15 простих правил, які зроблять цікавими фото на вашому сайті

Поради і лайфхаки

Візуальна складова для вашого видання вкрай важлива. Великі редакції можуть дозволити собі посаду більдредактора, який 100% свого робочого часу приділяє фотографіям та ілюстраціям. Регіональним про таке годі і мріяти. Тому цю функцію має взяти на себе головний редактор, приділяючи «візуалці» не менше уваги, ніж текстам. Бо цікава стаття без гарних фото, ілюстрацій чи інфографіки — це просто змарнована праця.

Майже у всіх редакціях мережі The City немає окремої посади фотографа. Не можуть дозволити собі таку розкіш і більшість інших регіональних медіа. Навіть нормальна техніка є далеко не в усіх.

Але це не означає, що ваш сайт не може вражати читачів цікавими фото. Зробити їх можна навіть на смартфон (ось поради, як саме). Якщо це порівняно сучасний гаджет, то якість буде цілком задовільною. Хоча, звичайно, краще працювати з гарним фотоапаратом.

Втім навіть ідеально чітке зроблене дзеркалкою фото буде абсолютно ніяким, якщо воно нудне. Тому, в першу чергу потрібно навчитись ловити цікаві кадри.

  • Зміст важливіше якості картинки.

Це перша істина. А ось інші дуже прості правила, дотримуючись яких, ви зробите свій сайт набагато приємнішим для читачів.

  • Прийшли на подію чи інтерв'ю — знімайте багато фото. Дуже багато. Чим більше, тим краще. Зі ста знімків навіть «криворукого» фотографа завжди можна обрати 5–10 непоганих.

Євгеній Фролов, ментор Агенції розвитку локальних медіа «Або»

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах