5 ознак того, що редактор працював лівою ногою

Редактори інтернет-видань часто нехтують деталями — неакуратно верстають текст і припускаються, здавалось би, очевидних помилок.

Ми склали рейтинг помилок, які найбільше дратують, найчастіше зустрічаються (і які дуже просто виправити!)

Полотно тексту

Мало що здатне налякати читачів більше, ніж полотно тексту на увесь екран. Не знущайтесь так над людьми.

Є просте правило: 2–3 абзаци тексту, далі — елемент, який його візуально розбиває (фотографія, відео, цитата-вріз, підзаголовок), знову текст, розбивка, текст, розбивка.

Не робіть так. Ніколи

Все і відразу

Інша крайність — ліпити поряд кілька візуально виразних елементів або занадто сильно дрібнити текст.

Автор цього матеріалу поставив спершу цитату-винос, далі підзаголовок, опісля неї відразу фото і лише потім — основний текст.

Різні шрифти

Кожен сайт має конкретні шрифти для текстів та заголовків. Іноді, коли ви копіюєте текст з Word в адмінку, зберігаються вордівські шрифти, їхні кольори чи фон. Вони ж відображаються на сайті після публікації матеріалу. Так не має бути.

Є кілька способів очистити форматування:

  1. Копіюйте текст в адмінку через Ctrl+V+Shift
  2. Виділіть текст, який скопіювали, і натисніть кнопку “Очистити форматування” на панелі інструментів в адмінці. Зазвичай, ця кнопка виглядає як літера Т з хрестиком поряд.

Незашиті лінки

Ніколи-ніколи не ставте лінки у матеріалах ось так.

У будь-якій адмінці будь-якого сайту (навіть найпростішого) є кнопка, яка дозволяє зашити лінк — тобто зробити гіперпосиланням конкретні слова у тексті.

Слова “системи Електронного здоров’я” — лінк на сайт цього сервісу

Налаштовуйте лінки так, щоб вони відкривалися у новій вкладці. Завжди. Інакше ви втрачатимете читачів — адже посилання, на які вони клікнуть, завантажуватимуться замість вашого сайту.

Проблеми з Facebook-прев’ю

Іноді прев’ю лінків не відображається. А це означає, що щось пішло не так і з цим треба розібратися (а не лишати пост як є!). Можливо, ви не завантажили картинку для прев’ю в адмінку — перевірте. Можливо, заглючив Facebook — зробіть дебаг поста. Можливо, проблема в чомусь іншому — зверніться до програміста чи того, хто може допомогти, але ніколи-ніколи не поширюйте пост, який виглядає ось так.

Лєра Лауда, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах