Як просувати послуги редакції через Facebook?

Дізнайтеся 8 ідей, як розповісти локальній спільноті про довідники, вітання, рекламу та інші сервіси вашого медіа.

Усі способи просування послуг редакції в соціальних мережах можна умовно ділити на два типи:

  • пасивні — коли ми заповнюємо усі можливі інформаційні поля у власних акаунтах списком послуг, пропозицій, контактами та очікуємо рекламодавців, що будуть звертатися;
  • активні — коли здійснюємо певні дії, щоб на нас звернули увагу: пости, креативи, шерінг, репости.

Розглянемо і ті, й інші 👇

У першу чергу налаштуйте та заповніть вкладку “Послуги” на Facebook-сторінці медіа. На ваш розсуд, сюди можна навіть додати ціну кожного з сервісів.

Після цього всі читачі, клієнти, партнери, рекламодавці, фахівці та інші, що заходитимуть на сторінку, бачитимуть список сервісів, які пропонує редакція.

Значна частина проігнорує; інші — не скористаються зараз, але запам’ятають; а треті — обов’язково напишуть вам у повідомлення і принесуть свої 💰

На жаль, в картку не можна підкріпити активне посилання. А в заголовку — всього 40 символів. Будьте уважними до цих деталей.

Попередній перегляд заповненої вкладки.

Фактично, потреба заповнення всіх інформаційних полів на Facebook — у тому, щоб надати максимум відкритої інформації про себе та дати змогу рекламодавцям, що сумніваються, перечитати кілька джерел і прийняти рішення.

Це ж стосується поля “Наша історія/Our Story” на головній сторінці.

Не ігноруйте його, заповнюйте, а ще підсилюйте дію: лишайте тут контактні дані, телефон, електронну пошту.

Приклад вдалого заповнення Our Story.
Приклад Facebook-сторінки з повноцінним заповненням інформаційних полів.

Отже, ви заповнили “Послуги” на сторінці, оформили у красиві слова, картинки та цифри те, що можна запропонувати рекламодавцеві.

Що далі?

Нагадуйте про себе. Хороший спосіб зробити це — додати сторіз на Facebook-сторінку медіа. Так, ми звикли до цього формату в Instagram, але він існує також на FB і показує непогані охоплення.

Зробіть постинг сторіз з описом ваших послуг регулярним і підвищуйте шанси звернути на себе увагу рекламовця.

Репост публікації в сторіз на Facebook.

Подумайте також про те, щоб шерити такий формат і на персональну сторінку — можливо, у вашому списку друзів є кілька локальних підприємців, готових вкластися в рекламу просто зараз. А може, хтось забажає привітати кума з Днем народження через ваш сайт.

Напишіть пост про послуги, що надає редакція. Але цього разу під час створення публікації оберіть функцію “Отримуйте повідомлення”.

Пост перетвориться на інструмент, з яким користувачу дуже легко зв’язатися з вами та обговорити бізнес-питання: клікнути та відразу потрапити в приватний чат зі сторінкою.

Драфт публікації, що збиратиме приватні повідомлення.

Не забувайте про контент, що зараз в тренді усіх соцмереж, — відео. Наприклад, запишіть на камеру власний короткий, фановий виступ — розповідь про послуги редакції. Чи придумайте креативне рішення з кепшн-форматом.

Якщо з відео — зовсім ніяк, можна перетворити готові картинки (використані для презентації послуг) на слайдшоу. Під час створення публікації в Creator Studio оберіть функцію Мультимедіа > Create Slideshow. Далі треба додати кілька світлин, погратися з анімацією, тривалістю і музикою.

Вийде супер! 👌

Як виглядає меню, з якого можна створити слайдшоу.

Врешті-решт, використайте непрямий спосіб зацікавити аудиторію — розкажіть про себе. Хто працює в редакції, чим займається, яке має хобі і чи уявляє своє життя без медіа.

Оформіть це у серію публікацій чи інтерв’ю — попрацюйте над власним брендингом та народною любов’ю до вас.

Один з варіантів, як розказати про команду редакції.

Локальні групи на Facebook — ваше джерело безкоштовного трафіку, а ще місце, де можна заявити про себе і власні бізнес-послуги.

Пошукайте місцеві групи з пропозиціями роботи, вакансіями, бізнес-сервісами та оголошеннями. Зробіть в них пости про рекламні послуги редакції, сервіси довідників та вітання (якщо ви вже запустили все це).

Але, увага: можливо, про таку промо-публікацію доведеться приватно домовитися з адміном групи чи й заплатити 50 – 200 грн.

Приклад типової групи з оголошеннями.

Якщо ви хоч раз бачили таке повідомлення від Facebook, отже знаєте, що у вас є можливість створювати власні групи від імені сторінки медіа:

Можна створити таку спільноту, додавши в неї насамперед партнерів та рекламодавців, що приходили до вас раніше. Потім розширювати групу за рахунок людей, про яких ви точно знаєте: це потенційний клієнт. Заповнювати групу можна час від часу нагадуванням про себе, послуги, сервіси, довідники, а ще різноманітними “ексклюзивними” знижками і пропозиціями, тощо.

З вами була Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або».

Це надихає? Чекатиму на ваші 👏 до матеріалу!

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.