5 типових питань редактора про Google Analytics

Google Analytics — безкоштовний інструмент, який дає детальну статистику по відвідуваності вашого сайту. Це дозволяє “виміряти аудиторію”, побачити об’єктивні дані в конкретний момент і в динаміці.

Відповідаємо на 5 питань, які менторам ставлять редактори регіональних медіа при знайомстві з цим сервісом.

Навіщо мені підключати сайт до аналітики?

Щоб отримати нові можливості:

  • відстежити тренди: дізнатися про поведінку користувачів на вашому сайті не конкретного користувача, а всіх;
  • отримати дані за конкретний період за своєю вибіркою, особливо важливі для рекламодавця;
  • дізнатися, хто, коли, протягом якого часу, з яких пристроїв дивиться ваш сайт;
  • визначити, які сторінки користуються популярністю;
  • зрозуміти, звідки користувачі приходять на ваш сайт і чому йдуть.

Я вперше зайшов в Google Analytics, і тут одні цифри. Що дивитися?

Основні дані статистики вашого сайту ви можете побачити на вкладці “Домашня сторінка”: динаміка по аудиторії, кількість користувачів в режимі реального часу, канали трафіку, показники залученості аудиторії, час перегляду, географію користувачів та пристрої, з яких вони заходять на сайт, а також найпопулярніші сторінки.

У блоках на головній можна змінювати період вибірки даних і перейти на сторінку конкретного звіту, щоб отримати більш детальну інформацію.

І як мені “виміряти” свою аудиторію?

Слідкуйте за звітом “Аудиторія”. Ось його основні показники і їхнє значення:

Користувачі — кількість користувачів, які хоча б раз за вибраний період зайшли на сайт (здійснили сеанс). Чим більше тим краще. Показник повинен зростати.

Нові користувачі і користувачі, що повертаються (діаграма) — кількість друге має зростати. Це означає, що ваші користувачі складають постійне ядро ​​вашої аудиторії.

Перегляди сторінок — загальна кількість сторінок, переглянутих користувачами, враховуючи повторні перегляди. Показник повинен зростати.

Дані сайту Попасная.City

Сеанси — відображає послідовність перегляду сторінок користувачем за певний проміжок часу. Сеанс з переглядом однієї сторінки вважається 0 секунд і збільшує показник відмов. Кількість сеансів повинна зростати, але якісно сеанс повинен бути тривалим і з переглядом декількох сторінок.

Сеансів на користувача, тривалість сеансу, сторінок/сеанс — чим вище, тим краще. Це означає, що ваш контент змушує користувачів залишатися на сайті довше.

Показник відмов — необхідно зменшувати. Це частка сеансів з переглядом однієї сторінки. Щоб показник зменшувався, стимулюйте до дії — дайте бек на схожі матеріали, попросіть перейти в рубрику або на сторінку в соцмережі, залишити коментар.

Тепер я знаю, скільки людей читають мій сайт. Але хто вони?

Демографічні показники допоможуть об’єктивно оцінити вашу аудиторії за віком і статтю. Ці дані цікаві не тільки для корекції контенту, але і для рекламодавця, якому потрібна платоспроможна залучена аудиторія.

Дані сайту Волноваха.City

Звіт Геодані покаже, де живуть ваші користувачі. Спочатку він ранжує їх по країнам, але при кліці на країну/область дає докладні звіт по областям і містам. Показник важливий для рекламодавців, особливо локальних.

Дані сайту Сватове.Сity

Але як це вплине на мою роботу?

Поведінка користувачів, яку фіксує сервіс, впливатиме на вашу контент-політику, адже аналізуючи дані по популярності тих чи інших матеріалів, ви зможете краще планувати тексти відповідної тематики/формату, будете знати, коли їх краще публікувати і якими каналами розповсюджувати.

Для ефективного використання даних відстежуйте їх щоденно — це має стати вашою звичкою.

Пам’ятайте, що дані Google Analytics, крім вкладки “У реальному часі”, відображаються з затримкою в 24 години (рідше — в 48 годин). Також необхідно в ручному режимі включити збір даних по демографії та інтересам, перші дані ви отримаєте за добу.

Гаяне Авакян, ментор Агенції локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Тієї самої Білки для регіональних медіа. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах