6 відкриттів про запуск локального медіа

Скоро майже місяць, як повноцінно працює сайт Незламні.City, медіа про Бучу, Ірпінь, Гостомель та інші ближні населені пункти Київської області.

Особливість команди Незламних у тому, що в ній працюють журналісти з телевізійним досвідом, які ніколи не працювали на сайті, розповідає менторка Вікторія Топол.

Хоча сайт ще дуже молодий, менторка вже має відкриття, якими хоче поділитися з іншими медійними командами:

1.Від редакторів я часто чула, що наявність телевізійного досвіду в текстовій онлайн-журналістиці – це мінус. Адже людині складно писати тексти не у вигляді новинних сюжетів. Спочатку я теж так думала, і перші матеріали від команди Незламних справді були більше телевізійними, аніж «текстовими». Та варто було лише пояснити структуру текстів, важливість розбивати цитати, обираючи в них головне, як усе пішло у правильний бік. У текстах усе ще є телевізійність, але у вигляді динамічності, коротших фраз і яскравих висловів. Що є перевагою, а не недоліком. І, звісно, телевізійний досвід допомагає бачити та відчувати історію – що найголовніше в хорошому матеріалі.

2. Відео рулять – і це мені, як фанатці класних текстів, довелося прийняти. У команді є відеограф, тож щотижня ми випускаємо по кілька відео, і вони набирають сотні переглядів у соцмережах. Ми вже завели ютуб-канал і плануємо в найближчі місяці вкластися в його розвиток.

3. Так сталося, що певний час я є не просто менторкою, а повноцінною редакторкою сайту, тож мені довелося опановувати відеоформат: вчитися, як працювати з тайм-кодами, допомагати журналістам логічніше вибудовувати сюжети, критично дивитися на «картинку». І я зрозуміла, що хороша команда – це та, в якій вчаться не тільки журналісти, а й редактор.

4. На сайті ми зосереджуємося на новинах з унікальною інформацію. І ми помітили, що саме ці новини отримують найбільший відгук. Особливо в місцевих групах у фейсбуці. А ще, звісно, історії. Без них нікуди, і читачі спраглі на повноформатні тексти.

5. Бучанський район, на жаль, має дуже важку історію війни. І одні з найпопулярніших матеріалів на сайті та в соцмережах – про загиблих військових та цивільних, а також волонтерів, які допомагали місцевим мешканцям під час окупації. Наприклад, два найпопулярніші матеріали – про волонтерів (перший і другий). А в соцмережах люди постійно реагують на некрологи та спогади про загиблих.

Я часто чую від журналістів, що аудиторія втомилася від війни. Можливо, але не в цьому регіоні. Люди хочуть розповісти свої часто трагічні історії та поспівчувати іншим. А ще – порадіти успіхам попри війну, як у випадку з текстом про підприємця, який відродив свій бізнес одразу після звільнення Бучі.

6. Запускаючи медіа, не варто нехтувати SEO. Ми з командою ще вчимося та опановуємо нові для нас інструменти. Проте в матеріалах, яких торкнулася рука спеціалістки зі SEO, відчувається прогрес у кількості переглядів.

Ми, команда «Або» впевнені, що з іншими командами в різних регіонах України ми дійшли б до ще десятків несподіваних відкриттів і запрошуємо вас долучитися до мережі з понад 60-ти сайтів The City. Якщо у вас є видання (офлайн чи онлайн), яке потребує свіжого подиху, або ви тільки хочете запускати сайт, заповніть цю форму.

--

--

Агенція медійного росту "Або"
Агенція медійного росту "Або"

Written by Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

No responses yet