Як створити канал видання на YouTube та що з ним робити далі

Корисний чекліст для тих, хто лише починає працювати з відео

З чого почати

Для початку роботи з YouTube потрібно створити там обліковий запис. Зробити це просто — достатньо виконати 4 кроки з цієї інструкції.

На каналі має бути єдиний фірмовий стиль — обкладинка, логотип, фірмові елементи у відео. На головну сторінку можна поставити трейлер каналу, вітання підписникам чи просто гарне відео, яке є показовим для вашого каналу. Цей ролик буде автоматично програватися, коли хтось заходитиме на канал.

В описі каналу також додайте посилання на сторінки видання в інших соціальних мережах, e-mail для партнерства та комерційних пропозицій.

Як завантажити відео

Відео на канал додаємо звичайним перетягуванням. YouTube читає більшість відомих відеоформатів. Під час завантаження відео є декілька варіантів: викладати його у звичайному доступі, за посиланнюм, або ж зробити прем’єру — позначити час, коли ролик буде опублікований, а підписники отримають сповіщення.

До відео одразу можна додати назву, опис та теги, за якими простіше буде відшукати відео у Google чи на YouTube. Також підправити або заповнити інформацію і теги можна після публікації у YouTube Studio.

Усі відео на каналі можна структурувати за тематикою у плейлисти.

Трохи про авторські права

Музику для відео бажано брати зі спеціальних сайтів, де її використання можливе безкоштовно та без порушення авторського права, або де цю музику можна купити. YouTube може навіть заблокувати відео у випадку порушення. Один із ресурсів з безкоштовною музикою, які можна вільно використовувати на YouTube— freemusicarchive.org або фонотека YouTube.

Налаштування відео у YouTube Studio

Для відео можна (і треба) обрати з варіантів, або додати своє зображення попереднього перегляду. Воно відображатиметься перед тим, як користувач натисне програвання відео. Це зображення має відповідати стилістиці відео.

У більш просунутих налаштуваннях відео треба обрати категорію відео. Там же можна дозволити або вимкнути коментарі до відео, або обрати їхню попередню модерацію.

Верифікація каналу

Для нових каналів важливо пройти верифікацію. У налаштуваннях можна обрати лого для каналу, яке буде постійно відображатися на всіх відео внизу в правому куті. Спеціалізовану адресу для каналу можна буде поставити після 100 підписників.

Роман Скрипник, відеоментор Агенції локальних медіа “Або”

Читайте також:

6 типових помилок в ілюстраціях до статті, які не варто повторювати

9 ідей для конкурсів, які зайдуть і аудиторії, і рекламодавцю

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах