6 типових помилок в ілюстраціях до статті, які не варто повторювати

Якщо хочете, щоб ваш матеріал все ж прочитали

Хороші ілюстрації можуть врятувати матеріал, якщо текст не дуже цікавий. Може статися і протилежне — неякісна і беземоційна фотографія на головній або ж пусті декоративні ілюстрації всередині зведуть нанівець декілька днів вашої роботи.

Пам’ятайте — люди люблять читати про себе. Тому найкращі ілюстрації — життєві і правдиві, такі що знайомі кожному. А ще — такі, що поважають читача. Тому не повторюйте ці помилки.

Брати фото поганої якості

Обов’язково дізнайтеся вимоги до розмірів фото на сайті — і дотримуйтесь їх. А ще краще — запишіть або роздрукуйте, щоб завжди мати перед очима. І якщо фотографія має бути принаймні 1200 px в ширину, не беріть менше. Тоді у вас на сайті не буде проблем з неякісними чи розтягнутими фото, на яких важко щось розгледіти.

Брати фото з написами

Одна з частих помилок — обирати фото з текстом, написами, логотипами і тд. Не робіть так. Адже це псує загальний вигляд головної сторінки сайту і заважає сприймати матеріал. Замість усіляких афіш завжди обирайте просто фото по темі.

#Такнетреба

Обрізати логотипи інших видань

Якщо робите рерайт і використовуєте фото з оригінальної публікації, по-перше, беріть не всі, а лише декілька з обов’язковим вказанням авторства. По-друге, ніколи не обрізайте логотип видання чи фотографа на знімках. Навряд буде приємно, якщо таким чином поведуть себе з вашими матеріалами.

Не слідкувати за кадруванням зображень

Перевіряйте, як відображаються усі фото в матеріалі до публікації. Це займає декілька хвилин, але одразу показує повагу і до читача, і до героїв статті. Так ви точно переконаєтесь, що зі знімками все добре, а в людини не обрізана половина обличчя.

#Такнетреба

Не слідкувати за локальністю фото

У новині про появу нової служби таксі у Конотопі не варто обирати типове фото з фотостоків, на якому зображені жовті авто у Нью-Йорку. Завжди віддавайте перевагу зображенням місцевих людей, локацій та подій.

Постити фото з жертвами ДТП чи інших надзвичайних подій

Ні в якому разі не ставте у своїх матеріалах подібні знімки. Це не етично і не естетично. Для своїх сайтів ми розробили набір із 100 типових зображень, які можна використовувати у подібних ситуаціях або ж тоді, коли важно підібрати потрібну ілюстрацію.

Набір типових піктограм для сайтів The City

Читайте також:

5 сервісів з безкоштовними фото

15 простих правил, які зроблять цікавими фото на вашому сайті

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах