6 контентних проєктів, у яких редакції мережі The City брали участь у 2020-му
Розкриваємо деталі проєктів, які реалізувати окремо командам було б не під силу. І розповідаємо про переваги такого партнерства
--
У 2020-му спільні контентні проєкти для редакцій мережі були одним із пріоритетів для Агенції, адже об’єднання дає можливість охопити аудиторію у різних куточках України і стає перевагою серед інших локальних медіа. Так, щомісяця сайти The City читали близько 2 млн користувачів. І ось які проєкти нам вдалося реалізувати спільно із редакціями-партнерами.
Антикорупційний спринт
2020-й почався зі співпраці з платформою DOZORRO. Протягом місяця 10 редакцій мережі шукали корупцію у містах та районах, аналізували публічні закупівлі, перевіряли установи на чесність та підвищували обізнаність громад про те, наскільки ефективно використовують їхні податки.
Переможцем у цьому проєкті стала команда Гард.City — і у цьому блозі вони діляться своїм досвідом та дають приклади матеріалів, які навесні викликали найбільший резонанс у місті.
А якщо ви теж хочете писати про публічні закупівлі, але не знаєте з чого почати — ось 5 базових інструментів, які вам у цьому допоможуть.
Медіасеріали на Сході
Влітку 6 редакцій на Сході з мережі The City і ще 2 редакції-партнери разом із координаторкою Гаяне Авакян розпочали великий проєкт по медіасеріалам. За пів року команди створили 64 відеоісторії і охопили аудиторію у майже 400 тисяч користувачів.
Щоразу була нова тема — наприклад, про активних пенсіонерів, родини, які виховують дітей з інвалідністю, а також тих, хто розвиває туризм на Сході. Історії, які здивували найбільше, можна переглянути за посиланням.
Завдяки цим матеріалам редакції навчилися краще працювати з соцмережами та відео, а комусь взагалі довелося опановувати все з нуля. Головний висновок — 30 дуже різних людей все ж можуть ефективно кооперуватися і створювати спільний контент.
Проєкт реалізували завдяки ПРООН в Україні за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Супергерої у білому
З червня по вересень редакції мережі The City збирали історії лікарів та медичного персоналу у понад 20 містах по всій Україні. Розповідали про тих, хто опинився на передовій боротьби з коронавірусом, про готовність лікарень до пандемії, про проблеми, які виникали.
За 3 місяці у ньому взяли участь понад 30 редакцій, які поговорили з різними героями — від директорів лікарень та інфекціоністів до лаборантів, медсестер і молодших медичних сестер — та підготували 100 матеріалів. Вони отримали понад 160 тисяч переглядів.
Найсильніші історії про роботу в реанімації, інфекційному відділенні та на “швидкій” можна прочитати у спеціальній підбірці, яка вийшла на Українській правді — Як в регіонах насправді борються з COVID-19. 5 історій українських районних лікарів.
Окрім текстових історій, команди також працювали із відео, які стосувалися теми коронавірусу, а також влаштовували тематичні флешмоби у соціальних мережах.
Координацією проєкту займалися ментори Агенції Юліана Охотнік та Євгеній Фролов — і це вперше, коли було так багато редакцій-учасників. Тож головним викликом було налагодження правильної комунікації, пошук героїв на місцях та дотримання дедлайнів. Реалізацію проєкту підтримало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Разом проти коронавірусу
У липні 25 редакцій мережі випустили газети із спецпроєктом “Разом проти коронавірусу”, який був розрахований на людей старшого віку. Загальне охоплення — понад 80 тисяч примірників, які розійшлися у різні куточки країни.
У ньому — актуальна статистика по COVID-19 в Україні, відповіді на 20 питань, пов’язаних із коронавірусом, історії людей, які пережили цю хворобу, і пояснення, чому вчені прогнозують карантинну осінь. А ще медреформа на пальцях — пояснювали, що тепер безкоштовно, а за що доведеться платити.
Проєкт підтримали Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.
Підтримай локальне
Паралельно із медичним проєктом редакції у 25 українських містах також працювали із місцевими підприємцями. Журналісти поговорили з підприємцями про роботу під час карантину, допомогу від держави та адаптацію до нових умов після послаблення обмежень. Запитали, як вони переживають кризу, чи бачать в цьому нові можливості, як оцінюють свої можливості працювати онлайн та які прогнози мають на майбутнє.
Загалом вийшли 100 матеріалів які отримали понад 110 тисяч переглядів та чи не найбільше відгуків від самих героїв. Когось почали частіше впізнавати у місті, хтось після публікації отримав нових клієнтів, хтось отримав дуже потрібну на той момент моральну підтримку, а хтось — безкоштовний сайт-візитівку у Довіднику компаній на сайтах мережі, робота з яким також була частиною проєкту.
Місцеві вибори-2020
Протягом вересня-жовтня редакція Свои.City, 3 редакції мережі The City та ще 3 редакції-партнери на Сході брали участь у проєкті по висвітленню місцевих виборів.
Журналісти спілкувалися із кандидатами у депутати та голови ОТГ, аналізували їхні програми і декларації, пояснювали нововведення та особливості виборчого процесу-2020, працювали з гостьовими менторами, тестували різні формати та проводили експерименти із заповненням бюлетенів, вели прямі трансляції у день виборів. А ще займалися наповненням нового розділу “Вибори”. Сторінки з цього розділу оптимізовані під пошуковий трафік, тож одразу вийшли у топ Google за запитом “вибори + місто”, “місто+кандидати”.
А на Свои.City вийшов спецпроєкт “Голоси не на продаж”, у якому разом із пенсіонерами з Донецької області аналізували, за кого варто віддати свій голос на виборах. Програми, соцмережі, минуле кандидатів, власні враження та спогади, а ще бліц-опитування — у Бахмуті, Краматорську, Слов’янську, Костянтинівці, Лимані та Покровську. Проєкт реалізували за підтримки Internews.
Вам також буде цікаво:
Що робили в “Або” цілий рік? 20 змін, нових форматів та викликів у роботі на сайтах мережі The City
Як коронавірус вплинув на локальну журналістику та інші результати Digital News Report
Юліана Охотнік, менторка і координаторка відділу контентних спецпроєктів Агенції “Або”