5 експериментів зі сторіз в Instagram
Впродовж тижня ми гейміфікували stories в Instagram онлайн-медіа. Що з цього вийшло? У статті зібрані результати та ідеї, як упакувати матеріал в формат для соцмережі.
--
Сторіз в Instagram дають можливість залучати читача по-іншому: це динамічний контент, що зникає за 24 години. Отже, шанс встигнути зацікавити — обмежений.
А з іншого боку, функціонал, фановий формат, простір для креативу, фільтри й стікери зробили це перспективним та улюбленим контентом користувачів соцмереж.
Гейміфікація прорвалася в сторіз блогерів, медіа та бізнесів у соціальних мережах так само, як і в інші онлайн-сфери. Впродовж тижня ми експериментували в акаунті медіа @svoi.city — і запустили 5 небанальних ідей, як погратися з підписниками, повідомивши про новий матеріал, що вийшов на сайті.
1. Квіз.
Оберіть кілька фото зі статті та додайте стікер-квіз з варіантами (один з них — вірний).
Читачі, що клацають на неправильний варіант, ідуть на сайт, щоб розібратися в суті. Читачі, що обрали вірний варіант, отримують емоційний фідбек: ура, я такий розумник!
Звісно, не забудьте додати в сторіз коротку зноску чи текст про те, що повну версію матеріалу можна переглянути на сайті.
2. Голосування “так — ні”.
Зробіть скріншот статті з мобільної версії сайту та додайте до нього стікер-голосування з варіантами “так — ні”. Придумайте питання, що справді зачепить підписників.
Або: переупакуйте візуальні матеріали зі статті в сторіз, дізнавшись думку про них.
3. Голосування-слайдер.
Оберіть фото та попросіть підписників оцінити їх: класні? Хороша ініціатива? Ви вражені? Не забувайте про інформативний заголовок та інструкції, як потрапити на повну версію матеріалу (посилання в біо, читайте на сайті).
Або: зарепостіть власний пост-інтерактив та дайте можливість провзаємодіяти з ним тим, хто не побачив у новинній стрічці Instagram.
4. Загадка.
Дозвольте підписникам проявити інтелект.
Поставте питання, що спантеличить, — нехай вгадають правильну відповідь.
Або: розмийте фото і дозвольте здогадатися, що на ньому. У наступній сторіз покажіть, що заховали.
5. Сюжет.
Оформіть сюжетну послідовність з двох та більше сторіз: у першій проведіть фановий зв’язок між інфоприводом та вашими підписниками; у наступних — розкажіть, у чому суть повідомлення та дайте більше деталей про персонажів чи матеріал з сайту.
Висновки.
Систематичний постинг сторіз в Instagram допоможе підняти залучення у вашому акаунті на 20–30%, мати більше трафіку на сайт і, відповідно, — більше прочитань. А елементи гейміфікації зроблять цей контент не лише корисним, а й по-справжньому крутим.
Отже, не зупиняйтеся!
Лайфхак, що економить час дизайнера.
Онлайн-сервіс Canva пропонує багато безкоштовних шаблонів для створення сторіз власними руками, без графічних редакторів.
Всі наведені у статті приклади — створені у Canva з адаптацією стандартних відтінків до брендових кольорів Свои.city.
Працювала в польових умовах соцмереж Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або».
Було цікаво? Будь ласка, клацай на 👏
Ознайомся ще з цим:
Запостити на Facebook по-новому: 7 способів. Усі знають, що настиснути, аби запостити на Facebook. А як зробити з цього крутий формат? 7 нових способів.
5 факапів, яких можна уникнути, створюючи спільноти у Viber і Telegram для медіа. П’ять редакцій мережі The City взяли участь у челенджі і вперше створили спільноти для своєї аудиторії в месенджерах.
Шерінг до групи на Facebook: як правильно. Кілька правил, які допоможуть вдало зарепостити в чужі групи.