6 порад для тих, хто хоче знімати відео

1. Завжди питайте себе: «Для чого я це знімаю на відео, а не на фото?». Перевага відео над фото — динаміка. Відео може передавати рух. Відповідно, на відео завжди має бути рух. Наприклад, якщо в кадрі табличка суду, то перед цією табличкою має щось відбуватись (хтось проходить, тощо).

2. Не легковажте звуком. Коли записуєте інтерв’ю, майте при собі мікрофон-петличку. Якщо мікрофону немає, знімайте у тихому місці (без вітру!) і розташовуйте камеру якомога ближче до людини. Як варіант — використовуйте телефон як пристрій для запису звуку: просто розташуйте телефон поруч з людиною, з якою записуєте інтерв’ю.

3. Загальне правило монтажу: якщо якийсь кадр є у відео, він має щось означати. Ставтесь до кожного кадру, як до окремого слова в тексті. Якщо ви побачите у тексті два або три однакових слова у тексті, ви подумаєте, що це одруківка. У відео трохи інакше: якщо ви побачите два або три (або більше) кадрів з однаковим змістом (наприклад, діти граються на майданчику), вам стане нудно. З кожним новим кадром глядач має отримувати нову інформацію, або емоцію.

4. Старайтесь не використовувати кадри очей та рук героя інтерв’ю як «перебивки». Якщо під час інтерв’ю ви показуєте кадр рук людини, ці руки мають розповідати про героя щось, чого він\вона не каже словами (див. пункт 3)

5. Найцікавіше — на початку. Люди перенасичені відео, ваше завдання — зацікавити їх. Більшість людей побачить ваше відео на телефонах у своїх стрічках соцмереж. Завдання автора — переконати їх не прокручувати стрічку і подивитись ваше відео. Для цього у вас є всього кілька секунд.

6. Якщо ваше відео потребує музики, використовуйте безкоштовні бібліотеки. Наприклад, https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Відеоментор Андрій Приймаченко

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах