9 форматів, ідей і тем для матеріалів та реклами, які можна запозичити з Редакційних батлів

Днями ми підбили підсумки другого сезону Редакційних батлів — гейміфікованої навчальної програми, яку обов’язково проходять всі наші редакції на старті.

Вона допомагає опанувати нові формати, навчитися продавати рекламу і подолати страх перед першим і другим.

Цей сезон Батлів тривав 22 тижні, редакції виконали понад сто завдань. А ми підготували для вас підбірку найцікавіших із них (не бійтеся повторювати! І якщо зробите це — надсилайте лінк на матеріал нам, викладемо у нас на Facebook).

Небанальні теми

1. Уявіть, що той самий пам’ятник, який стоїть на центральні площі вашого міста, міг би говорити. Запишіть з ним інтерв’ю.

Звучить дивно? Знаємо. Але редакції впоралися. Конотоп опублікував п’ять днів зі щоденника Коню — головного символа міста. У Жмеринці заговорив Остап Бендер. Енергодар розповів непросту історію пам’ятного знаку героям АТО «вустами» самого знаку.

Ілюстрація до матеріалу Конотоп.City

2. На власному досвіді: як це — працювати вночі. Підготуйте репортаж про роботу в нічну зміну.

Бар поїхав на нічне патрулювання з поліцією, Мена та Корюківка — з бригадою швидкої допомоги, а Володимирець провів добу на військовому полігоні та пережив нічну бойову тривогу.

3. Автомобільний тест-драйв: протестуйте незвичайний транспортний засіб і поділіться враженнями.

Так Чортків знайшов фаната «Запорожця», Калинівка потестила культову колись чорну «Волгу», Гуляйполе — білий кабріолет, а Бар і Енергодар відшукали у своїх невеликих містах власників електрокарів Tesla.

Запорожець з Чорткова. Фото Любомира Габруського для Чортків.City
Електрокар із Бара. Фото Іринаи Рудик-Малої для БарNews.City

Мультимедійні інструменти

1. Створіть для читачів гру-пазл за допомогою сервісу jigsawplanet.com

Читачі Кіцмані збирали зображення палацу Манеску — одного з найгарніших на Буковині, а тут можна побачити центральну частину Мени та добре відомий корюківчанам краєвид, а Конотоп зробив аж три пазли про місцеві пам’ятки.

2. Використайте один із форматів PlayBuzz

Бар створив фліп-картки про кошти, які місцева влада планує витратити на різні ініціативи цьогоріч, а Жмеринка — онлайн-голосування за найбільш важливі для міста проекти.

3. Складіть корисний путівник на Гугл-мапі

Гуляйполе склало мапу вулиць, де є постійні проблеми з водопостачанням — багато інформації надсилали самі читачі. Калинівка зібрала мапу історичних мозаїк і панно, Володимирець — точок з вуличною їжею.

Рекламні формати

Яку тільки рекламу не продавали наші редакції — відео, тести, брендування сторінок, тест-драйви та експерименти, спецпроекти і путівники.

Здавалось би, не надто типові та зрозумілі для багатьох місцевих рекламодавців формати. Однак редакції знаходили аргументи, щоб переконати купити таку рекламу. А потім доводили її ефективність — адже подібні ігрові формати змушують читача взаємодіяти з рекламою значно довше, аніж зі звичайним рекламним оголошенням або банером.

1. «Пояснює на гіфках»

Конотоп спільно розповідав, чому варто придбати електрокар уже зараз. Чортків рекламував артезіанську воду, Володимирець — весільного хореографа, а Кіцмань — металопластикові вікна.

2. Гра «Вгадай слово»

Жмеринка продала його магазину одягу — зробила для них тест «Вгадай, який ти знавець одягу». Калинівка — з піцерією про, звісно, піцу, а Енергодар — про спа-процедури.

3. Тематичний тест

Бар продав тест про здоровий спосіб життя проекту «Територія стрункості», Конотоп перевіряв, чи знають читачі, чим відрізняється том-ям від рамена і що можна скуштувати в місцевому суші-барі, а Володимирцю вдалося зробити веселий тест про страховку.

Читайте також:
-
9 ідей для конкурсів, які зайдуть і аудиторії, і рекламодавцю
- 4 типові помилки верстки, які майже гарантовано знайдете в кожній районній газеті
- Люди бідкаються! Чим онлайн-медіа дратують аудиторію і як це виправити

Лєра Лауда, менторка Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах