5 життєвих чатиків про помилки редакцій на старті

Ментори «Або» запустили 25 міських сайтів менше ніж за два роки. Старт — це завжди найскладніший етап для команди. І якщо раніше одна з редакцій першої хвилі запустилася (о боже) за чотиримісяці, то зараз ми можемо зробити це за два тижні.

Ось чотири помилки і приємний бонус, які допоможуть вашій команді уникнути помилок і зробити запуск вашого видання швидким і приємним. А також інсайди з редакторських чатиків. Всі співпадіння (майже) випадкові.

Помилка 1: саботувати запуск

І не бути готовим до інтенсивної роботи. Багато наших команд проходили цей етап — гніву і заперечення. Потрібен час, щоб перелаштуватися на новий продукт і налагодити роботу редакції. Але запуск краще не відкладати — це якраз перевірка на міцність.

Помилка 2: зав’язати все на одній людині

Менеджеріть запуск і враховуйте ризики, майте план «Б». Розподіліть всі необхідні процеси для старту на членів команди. Встановіть чіткі дедлайни. Не «зав’язуйте» всі тексти на одному журналісті, бо якщо він «випаде» з процесу чи не впорається з обсягом, то плакав ваш вчасний запуск.

Помилка 3: працювати невідомо для кого

Не відходьте від концепції і визначте цільову аудиторію нового видання. Буквально проговоріть і намалюйте, для кого ви пишете. «Приміряйте» кожен текст до неї. Особливо якщо раніше, наприклад, в газеті, вона була іншою. Перелаштуйтеся. Експерементуйте і тестуйте тексти на друзях з ЦА. Ви ж створювали не «Пенсіонер України» або «Вісник міськради», а міське видання.

Помилка 4: гальмувати з рекламою і демпінгувати

Орієнтуйте команду на продажі і рекламні спецпроекти вже на старті. Якщо відкладати цей аспект «на завтра», він обростає відмовками: немає менеджера, досвіду роботи із запереченнями, є страх почути «ні» і створювати нові формати. Просто. Почніть. Продавати. І не знецінюйте свою роботу. Це реально. Наші редакції це довели.

Корисний бонус: перевірте ще раз!

Перед тим, як показати новий проект аудиторії, перечитайте тексти і перевірте, чи всі технічні функції сайту працюють. Потестіть самі і запропонуйте зробити це колегам, друзям з цільової аудиторії. Свіже око вбереже від гнівних коментарів про помилки в текстах чи баги, які можуть зіпсувати перше враження користувачів про ваш продукт.

Гаяне Авакян, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів