5 типових помилок онлайн-медіа при роботі з аудиторією

Чергова добірка із рубрики #Такнетреба

Не знати свою цільову аудиторію

Одне з головних запитань — для кого ви пишите. На старті відповісти на це питання допоможе робота з Google Analytics. Це безкоштовний інструмент, який дозволяє “виміряти аудиторію”, побачити об’єктивні дані в конкретний момент і в динаміці.

Плутати аудиторію сайту та газети

Коли редакції роздержавлених або приватних газет лише починають працювати в онлайні, вони часто плутають аудиторію свого друкованого видання та сайту. Однак припущення, що ці аудиторії тотожні — неправильне. Вони можуть перетинатися лише частково. Тому не варто використовувати старі підходи та формати у наповненні онлайн-медіа. І тим паче не публікувати на сайті матеріали із газетними заголовками та структурою. Адаптуйте їх під ту аудиторію, яка реально їх читатиме.

Писати про те, що аудиторію не хвилює

Під час підготовки будь-якого матеріалу редакція спершу має дати відповідь — чому варто витратити час на цей текст, чим він може бути корисним для читача та які проблеми вирішує.

Не реагувати на зворотний зв’язок

Спілкуйтеся зі своїми читачами у соціальних мережах. Найбільшу вагу серед взаємодій — а це лайки, шери, кліки на статтю та коментарі — мають саме останні. Вони і мають цікавити вас найбільше, адже це створює дискусії на сторінці та дозволяє побачити, що думає ваша аудиторія. Тому реагуйте на всі коментарі та спонукайте до дискусії.

Залишати формати, які не працюють

Тут все просто. Не витрачайте час на матеріали, які не дають вам бажану кількість переглядів. Декількох тестових разів цілком достатньо, щоб зрозуміти, чи потрапили ви в запит аудиторії і чи цікаво їй витрачати час саме на ваш формат.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах