6 типових помилок в ілюстраціях до статті, які не варто повторювати

Якщо хочете, щоб ваш матеріал все ж прочитали

Хороші ілюстрації можуть врятувати матеріал, якщо текст не дуже цікавий. Може статися і протилежне — неякісна і беземоційна фотографія на головній або ж пусті декоративні ілюстрації всередині зведуть нанівець декілька днів вашої роботи.

Пам’ятайте — люди люблять читати про себе. Тому найкращі ілюстрації — життєві і правдиві, такі що знайомі кожному. А ще — такі, що поважають читача. Тому не повторюйте ці помилки.

Обов’язково дізнайтеся вимоги до розмірів фото на сайті — і дотримуйтесь їх. А ще краще — запишіть або роздрукуйте, щоб завжди мати перед очима. І якщо фотографія має бути принаймні 1200 px в ширину, не беріть менше. Тоді у вас на сайті не буде проблем з неякісними чи розтягнутими фото, на яких важко щось розгледіти.

Одна з частих помилок — обирати фото з текстом, написами, логотипами і тд. Не робіть так. Адже це псує загальний вигляд головної сторінки сайту і заважає сприймати матеріал. Замість усіляких афіш завжди обирайте просто фото по темі.

#Такнетреба

Якщо робите рерайт і використовуєте фото з оригінальної публікації, по-перше, беріть не всі, а лише декілька з обов’язковим вказанням авторства. По-друге, ніколи не обрізайте логотип видання чи фотографа на знімках. Навряд буде приємно, якщо таким чином поведуть себе з вашими матеріалами.

Перевіряйте, як відображаються усі фото в матеріалі до публікації. Це займає декілька хвилин, але одразу показує повагу і до читача, і до героїв статті. Так ви точно переконаєтесь, що зі знімками все добре, а в людини не обрізана половина обличчя.

#Такнетреба

У новині про появу нової служби таксі у Конотопі не варто обирати типове фото з фотостоків, на якому зображені жовті авто у Нью-Йорку. Завжди віддавайте перевагу зображенням місцевих людей, локацій та подій.

Ні в якому разі не ставте у своїх матеріалах подібні знімки. Це не етично і не естетично. Для своїх сайтів ми розробили набір із 100 типових зображень, які можна використовувати у подібних ситуаціях або ж тоді, коли важно підібрати потрібну ілюстрацію.

Набір типових піктограм для сайтів The City

Читайте також:

5 сервісів з безкоштовними фото

15 простих правил, які зроблять цікавими фото на вашому сайті

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах