5 життєвих чатиків про помилки редакцій на старті

Факапи і як їх уникнути

Ментори «Або» запустили 25 міських сайтів менше ніж за два роки. Старт — це завжди найскладніший етап для команди. І якщо раніше одна з редакцій першої хвилі запустилася (о боже) за чотиримісяці, то зараз ми можемо зробити це за два тижні.

Ось чотири помилки і приємний бонус, які допоможуть вашій команді уникнути помилок і зробити запуск вашого видання швидким і приємним. А також інсайди з редакторських чатиків. Всі співпадіння (майже) випадкові.

Помилка 1: саботувати запуск

І не бути готовим до інтенсивної роботи. Багато наших команд проходили цей етап — гніву і заперечення. Потрібен час, щоб перелаштуватися на новий продукт і налагодити роботу редакції. Але запуск краще не відкладати — це якраз перевірка на міцність.

Помилка 2: зав’язати все на одній людині

Менеджеріть запуск і враховуйте ризики, майте план «Б». Розподіліть всі необхідні процеси для старту на членів команди. Встановіть чіткі дедлайни. Не «зав’язуйте» всі тексти на одному журналісті, бо якщо він «випаде» з процесу чи не впорається з обсягом, то плакав ваш вчасний запуск.

Помилка 3: працювати невідомо для кого

Не відходьте від концепції і визначте цільову аудиторію нового видання. Буквально проговоріть і намалюйте, для кого ви пишете. «Приміряйте» кожен текст до неї. Особливо якщо раніше, наприклад, в газеті, вона була іншою. Перелаштуйтеся. Експерементуйте і тестуйте тексти на друзях з ЦА. Ви ж створювали не «Пенсіонер України» або «Вісник міськради», а міське видання.

Помилка 4: гальмувати з рекламою і демпінгувати

Орієнтуйте команду на продажі і рекламні спецпроекти вже на старті. Якщо відкладати цей аспект «на завтра», він обростає відмовками: немає менеджера, досвіду роботи із запереченнями, є страх почути «ні» і створювати нові формати. Просто. Почніть. Продавати. І не знецінюйте свою роботу. Це реально. Наші редакції це довели.

Корисний бонус: перевірте ще раз!

Перед тим, як показати новий проект аудиторії, перечитайте тексти і перевірте, чи всі технічні функції сайту працюють. Потестіть самі і запропонуйте зробити це колегам, друзям з цільової аудиторії. Свіже око вбереже від гнівних коментарів про помилки в текстах чи баги, які можуть зіпсувати перше враження користувачів про ваш продукт.

Гаяне Авакян, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах