5 ідей від медіакластера “Схід”, які варто реалізувати вашому виданню

В липні ми об’єднали п’ять редакцій мережі The City у медіакластер “Схід”. Команди Попасна.Сity, Сватове.Сity, Волноваха.Сity, Торецьк.Сity і Троїцьке.Сity два місяці працювали за спільним планом та тестували нові теми і формати. Ось п’ять з них — для сайта, промо і соцмереж, які ми рекомендуємо їх реалізувати іншим медіа.

Екотест “Яке сміття у місті переживе ваших правнуків”

Тема забруднення планети пластиком і переробки сміття виходить в тренди. Ми вирішили “упакувати” її у формат, який дає найбільшу залученість аудиторії — тест. В коментарях до відповідей журналісти пояснюють, яке сміття найбільше забруднює навколишнє середовище. Якщо ваша платформа не дозволяє створити таку гру, скористайтеся безкоштовним сервісом playbuzz.

Рекламний пакет “Вигідний”

Волноваха.City та Торецьк.Сity реалізували спільний рекламний спецпроект, в якому продали пакет різноформатних матеріалів компанії “Донецькі енергетичні послуги”. В нього входили кепшн-відео, експлейнер, промо-новину і банер. Подібний формат продажу реклами дозволяє клієнту обрати найбільш оптимальний за залученістю аудиторії і до бюджету варіант розміщення.

#Флешмоб

Редакції кластера підтримали флешмоб #GoToDonbass, в якому додали назви своїх міст, наприклад, #GoToPopasna — яка отримала найбільше відеореацій. Мешканці Попасної, Троїцького, Торецька, Сватового та Волновахи у форматі відео розповіли, чому варто приїжджати до їхніх міст і чим вони цікаві. Оскільки ролики у соцмережах набирають найбільші охоплення і взаємодій, запуск флешмобу може значно підвищити статистику вашої сторінки у Facebook.

Фан-клуб для найактивніших

Ще один формат для соцмереж. Його ціль — ближче познайомитися з активною аудиторією, показати іншим, що вам не все одно, хто вас читає. Редакції створили серію постів у Facebook про людей, які найчастіше коментують їхні новини, активно ставлять реакції і поширюють. Поспілкувалися з людиною, запитали, чим їй подобається ресурс, чим вона займається, як давно відвідує сайт. На це не шкода витратити час, адже це ваша найвідданіша і найлояльніша аудиторія.

Відеоопитування в сторіз

Тестуємо системне оновлення сторіз на офіційних сторінках сайтів у Facebook. Один з форматів — опитування містян у форматі вертикального відео. Його плюси — не вимагає монтажу, можна зняти на телефон і одразу вантажити на сторінку. Це не забирає багато часу. Кожна окрема відповідь — окремий слайд сторіз, а на першому з них кореспондент озвучує, з якими питанням сьогодні звертається до людей.

Гаяне Авакян, менторка Агенції локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

Читайте також:

3 причини, чому місцевому інтернет-виданню вигідно перезапустити сайт на веб-платформі The City

Відео на Facebook — must have для онлайн-медіа

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах