5 прогнозів для локальних медіа на 2019 рік

Щороку видання Nieman Journalism Lab публікує передбачення від фахівців та медіапрактиків з різних країн про те, що чекає на журналістів та медіа у найближчі 12 місяців. Прогноз на 2019-й вже можна переглянути на сайті — і там є декілька цікавих ідей для локальних ЗМІ.

Виходити за межі звичного і ризикувати

Локальні редакції не мають права на помилку, коли мова йде про факти. Тут або все вдається з першого разу, або й не варто починати. Більш того, часто вони обмежені в ресурсах, не мають часу і грошей на експерименти.

Однак якщо такі команди хочуть стабільно розвиватися, їм доведеться відмовитися від звичних підходів у донесенні контенту та отриманні прибутку. Необхідно не лише поглиблювати зв’язок із теперішньою аудиторією, але й отримувати нових читачів, не жертвуючи об’єктивністю і точністю інформації. Це означає вихід за межі звичного і ризик навіть за умови, що не всі спроби будуть вдалими. Так вважає контент-директор американської радіостанції KPCC Крістен Мюлер.

Не варто боятися розповідати про свої невдачі — і не лише у команді. Успіх вимагатиме жорстких рішень, які передбачають відмову від того, що не працює і не приносить результат. Варто зосередитися на створенні своєї локальної та лояльної аудиторії. І перевірити ефективність своїх кроків можна лише у дії. Тому редакції необхідно підштовхувати до експериментів. Від цього залежить майбутнє локальної журналістики.

Шукати альтернативні шляхи фінансування

Одна із надій стабільної моделі розвитку суспільної локальної журналістики — поєднання постійного прибутку від реклами, тиражів газет, проведення заходів або членських внесків із благодійною підтримкою, а з часом — і ендаумент-фонд. Такої думки дотримується професор Колумбійського університету журналістики Біл Грускін.

Комерційний ринок не бажає підтримувати локальні медіа, приватні власники — теж не найкращий варіант. Свою модель професор порівнює із симфонічним оркестром. Вони залежать від продажів квитків, однак не можуть вижити без благодійної підтримки.

Така ідея вимагає наявності сильної спільноти у місті, яка бачить сенс і цінність у підтримці сильного локального видання. Існує ризик, що деякі журналісти уникатимуть тем, які можуть зачепити донорів. Проте він більший за обурених рекламодавців. І значно менший за ризик постійно залежати від волі одного власника.

Звертати увагу на оточення

У 2019-му журналістам доведеться знайти справжнє значення слова “локальний”, переконана Емі Шміц Вайс, доцент школи журналістики в університеті Сан-Дієго. Контекст, простір та місце впливають на те, яке люди взаємодіють з оточуючим світом. І це особливо помітно у локальних новинах, які постійно змінюються.

Онлайн-дослідження показують, що люди бажають отримувати новини з урахуванням умов, у яких вони зараз знаходяться — місце проживання, роботи та розваг. Журналістам необхідно прислухатися до того, що відбувається навколо у їхніх спільнотах, помічати те, що насправді має значення. Лише таким чином можна зрозуміти, чим живе місто та особливості новин у ньому.

Розвиток технологій призвів до того, що аудиторія очікує отримувати інформацію незалежно від ситуації і хоче знати про все, що відбувається поруч у звичних для неї місцях. У 2019-му розвиток регіональної журналістики залежатиме не від організації, а від окремих редакторів, які не бояться виходити за межі традиційного уявлення про локальність та вміють знаходити взаєморозуміння з місцевою спільнотою.

Бути корисними

Увесь наступний рік читачі вимагатимуть від медіа корисні матеріали та ігнорувати усі інші, впевнена засновниця www.theblock.blog Гітіка Рудра. Історії, які спонукають до дії, мають вплив на поведінку аудиторії. Вони дозволять ухвалювати правильні рішення — від того, за кого проголосувати на виборах, до того, що обрати на вечерю. Більш того, вони несуть для читача більше цінності, ніж звичайні розважальні або інформаційні статті.

Подкасти, стрічка у соціальних мережах, електронна пошта, улюблені додатки — у пересічної людини величезний вибір інформації. Однак що з нею робити? Зазвичай, нічого, адже вона не має ніякого сенсу. Тому знайти матеріали, які були б корисними у повсякденному житті, складно. Проте сама такі статті найбільш корисні і з часом отримають найбільшу увагу та довіру від читачів.

Інтернет призвів до стирання кордонів — контент не зважає на міста, країни та регіони. Однак у реальності люди живуть та працюють у своїх локальних спільнотах, на них впливає місцева влада, бізнес, послуги та оточення. Інформації про все це вистачає, але не вистачає її правильного донесення до аудиторії, яка цього потребує. Тому у 2019-му медіа варто приділяти увагу не створенню контенту, а його розповсюдженню.

Визнати, що експерти знають далеко не все

По-перше, треба визнати, що ніхто з нас насправді не знає, як зберегти локальні ЗМІ. В кращому випадку — це лише наші припущення, в гіршому — дії навмання, переконаний старший редактор видання Star Tribune Чейз Девіс.

Переважна більшість редакторів локальних медіа впевнена, що у великих містах знають шлях до успіху. Запустити правильний проект, найняти потрібну людину, використовувати перевірені інструменти. Але якою б авторитетною не була організація чи талановитими люди, справжніх відповідей на питання, як зберегти локальні медіа, ні в кого немає.

Проте можна змінити підхід — сприяти розвитку ідей знизу догори і перевіряти їх результативність, відкидати те, що не спрацювало, вміти вчитися на власних помилках, стимулювати рішення, які виведуть із зони комфорту, демонструвати вразливість читачам і зацікавити їх щирістю. Можна побудувати систему, у якій немає місця пасивності, страху виголошувати свою точку зору, але є місце усвідомленню того, чого ми не знаємо та чого нам не вистачає. Саме це і допоможе швидше знайти такі потрібні відповіді. Потрібно лише щиро вірити, а не просто розуміти це.

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах