15 простих правил, які зроблять цікавими фото на вашому сайті

Поради і лайфхаки

Візуальна складова для вашого видання вкрай важлива. Великі редакції можуть дозволити собі посаду більдредактора, який 100% свого робочого часу приділяє фотографіям та ілюстраціям. Регіональним про таке годі і мріяти. Тому цю функцію має взяти на себе головний редактор, приділяючи «візуалці» не менше уваги, ніж текстам. Бо цікава стаття без гарних фото, ілюстрацій чи інфографіки — це просто змарнована праця.

Майже у всіх редакціях мережі The City немає окремої посади фотографа. Не можуть дозволити собі таку розкіш і більшість інших регіональних медіа. Навіть нормальна техніка є далеко не в усіх.

Але це не означає, що ваш сайт не може вражати читачів цікавими фото. Зробити їх можна навіть на смартфон (ось поради, як саме). Якщо це порівняно сучасний гаджет, то якість буде цілком задовільною. Хоча, звичайно, краще працювати з гарним фотоапаратом.

Втім навіть ідеально чітке зроблене дзеркалкою фото буде абсолютно ніяким, якщо воно нудне. Тому, в першу чергу потрібно навчитись ловити цікаві кадри.

 • Зміст важливіше якості картинки.

Це перша істина. А ось інші дуже прості правила, дотримуючись яких, ви зробите свій сайт набагато приємнішим для читачів.

 • Прийшли на подію чи інтерв'ю — знімайте багато фото. Дуже багато. Чим більше, тим краще. Зі ста знімків навіть «криворукого» фотографа завжди можна обрати 5–10 непоганих.
 • Робіть горизонтальні знімки. Вертикальні фото незручно використовувати на сайті і в соцмережах. Якщо хочете сфотографувати людину в повний зріст — просто відійдіть трохи далі.
 • Не фотографуйте навпроти вікна.
 • Не обрізайте людину у кадрі. Негарно, коли рука, плече чи частина голови лишається за межами рамки. Якщо ви робите загальний план, не можна обрізати людині взуття чи його частину.
 • Не завалюйте горизонт.
 • На фото мають бути люди. Навіть якщо вам потрібно просто сфотографувати вулицю, на якій щойно поклали асфальт. Дочекайтесь поки з’являться перехожі, фотографуйте, як вони йдуть вулицею. Виняток — якщо ви фотографуєте деталі. Книжкову полицю, сімейне фото на стіні, розбиту пляшку з-під горілки на асфальті. Але такі фото теж мають нести емоцію, історію, сенс.
 • Фото має бути динамічним. Знімайте дію, рух, емоції. На фото щось має відбуватися. Усмішка або задумливий погляд — це також рух. А чиновник, який сидить на столом і тримає в руках ручку — це не рух.
 • «Паспортний» портрет або фото чиновника чи будь-якого посадовця, підприємця або іншої офіційної особи за столом — табу. Хіба що ви обріжете таку світлину, залишивши лише обличчя (наприклад, для оформлення коментаря).
 • Герої фото не мають позувати. Найкращі фото — невимушені. Прийшли на інтерв’ю або подію — відразу діставайте фотоапарат. Розмовляйте і фотографуйте одночасно. За кілька хвилин людина звикне до камери.
 • Ніколи не просіть людину позувати, натомість — попросіть щось зробити. Дістати альбом, погратися з собакою абощо. Спровокуйте дію і сфотографуйте її. Якщо все ж доводиться простити героя позувати, то не просто фотографуйте, а розмовляйте з ним увесь час. Важливо, щоб він не стояв з кам’яним обличчям або натягнутою посмішкою.
 • Вимкніть звук, що імітує клацання затвору. Він може дратувати людину, яку фотографуєте.
 • Коли робите репортажі з міських свят чи інших масових заходів, шукайте у натовпі яскравих людей. Цікавих своєю поведінкою, одягом, просто гарних. Ідеальні герої — діти. Вони завжди викликають емоції.
 • Кожне фото має мати центральний елемент. Зазвичай, це людина, яку ви фотографуєте. Або предмет у її руках, авто абощо. Оберіть центральний елемент, а потім — робіть знімок.
 • Хороше фото — викликає емоції у читачів. Розчулення, радість, гнів, роздратування. Пам’ятайте про це, коли шукаєте свій кадр.

Євгеній Фролов, ментор Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

More from Агенція медійного росту "Або"