Київська журналістка і менторка Агенції медійного росту «Або» Ольга Омельянчук розповідає, як почала працювати з регіональними виданнями і чому вони її навчили.

Вперше близько я зіштовхнулася з регіональними медіа сім років тому. Весною 2014-го, коли російські гібридні сили почали захоплювали міста на Донбасі, а Крим уже був анексований, загальнонаціональним виданням довелося оперативно шукати кореспондентів на місцях. Першою мені тоді зголосилася допомогти журналістка зі Слов’янська, а далі пул медійників сам собою розширився.

Зрештою, фото та відео з «зеленими чоловічками» та їх найманцями нам передавали й прості люди — ті, хто, через власну небайдужість, став фіксером. Десятки громадянських журналістів, об’єднаних спільним горем…


Кілька порад від редакції “О, Море” та телеграм-каналу “Туди-сюди”

Редакція “О, Море” та телеграм-канал “Туди-сюди” протягом всього часу пандемії шукають цікаві локації в Україні. І їх справді дуже багато, на різний смак і фінансові можливості. Для тих, хто любить відпочивати в наметі і дорогих готелях. Для тих, хто любить активний відпочинок і пасивно валятися на пляжі. Для тих, хто обожнює музеї і тих, чия мета гастрономія.

Тему з внутрішнім туризмом ще у 2020 році підхопили українські тревел-блогери, ведучі туристичних програм. Тепер мандри в Україні — це тренд, тема, яка реально цікавить аудиторію. Досліджують і пропагують український туризм такі гіганти туристичної сфери, як Антон Птушкін та Дмитро Комаров. Вірусним також…


СарниNews.City — одне із видань мережі The City, якому 28 березня виповнилося 1,5 роки. Розповідаємо, як у них все влаштовано.

У команді 3 людей — редакторка Тетяна Колядич, менеджерка з продажів Катерина Красномовець і журналіст Вадим Новак. У місті проживає близько 29 тисяч людей, однак аудиторія сайту може сягати і 70 тисяч на місяць, а перегляди у пікові місяці — понад 200 тисяч. Як організували свою роботу, на чому заробляють і які мають плани, у своєму блозі розповідає редакторка.

Якось наша менторка запитала: ̶в̶ ̶ч̶о̶м̶у̶ ̶с̶и̶л̶а̶,̶ ̶б̶р̶а̶т̶ як ви себе позиціонуєте? В чому ваша фішка? І тут цвіркуни в моїй голові вийшли на сольник 🤷‍♀️. Нехай це буде медіа, яке ми заслужили 😅

Днями сайту СарниNews.City виповнилося 1,5 роки. За…


Собрали инструменты для интерактивного контента, которыми очень легко пользоваться

Недостаточно просто хорошего текста, чтобы удержать пользователя на сайте, тем более, чтобы статьями делились в соцсетях. Многие медийщики знают, что для этих целей лучше всего подходит интерактивный контент, но не часто используют на своих сайтах. В основном потому, что считают его сложным и дорогостоящим в создании. И зря. Есть бесплатные инструменты для интерактивного контента, которыми очень легко пользоваться.

Когда информационный портал «Час Пик» стал участником «Восточных батлов 2.0», мы решили в конкурсных статьях использовать различный интерактивный контент, применяя бесплатные онлайн-инструменты.

Интерактивные карты

В статье «Как найти работу, чтобы путешествовать. Три истории жителей Северодонецка и Лисичанска» один из героев рассказывал о…


Розкриваємо деталі проєктів, які реалізувати окремо командам було б не під силу. І розповідаємо про переваги такого партнерства

У 2020-му спільні контентні проєкти для редакцій мережі були одним із пріоритетів для Агенції, адже об’єднання дає можливість охопити аудиторію у різних куточках України і стає перевагою серед інших локальних медіа. Так, щомісяця сайти The City читали близько 2 млн користувачів. І ось які проєкти нам вдалося реалізувати спільно із редакціями-партнерами.

Антикорупційний спринт


Розповідаємо, яким був 2020–й для Агенції

Агенція розвитку локальних медіа “Або” об’єднує 50 інформаційних сайтів у містах з населенням від 20 до 250 тисяч. Ми представлені майже у всіх областях України (за виключенням Кіровоградської та Волинської), є два регіональних медіа — Кавун.Сity (Херсон) та Свои.Сity (онлайн-журнал для мешканців Донецької/Луганської областей та переселенців), а також медіа про відпочинок на морі — Оmore.City.

2020 рік для Агенції — це рік масштабування, пошуку нових людей у команду, управлінських розфокусувань, контентних проєктів та технічної роботи над сайтами, якою займаються програмісти та SEO-спеціалісти. Про це і розповімо детальніше.

📨Щоквартальні листи редакторам мережі

Засновник Amazon Джефф Безос щорічно розповідає про свою стратегію та принципи управління в…


Щороку видання NiemanLab публікує прогнози від фахівців та медіапрактиків з різних країн про те, що чекає на журналістів та медіа у найближчі 12 місяців. І цей рік не став виключенням. Обрали декілька трендів, які вони згадують та на які варто звернути увагу локальним редакціям. Повний перелік на 2021-й можна переглянути на сайті.

Будуйте спільноту і ставте питання

Конкуренція за увагу аудиторії більше не обмежується іншими медіа, які також публікують новини. Ваші конкуренти — усе, чим займається читач замість того, щоб читати вашу чергову статтю (наприклад, новий серіал або сон). Доведеться вибудовувати безпосередні зв’язки не просто з аудиторією чи користувачами, а з тими, хто дійсно вірить…


Партнерка медіаконсалтингової компанії Jnomics і менторка «Туристичних пазлів» Південного регіону Дарина Шевченко — про те, як знайти свій шлях в журналістиці рішень

Ми натискаємо “опублікувати”, схвильовано оновлюємо стрічку коментарів і чекаємо дорогоцінних відгуків наших читачів. А далі — традиційне очікування vs реальність.

Отож, наші очікування: “Крута стаття! Авторе, пиши ще!” або ще краще — “Ну нарешті, тепер хоч знаю за кого не голосувати на виборах!”. Наша реальність: “Ну й що з того? І так ясно, що всі крадуть — що з цим робити” або “Ну так, а чого нічого не робите? Що ви тільки пишете про всі ці страхіття!”

Така реальність не оминула нікого. Втома від негативних новин і постійне перевантаження інформацією охопило весь світ. …


Крім того, він зможе робити аудіоверсію матеріалів. Здається, читати більше не доведеться

Facebook працює над новим сервісом, який допоможе робити короткі вижимки із новинних матеріалів, щоб користувачі не витрачали на них свій час. Про це стало відомо на підсумковій зустрічі працівників компанії минулого тижня. Це був непублічний захід, однак видання Buzzfeed отримало її аудіозапис.

Інструмент має назву TLDR (від англійського Too Long Didn’t Read — занадто довго, не читав). Сервіс автоматично генеруватиме ключові тези матеріалів, зможе озвучити їх, а ще дати відповіді, які можуть виникнути у читачів.

Керівник технологічного напрямку Facebook Майк Шрьопфер презентував розробку і відзначив, що усе відбуватиметься за допомогою штучного інтелекту. “Наші інвестиції в технології полягають не лише у…


Шеф-редакторка новостей 24 канала и менторка Восточных батлов 2.0 Елена Трибушная — о новой ценности блогов и студии на минималках

Года три назад в поисках новых возможностей для развития наш канал изобрел формат, который оказался для нас настоящей находкой — мы запустили в ТВ-эфир видеоблоги, которые традиционно считаются форматом для YouTube.

Мы выбрали нескольких известных в своих сферах людей — тех, кого называют лидерами мнений — и предложили им вести видеоблоги на канале. Среди них были Сергей Лещенко — бывший журналист, депутат, а теперь член правления УЗ, Виталий Шабунин — глава Центра противодействия коррупции, финансист Сергей Фурса, основатель Veterano Pizza Леонид Остальцев, нардеп Александра Устинова, журналисты Павел Казарин и Иван Яковина — всего около 15 человек.

Несколько раз в неделю…

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store