5 типових помилок онлайн-медіа при роботі з аудиторією

Чергова добірка із рубрики #Такнетреба

Редакціям онлайн-видань важливо знати свою аудиторію та розуміти її потреби — це основа для планування контенту. І коли команда готує матеріали, які не відповідають цим потребам і запитам, сподіватися на велику кількість переглядів та високу відвідуваність сайту не варто.

Не знати свою цільову аудиторію

Для ефективного використання отриманих даних перевірка GA має перетворитися на щоденну звичку. Це допоможе постійно тримати в голові образ вашої аудиторії. Ще краще уявити її як конкретного персонажа з чіткими характеристиками та потребами, роздрукувати візуальний образ та тримати його над робочим місцем. І тут важливо не ототожнювати інтереси редакції з інтересами читачів.

Ще одна поширена помилка — використовувати однаковий підхід у всіх соціальних мережах. Однак там різні аудиторії, і це варто враховувати при створенні стратегії просування. Побачити свою аудиторію на сторінці у Facebook можна у вкладці “Статистика — Користувачі”. Там зібрані дані про вік, стать, країну, місто та мову, якою спілкуються ваші підписники.

Плутати аудиторію сайту та газети

Писати про те, що аудиторію не хвилює

Редакціям необхідно прислухатися до того, що відбувається місцевих спільнотах, помічати те, що насправді має значення. Лише таким чином можна зрозуміти, чим живе місто, що для нього актуально та вписувати це у редакційний план.

Крім того, не варто витрачати час на абстрактні матеріали — вони зазвичай нікого не чіпляють. Вихід — знаходити теми у місті, а не вигадувати їх. Пишіть про людей, які поруч. Люди люблять читати про себе та те, що їх оточує. Саме такі тексти зазвичай викликають найбільше емоцій.

Не реагувати на зворотний зв’язок

Залишати формати, які не працюють

Читайте також:

9 типових помилок в заголовках локальних медіа

6 типових помилок в ілюстраціях до статті, які не варто повторювати

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store