10 порад локальним редакціям
Знайдіть той самий біль і вгамуйте його
Керівниця регіональної редакції на телеканалі Україна та менторка Східних батлів 2.0 Юлія Сухаревська дала декілька корисних порад місцевим медіа.
1. Будьте актуальними. Завжди відповідайте на питання: чому ми пишемо/знімаємо про це сьогодні? Інфопривід має слугувати вам, від нього ви обираєте ракурс теми, в одній темі може бути кілька інфоприводів.
2. Думайте про аудиторію. Тут стане у нагоді правило з бізнесу про той самий біль: знайдіть його і вгамуйте, тобто знайте і постійно вивчайте потреби своєї аудиторії.
3. Поважайте аудиторію. Усе, що може бути скорочене, нещадно скорочуйте, бережіть час і хронометраж. Перед тим, як братися за лонгріди, будьте впевнені у якості свого матеріалу і достатній кількості фактів, що втримають увагу.
4. Будьте зручними. Організуйте верстку сайту, щоб було можливо читати й не сліпнути — ніхто не буде змінювати налаштування лише під ваше видання; зробіть просту й легку мобільну версію, бо якщо вас немає у смартфоні, вас немає взагалі.
5. Будьте поряд. Першими беріть локальні теми, шукайте локальних героїв, робіть локальне модним, з національним загравайте лише з користю для своєї громади.
6. Будьте зрозумілими. Пишіть людською мовою, пояснюйте, шукайте талановитого редактора, вчіться редагувати самостійно.
7. Рятуйтеся від помилок. Якщо немає літреда, заохочуйте додатковим вихідним чи бонусами педантичного журналіста, або впроваджуйте парну вичитку.
8. Станьте мультимедійними. Експериментуйте з формами: те, що можна зняти на відео, — знімайте. Там, де можна додати паралельно текстову трансляцію, робіть. Користуйтеся інфографікою, мемами, але пам’ятайте, що аудиторія видання не завжди співпадає з підписниками у соцмережах, тож дивіться пункт 6.
9. Будуйте ком’юніті. Соціальні мережі перетворюйте на клуби, вивчайте інтереси своєї аудиторії, спонукайте ваших підписників ставати амбасадорами видання, які не тільки шерять, а й приносять теми.
10. Боріться з комплексом провінційної меншовартості. Локальні журналісти виграють, бо мають бекграунд, знають історію питання, героїв, дивляться углиб. Звертайтеся за коментарями до зірок, пишіть запити у будь-які національні й міжнародні інституції. Майте власну думку редакції.
Більше про Східні батли 2.0 можна дізнатися за посиланням.
Вам також буде цікаво:
Шесть простых правил хорошего текста, о которых «все знают», но все забывают