімнати + деталь інтер’єру;

- людина, яка нарізає салат + крупний план салату;

- руки людини, яка прокручує у пальцях олівець + той же олівець, який лежить на столі.

І так далі до безкінечності. Ситуації різні, але працює все, що на вашу думку гарно виглядає.

Як от в інтерв’ю з активістом, який зробив у своєму дворі чудовий сад — якнайкраще для відео — проілюструвати це кадрами цього саду, людей які проходять повз та дивляться на рослини, додати кадри зверху, зняті з вікна під’їзду, а також зняти самого активіста під час того, як він саджатиме наступне дерево чи кактус. Або просто милуватиметься результатом. Ці кадри будуть найкращою ілюстрацією його слів, бо краще один раз побачити, ніж сто раз почути.

Тож при зйомці будь-чого, пам’ятайте про перебивки, а також про те, що їх завжди недостатньо, тому знімати їх треба багато.

Роман Скрипник, відеоментор Агенції локальних медіа “Або”

Читайте також:

6 секретів, які допоможуть зняти якісне відео

“Вільне радіо” зареєстрували Бахмут у Facebook. І розповіли, як створити такий мультимедійний проект локальному виданню

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Поради для регіональних редакторів та журналістів