5 кроків на Facebook, які допоможуть вашому виданню після запуску

За даними Google Analytics, на новинні сайти більшість відвідувачів потрапляє через сторінки в соцмережах. Цей показник коливається від 58% до 98%. Тому те, як виглядає ваша сторінка в соцмережі, має значення для майбутньої аудиторії.

Крок 1. Зробіть сторінку зрозумілою

Ваша сторінка у соцмережі — провідник між читачем і розвагою. Це як вітрина магазину — від неї залежить, чи зайдуть до вас. Тому все має бути чітко: заповніть інформацію про себе з контактними даними, зробіть активним перехід на сайт, завантажте гарні фото міста або цікавих людей. А ще зареєструйтесь на ресурсі likealyzer.com. Тут можна перевірити, наскільки правильно заповнена сторінка, та отримати рекомендації, що забули зробити і побачити активність аудиторії.

Крок 2. Знайдіть усіх конкурентів і спробуйте потоваришувати

Спочатку промоніторте всі сторінки, які вже є у вашому місті, та спробуйте перетворити їх у своїх союзників. Пишіть адміністраторам про новий ресурс. Для цього підготуйте повідомлення — візитку. У тексті вкажіть, хто ви, для чого з’явилися у місті, що хочете запропонувати читачам.

Напишіть про себе друзям і знайомим. Не бійтеся і розсилайте кращі тексти, пропонуйте почитати та поділитися думкою.

Залучайте активістів вашого міста та блогерів. З ними можна працювати на бартерній основі. Ви напишете про них, а вони — про вас. Будьте готові й до того, що часто вам будуть обіцяти, але не виконувати своїх обіцянок. Періодично про себе нагадуйте. Пропонуйте цікаві формати для проведення часу. Наприклад, пограти у гру, пройти анонімне опитування.

Подружіться із обласними медіа. Ви зацікавлені, щоб ваші тексти брали на обласні сайти, звісно з посиланнями. Вони не є вашими конкурентами, швидше союзниками.

Крок 3. Робіть опитування

“Як часто говорите українською?”, “Чи сортуєте сміття?”, “Чи зручно у вашому місті користуватись велосепедом?” Закликайте читачів до дії: лайкніть пост, покажіть друзям, прокоментуйте. Такі опитування будуть працювати на зростання популярності. Наприклад, цей допис переглянули втричі більше користувачів, ніж підписалося на сторінку.

Крок 4. Плануйте пости

Щодня має бути не менше 3 постів. Активізуйте читачів питаннями до обговорення. Наприклад, спонукайте, аби писали власні враження від прочитаного, організовуйте конкурси на кращі фото краєвидів міста, рецептів чи інших подій. Пишіть хештеги, адже пошукова система соцмереж працює саме за ними. Можна використовувати, як загальні #contest, #event, #project, так і створити свої, наприклад, з назвою міста #Ізмаїл, #Марїнка.

Крок 5. Аналізуйте всі дії, які відбуваються на сторінці

Для цього заходьте у розділ “Статистика” вашої сторінки. На графіках помітно, як зростає кількість користувачів, коли вона зростає. Нижче в цьому ж розділі є список успішних та неуспішних публікацій, наприклад, за тиждень.

Для загальної статистики також варто зареєструватись на popsters.ru. Тут можна отримати інформацію не лише про кількість лайків та динаміку переглядів, а й подивитися, коли ваші читачі найактивніші, які тексти найбільше коментують. Зручно, що система робить аналіз усіх постів. І якщо раптом, місяць тому був написаний пост і він став популярним за останній тиждень, ви це побачите.

Валентина Мураховська, менторка Агенції локальних медіа “Або”

Читайте також:

Чекліст для редактора. 7 речей, які ви можете зробити зі сторінкою у Facebook. Але ще не зробили

Если аудитории вашего медиа не нужны новости. О чем писать будем?

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах