5 експериментів зі сторіз в Instagram

Впродовж тижня ми гейміфікували stories в Instagram онлайн-медіа. Що з цього вийшло? У статті зібрані результати та ідеї, як упакувати матеріал в формат для соцмережі.

Сторіз в Instagram дають можливість залучати читача по-іншому: це динамічний контент, що зникає за 24 години. Отже, шанс встигнути зацікавити — обмежений.

А з іншого боку, функціонал, фановий формат, простір для креативу, фільтри й стікери зробили це перспективним та улюбленим контентом користувачів соцмереж.

Гейміфікація прорвалася в сторіз блогерів, медіа та бізнесів у соціальних мережах так само, як і в інші онлайн-сфери. Впродовж тижня ми експериментували в акаунті медіа @svoi.city — і запустили 5 небанальних ідей, як погратися з підписниками, повідомивши про новий матеріал, що вийшов на сайті.

1. Квіз.

Зліва — формат квізу в сторіз; справа — результати голосування.

Оберіть кілька фото зі статті та додайте стікер-квіз з варіантами (один з них — вірний).

Читачі, що клацають на неправильний варіант, ідуть на сайт, щоб розібратися в суті. Читачі, що обрали вірний варіант, отримують емоційний фідбек: ура, я такий розумник!

Звісно, не забудьте додати в сторіз коротку зноску чи текст про те, що повну версію матеріалу можна переглянути на сайті.

2. Голосування “так — ні”.

Не забудьте про заголовок “нове”, “актуальне” чи “вже на сайті”. Наша найперша мета — вести читачів на повну версію.

Зробіть скріншот статті з мобільної версії сайту та додайте до нього стікер-голосування з варіантами “так — ні”. Придумайте питання, що справді зачепить підписників.

Або: переупакуйте візуальні матеріали зі статті в сторіз, дізнавшись думку про них.

3. Голосування-слайдер.

Функціонал простий: користувач тягне повзунок направо, щоб оцінити свою думку.

Оберіть фото та попросіть підписників оцінити їх: класні? Хороша ініціатива? Ви вражені? Не забувайте про інформативний заголовок та інструкції, як потрапити на повну версію матеріалу (посилання в біо, читайте на сайті).

Або: зарепостіть власний пост-інтерактив та дайте можливість провзаємодіяти з ним тим, хто не побачив у новинній стрічці Instagram.

4. Загадка.

Сторіз 👉 користувачі, що голосували 👉 наступна сторіз.

Дозвольте підписникам проявити інтелект.

Поставте питання, що спантеличить, — нехай вгадають правильну відповідь.

Або: розмийте фото і дозвольте здогадатися, що на ньому. У наступній сторіз покажіть, що заховали.

Лайфхак: щоб охоплення було більше, додайте геолокацію — потрапите в ТОП міста.

5. Сюжет.

Зліва — новий функціонал Instagram: колаж з гіфки.

Оформіть сюжетну послідовність з двох та більше сторіз: у першій проведіть фановий зв’язок між інфоприводом та вашими підписниками; у наступних — розкажіть, у чому суть повідомлення та дайте більше деталей про персонажів чи матеріал з сайту.

Висновки.

Систематичний постинг сторіз в Instagram допоможе підняти залучення у вашому акаунті на 20–30%, мати більше трафіку на сайт і, відповідно, — більше прочитань. А елементи гейміфікації зроблять цей контент не лише корисним, а й по-справжньому крутим.

Отже, не зупиняйтеся!

Лайфхак, що економить час дизайнера.

Онлайн-сервіс Canva пропонує багато безкоштовних шаблонів для створення сторіз власними руками, без графічних редакторів.

Всі наведені у статті приклади — створені у Canva з адаптацією стандартних відтінків до брендових кольорів Свои.city.

Лишається тільки обрати шаблон, що подобається найбільше.

Працювала в польових умовах соцмереж Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або».

Було цікаво? Будь ласка, клацай на 👏

Ознайомся ще з цим:

Запостити на Facebook по-новому: 7 способів. Усі знають, що настиснути, аби запостити на Facebook. А як зробити з цього крутий формат? 7 нових способів.

5 факапів, яких можна уникнути, створюючи спільноти у Viber і Telegram для медіа. П’ять редакцій мережі The City взяли участь у челенджі і вперше створили спільноти для своєї аудиторії в месенджерах.

Шерінг до групи на Facebook: як правильно. Кілька правил, які допоможуть вдало зарепостити в чужі групи.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах