5 перевірених лайфхаків, які спростять роботу з текстами

І дозволять витрачати мінімум часу на їхнє форматування в адмінці

Коли нашим редакціям під час Редакційних батлів за день треба підготувати і випустити одразу 3–5 матеріалів, а менторам — їх вичитати, витрачати багато часу на технічну роботу не хочеться. Тому ділимося декільком корисними порадами, які точно спростять ваше життя.

Налаштувати довге тире в Google Docs

Робота в Google Docs дозволяє спільно працювати над матеріалом із колегами, залишати коментарі та бачити всю історію змін та правок. Однак дуже часто автори у текстах замість довгого тире використовують дефіс, які виставляється за замовчуванням і вони просто не знають, як це змінити.

Але все доволі просто. Оберіть у верхній панелі “Інструменти” та відкрийте “Налаштування”. Саме тут можна встановити автоматичну заміну дефіса на довге тире або потрібних вам лапок. У лівому стовпчику вписуєте дефіс, у правий додаєте тире. Тепер після вводу дефіса і пробіла у вас з’являтиметься по всьому тексту тире.

Уніфікувати лапки в «Типографі»

Раптом ви працюєте зі звичайними документами у Word можете використовувати онлайн-сервіс «Типограф». Він заощадить ваш час на механічній роботі та зробить текст візуально кращим: прибере подвійні проміжки між словами, проставить однакові лапки, знову ж таки замінить дефіси на тире і не тільки.

Перевіряти текст в LanguageTool

Безкоштовний сервіс LanguageTool дозволяє перевіряти тексти на понад 20 мовах. Після написання не зайвим буде прогнати текст через цю програму. Це допоможе побачити граматичні та стильові помилки, які ви могли пропустити, полегшить роботу редактора. Крім того, це ще й прояв поваги до читача — навряд чи вам самим подобається читати матеріали з помилками. А така перевірка займає декілька хвилин.

Перевіряти текст на чистоту

Сервіс від автора книги “Пиши, сокращай” Максима Ільяхова glvrd.ru підходить для тих хто пише тексти на сайт російською мовою. Тут можна перевірити його на відповідність інформаційному стилю, побачити штампи і стоп-слова, почистити його від усього зайвого.

Перевіряти себе на помилки

Наприкінці 2018-го Білка ділилася корисним постером зі словами, яких точно не має бути у текстах здорової людини. Знайти різницю між словами “слідуючий” та “наступний”, “знаходитися” і “розташовуватися” або “вірний та правильний” можна на сайті OnlineCorrector.

Тут всі помилки розділені на декілька категорій — лексичні та стилістичні, пунктуаційні, граматичні та правописні. Також є можливість встановити в свій браузер доповнення та перевіряти текст автоматично.

Читайте також:

6 типових помилок в ілюстраціях до статті, які не варто повторювати

9 типових помилок в заголовках локальних медіа

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах