П’ять редакцій The City експериментували з відео. Наприклад, знімали пенсіонерів, які дивляться кліпи MARUV

Наш задум був такий: зробити оригінальний / нетиповий відео-контент з редакціями локальних медіа. Для цього експерименту ми відібрали 5 редакцій — враховували їх мотивацію та досвід роботи із відео (але це не було обов’язковою умовою).

Як створювався контент?

Щодва тижні редакції отримували список з 5-ти тем, одну з яких вони могли обрати і взяти в роботу. В кожній темі були свої критерії та задачі, але місце для креативу все одно залишалось.

Я менторив редакції віддалено — переважно через месенджери, а в екстрених випадках у телефонному режимі. Спочатку ми пропрацьовували попередній сценарій, далі редакції домовлялися з героями/учасниками/локаціями, далі безпосередньо знімали-монтували, за необхідності вносили правки. У фіналі редакції постили власні відео та отримували рекомендації щодо промоції.

Що вийшло в результаті?

🔴 Редакція з Кіцмані (місто неподалік Чернівців) створила відео, яке набрало рекордну кількість переглядів та поширень. Попередньо завдання було таке: створити якусь річ руками під керівництвом спеціаліста та відзняти процес. Редакція ж привнесла у цей формат свого локального колориту — зняла відео про місцеву майстриню, яка опанувала старовинні техніки ткацтва, тим самим продовжуючи традицію народних майстринь. Історію можна подивитися тут: http://bit.ly/2ZrIJUW

Загалом це відео подивились 44 тисяч людей, а поділились ним — 746. У деяких випадках навіть перекладали зміст англійською мовою, що для локального контенту дуже круто.

🔴 Команда з Сарн (Рівненська область) обрала формат міні-шоу. Оригінально завдання звучало так: люди різних поколінь сидять у студії — дивляться контраверсійне відео та коментують власні враження. Редакція зібрала шість людей різних професій та дала їм подивитись кліпи Little Big, Alyona Alyona & Alina Pash, Без обмежень, YUKO, MARUV. Ось що вийшло у результаті: http://bit.ly/2sXzsI3

Редакція гарно попрацювала над роликом, бо зібрати стільки різних людей в купі — коштує неабияких зусиль. А формат гарно зайшов на аудиторію — наразі його подивились 10 тисяч людей. За словами редакції, команда планує і далі робити цей формат.

🔴 Команда з Конотопа (Сумська область) теж обрала для себе формат міні-шоу: шопінг-челлендж, але вже з іншої підбірки форматів. Попередньо це мав бути батл у секонд-хенді. Сенс був у тому, щоб піти у магазин вживаного одягу та обрати собі лук (верх, низ та взуття).

Від себе редакція влучно додала два цікаві елементи — учасники мали розіграти між собою випадки, для яких вони підбирають одяг. А також внесла елемент спілкування з аудиторією на вулиці — перехожих питали, чи доречний на ведучому одяг для зазначеного випадку та у скільки б вони оцінили вартість вбрання. Вийшло фаново та динамічно. Результат можна подивитися тут: http://bit.ly/2srjO7D

Загалом відео присвячене повторному споживанню ресурсів та націлене проти консюмеризму.

🔴 Редакція з Волновахи обрала для себе формат розповіді про локальне явище. Команда розповіла про Великоанадольський ліс, та навіть організувала похід. Відео можна поводитися тут: http://bit.ly/3501TlU

🔴 І можливо ненайхайповіше, але те, що точно має величезну суспільну важливість: журналістський експеримент, мета якого зробити щеплення та відзняти весь процес.

На пропозицію відгукнулось аж дві редакції: Попасна.сіті та Кіцмань.сіті. Враховуючи, що в Україні багато людей не розуміє важливість щеплення, ми з редакціями вирішили продемонструвати що це просто та швидко. Відео редакцій можна подивитися тут: http://bit.ly/34RjWL3 та http://bit.ly/378S4U0.

Що цікаво — цей процес переважно відрізняється у різних куточках України, але — це швидко та без побічних ефектів.

Отже, підсумовуючи, поділюсь деякими спостереженнями та відкриттями під час експерименту:

  • мотивація та креативність цілком може замінити досвід.

Роман Скрипник, відеоментор Агенції локальних медіа «Або»

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах