5 життєвих чатиків про помилки редакцій на старті

Факапи і як їх уникнути

Помилка 1: саботувати запуск

І не бути готовим до інтенсивної роботи. Багато наших команд проходили цей етап — гніву і заперечення. Потрібен час, щоб перелаштуватися на новий продукт і налагодити роботу редакції. Але запуск краще не відкладати — це якраз перевірка на міцність.

Помилка 2: зав’язати все на одній людині

Менеджеріть запуск і враховуйте ризики, майте план «Б». Розподіліть всі необхідні процеси для старту на членів команди. Встановіть чіткі дедлайни. Не «зав’язуйте» всі тексти на одному журналісті, бо якщо він «випаде» з процесу чи не впорається з обсягом, то плакав ваш вчасний запуск.

Помилка 3: працювати невідомо для кого

Не відходьте від концепції і визначте цільову аудиторію нового видання. Буквально проговоріть і намалюйте, для кого ви пишете. «Приміряйте» кожен текст до неї. Особливо якщо раніше, наприклад, в газеті, вона була іншою. Перелаштуйтеся. Експерементуйте і тестуйте тексти на друзях з ЦА. Ви ж створювали не «Пенсіонер України» або «Вісник міськради», а міське видання.

Помилка 4: гальмувати з рекламою і демпінгувати

Орієнтуйте команду на продажі і рекламні спецпроекти вже на старті. Якщо відкладати цей аспект «на завтра», він обростає відмовками: немає менеджера, досвіду роботи із запереченнями, є страх почути «ні» і створювати нові формати. Просто. Почніть. Продавати. І не знецінюйте свою роботу. Це реально. Наші редакції це довели.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах