9 форматів, ідей і тем для матеріалів та реклами, які можна запозичити з Редакційних батлів

Днями ми підбили підсумки другого сезону Редакційних батлів — гейміфікованої навчальної програми, яку обов’язково проходять всі наші редакції на старті.

Вона допомагає опанувати нові формати, навчитися продавати рекламу і подолати страх перед першим і другим.

Цей сезон Батлів тривав 22 тижні, редакції виконали понад сто завдань. А ми підготували для вас підбірку найцікавіших із них (не бійтеся повторювати! І якщо зробите це — надсилайте лінк на матеріал нам, викладемо у нас на Facebook).

Небанальні теми

Звучить дивно? Знаємо. Але редакції впоралися. Конотоп опублікував п’ять днів зі щоденника Коню — головного символа міста. У Жмеринці заговорив Остап Бендер. Енергодар розповів непросту історію пам’ятного знаку героям АТО «вустами» самого знаку.

Ілюстрація до матеріалу Конотоп.City

2. На власному досвіді: як це — працювати вночі. Підготуйте репортаж про роботу в нічну зміну.

Бар поїхав на нічне патрулювання з поліцією, Мена та Корюківка — з бригадою швидкої допомоги, а Володимирець провів добу на військовому полігоні та пережив нічну бойову тривогу.

3. Автомобільний тест-драйв: протестуйте незвичайний транспортний засіб і поділіться враженнями.

Так Чортків знайшов фаната «Запорожця», Калинівка потестила культову колись чорну «Волгу», Гуляйполе — білий кабріолет, а Бар і Енергодар відшукали у своїх невеликих містах власників електрокарів Tesla.

Запорожець з Чорткова. Фото Любомира Габруського для Чортків.City
Електрокар із Бара. Фото Іринаи Рудик-Малої для БарNews.City

Мультимедійні інструменти

Читачі Кіцмані збирали зображення палацу Манеску — одного з найгарніших на Буковині, а тут можна побачити центральну частину Мени та добре відомий корюківчанам краєвид, а Конотоп зробив аж три пазли про місцеві пам’ятки.

2. Використайте один із форматів PlayBuzz

Бар створив фліп-картки про кошти, які місцева влада планує витратити на різні ініціативи цьогоріч, а Жмеринка — онлайн-голосування за найбільш важливі для міста проекти.

3. Складіть корисний путівник на Гугл-мапі

Гуляйполе склало мапу вулиць, де є постійні проблеми з водопостачанням — багато інформації надсилали самі читачі. Калинівка зібрала мапу історичних мозаїк і панно, Володимирець — точок з вуличною їжею.

Рекламні формати

Здавалось би, не надто типові та зрозумілі для багатьох місцевих рекламодавців формати. Однак редакції знаходили аргументи, щоб переконати купити таку рекламу. А потім доводили її ефективність — адже подібні ігрові формати змушують читача взаємодіяти з рекламою значно довше, аніж зі звичайним рекламним оголошенням або банером.

1. «Пояснює на гіфках»

Конотоп спільно розповідав, чому варто придбати електрокар уже зараз. Чортків рекламував артезіанську воду, Володимирець — весільного хореографа, а Кіцмань — металопластикові вікна.

2. Гра «Вгадай слово»

Жмеринка продала його магазину одягу — зробила для них тест «Вгадай, який ти знавець одягу». Калинівка — з піцерією про, звісно, піцу, а Енергодар — про спа-процедури.

3. Тематичний тест

Бар продав тест про здоровий спосіб життя проекту «Територія стрункості», Конотоп перевіряв, чи знають читачі, чим відрізняється том-ям від рамена і що можна скуштувати в місцевому суші-барі, а Володимирцю вдалося зробити веселий тест про страховку.

Читайте також:
-
9 ідей для конкурсів, які зайдуть і аудиторії, і рекламодавцю
- 4 типові помилки верстки, які майже гарантовано знайдете в кожній районній газеті
- Люди бідкаються! Чим онлайн-медіа дратують аудиторію і як це виправити

Лєра Лауда, менторка Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах