П’ять редакцій The City експериментували з відео. Наприклад, знімали пенсіонерів, які дивляться кліпи MARUV

Наш задум був такий: зробити оригінальний / нетиповий відео-контент з редакціями локальних медіа. Для цього експерименту ми відібрали 5 редакцій — враховували їх мотивацію та досвід роботи із відео (але це не було обов’язковою умовою).

Як створювався контент?

Щодва тижні редакції отримували список з 5-ти тем, одну з яких вони могли обрати і взяти в роботу. В кожній темі були свої критерії та задачі, але місце для креативу все одно залишалось.

Я менторив редакції віддалено — переважно через месенджери, а в екстрених випадках у телефонному режимі. Спочатку ми пропрацьовували попередній сценарій, далі редакції домовлялися з героями/учасниками/локаціями, далі безпосередньо знімали-монтували, за необхідності вносили правки. У фіналі редакції постили власні відео та отримували рекомендації щодо промоції.

Що вийшло в результаті?

🔴 Редакція з Кіцмані (місто неподалік Чернівців) створила відео, яке набрало рекордну кількість переглядів та поширень. Попередньо завдання було таке: створити якусь річ руками під керівництвом спеціаліста та відзняти процес. Редакція ж привнесла у цей формат свого локального колориту — зняла відео про місцеву майстриню, яка опанувала старовинні техніки ткацтва, тим самим продовжуючи традицію народних майстринь. Історію можна подивитися тут: http://bit.ly/2ZrIJUW

Загалом це відео подивились 44 тисяч людей, а поділились ним — 746. У деяких випадках навіть перекладали зміст англійською мовою, що для локального контенту дуже круто.

🔴 Команда з Сарн (Рівненська область) обрала формат міні-шоу. Оригінально завдання звучало так: люди різних поколінь сидять у студії — дивляться контраверсійне відео та коментують власні враження. Редакція зібрала шість людей різних професій та дала їм подивитись кліпи Little Big, Alyona Alyona & Alina Pash, Без обмежень, YUKO, MARUV. Ось що вийшло у результаті: http://bit.ly/2sXzsI3

Редакція гарно попрацювала над роликом, бо зібрати стільки різних людей в купі — коштує неабияких зусиль. А формат гарно зайшов на аудиторію — наразі його подивились 10 тисяч людей. За словами редакції, команда планує і далі робити цей формат.

🔴 Команда з Конотопа (Сумська область) теж обрала для себе формат міні-шоу: шопінг-челлендж, але вже з іншої підбірки форматів. Попередньо це мав бути батл у секонд-хенді. Сенс був у тому, щоб піти у магазин вживаного одягу та обрати собі лук (верх, низ та взуття).

Від себе редакція влучно додала два цікаві елементи — учасники мали розіграти між собою випадки, для яких вони підбирають одяг. А також внесла елемент спілкування з аудиторією на вулиці — перехожих питали, чи доречний на ведучому одяг для зазначеного випадку та у скільки б вони оцінили вартість вбрання. Вийшло фаново та динамічно. Результат можна подивитися тут: http://bit.ly/2srjO7D

Загалом відео присвячене повторному споживанню ресурсів та націлене проти консюмеризму.

🔴 Редакція з Волновахи обрала для себе формат розповіді про локальне явище. Команда розповіла про Великоанадольський ліс, та навіть організувала похід. Відео можна поводитися тут: http://bit.ly/3501TlU

🔴 І можливо ненайхайповіше, але те, що точно має величезну суспільну важливість: журналістський експеримент, мета якого зробити щеплення та відзняти весь процес.

На пропозицію відгукнулось аж дві редакції: Попасна.сіті та Кіцмань.сіті. Враховуючи, що в Україні багато людей не розуміє важливість щеплення, ми з редакціями вирішили продемонструвати що це просто та швидко. Відео редакцій можна подивитися тут: http://bit.ly/34RjWL3 та http://bit.ly/378S4U0.

Що цікаво — цей процес переважно відрізняється у різних куточках України, але — це швидко та без побічних ефектів.

Отже, підсумовуючи, поділюсь деякими спостереженнями та відкриттями під час експерименту:

  • мотивація та креативність цілком може замінити досвід.
  • робити гарний відеоконтент на локальному рівні — можна, і навіть потрібно.
  • люди хочуть дивитися якісний локальний контент, а краще локальних журналістів його ніхто не зробить.

Роман Скрипник, відеоментор Агенції локальних медіа «Або»

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах