5 типових питань редактора про Google Analytics

Google Analytics — безкоштовний інструмент, який дає детальну статистику по відвідуваності вашого сайту. Це дозволяє “виміряти аудиторію”, побачити об’єктивні дані в конкретний момент і в динаміці.

Image for post
Image for post

Відповідаємо на 5 питань, які менторам ставлять редактори регіональних медіа при знайомстві з цим сервісом.

Навіщо мені підключати сайт до аналітики?

Щоб отримати нові можливості:

  • відстежити тренди: дізнатися про поведінку користувачів на вашому сайті не конкретного користувача, а всіх;
  • отримати дані за конкретний період за своєю вибіркою, особливо важливі для рекламодавця;
  • дізнатися, хто, коли, протягом якого часу, з яких пристроїв дивиться ваш сайт;
  • визначити, які сторінки користуються популярністю;
  • зрозуміти, звідки користувачі приходять на ваш сайт і чому йдуть.

Я вперше зайшов в Google Analytics, і тут одні цифри. Що дивитися?

Основні дані статистики вашого сайту ви можете побачити на вкладці “Домашня сторінка”: динаміка по аудиторії, кількість користувачів в режимі реального часу, канали трафіку, показники залученості аудиторії, час перегляду, географію користувачів та пристрої, з яких вони заходять на сайт, а також найпопулярніші сторінки.

У блоках на головній можна змінювати період вибірки даних і перейти на сторінку конкретного звіту, щоб отримати більш детальну інформацію.

Image for post
Image for post

І як мені “виміряти” свою аудиторію?

Слідкуйте за звітом “Аудиторія”. Ось його основні показники і їхнє значення:

Користувачі — кількість користувачів, які хоча б раз за вибраний період зайшли на сайт (здійснили сеанс). Чим більше тим краще. Показник повинен зростати.

Нові користувачі і користувачі, що повертаються (діаграма) — кількість друге має зростати. Це означає, що ваші користувачі складають постійне ядро ​​вашої аудиторії.

Перегляди сторінок — загальна кількість сторінок, переглянутих користувачами, враховуючи повторні перегляди. Показник повинен зростати.

Image for post
Image for post
Дані сайту Попасная.City

Сеанси — відображає послідовність перегляду сторінок користувачем за певний проміжок часу. Сеанс з переглядом однієї сторінки вважається 0 секунд і збільшує показник відмов. Кількість сеансів повинна зростати, але якісно сеанс повинен бути тривалим і з переглядом декількох сторінок.

Сеансів на користувача, тривалість сеансу, сторінок/сеанс — чим вище, тим краще. Це означає, що ваш контент змушує користувачів залишатися на сайті довше.

Показник відмов — необхідно зменшувати. Це частка сеансів з переглядом однієї сторінки. Щоб показник зменшувався, стимулюйте до дії — дайте бек на схожі матеріали, попросіть перейти в рубрику або на сторінку в соцмережі, залишити коментар.

Тепер я знаю, скільки людей читають мій сайт. Але хто вони?

Демографічні показники допоможуть об’єктивно оцінити вашу аудиторії за віком і статтю. Ці дані цікаві не тільки для корекції контенту, але і для рекламодавця, якому потрібна платоспроможна залучена аудиторія.

Image for post
Image for post
Дані сайту Волноваха.City

Звіт Геодані покаже, де живуть ваші користувачі. Спочатку він ранжує їх по країнам, але при кліці на країну/область дає докладні звіт по областям і містам. Показник важливий для рекламодавців, особливо локальних.

Image for post
Image for post
Дані сайту Сватове.Сity

Але як це вплине на мою роботу?

Поведінка користувачів, яку фіксує сервіс, впливатиме на вашу контент-політику, адже аналізуючи дані по популярності тих чи інших матеріалів, ви зможете краще планувати тексти відповідної тематики/формату, будете знати, коли їх краще публікувати і якими каналами розповсюджувати.

Для ефективного використання даних відстежуйте їх щоденно — це має стати вашою звичкою.

Пам’ятайте, що дані Google Analytics, крім вкладки “У реальному часі”, відображаються з затримкою в 24 години (рідше — в 48 годин). Також необхідно в ручному режимі включити збір даних по демографії та інтересам, перші дані ви отримаєте за добу.

Гаяне Авакян, ментор Агенції локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Тієї самої Білки для регіональних медіа. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store