Як презентувати матеріали і медіа в мережі?

…навіть якщо у вашого видання немає сайту. Якщо є — теж прочитайте.

Вперше виходячи в онлайн, невеличке локальне медіа може почуватися самотнім котиком у великій мережі.

І, здавалося б, у вас є матеріали, бажання писати, хороші теми й амбіції. А досвіду, розуміння онлайн-аудиторії, поняття, бюджету, сайту, digital-маркетолога — немає; а потім на це зверху ще й звалилася пандемія.

Не треба боятися. Вийти в онлайн — це завжди вчасно.

Опублікувати свої матеріали онлайн варто через усі ці причини. Особливо для того, щоб побудувати ком’юніті читачів — які довірятимуть саме вам і вважатимуть локальним експертом.

Для медіа, у якого немає сайту (чи він недороблений, погано функціонує, не дає переглядів чи просто набрид) найперший вихід в онлайн — це, звісно, соціальні мережі.

Оберіть один-єдиний канал, над яким працюватимете найбільше. Подивіться конкурентів і хто на них підписаний — ці люди читатимуть і вас. Не забудьте про монетизацію: зареєструватися в соцмережі — добре; але якщо це не веде до грошей прямо чи опосередковано — це погано.

Стратегія соціальних мереж для медіа складатиметься з кількох чинників:

  1. відповіді на головні питання.
  2. візуальний брендинг.
  3. контент.
  4. промо.
Перед виходом у соцмережі продумайте деталі: можливо, вам знадобиться кращий смартфон, щоб знімати відео і онлайн-трансляції. З’ясуйте технічні характеристики вашого дизайну (колір, шрифт) і повторюйте їх скрізь, щоб бути впізнаваними, як Coca-Cola.
У створенні контенту не бійтеся і посміятися (меми та вірусні відео), і бути корисними (списки, інфографіки, підбірки, поради). Полюбіть органічні перегляди вашого контенту і уважно дослідіть локальні групи на Facebook: це 100% поле для успіху онлайн-медіа.

Питання зі студії: якщо немає сайту, можна ось так взяти і просто публікувати свої тексти на Facebook?

Відповідь: саме так! Публікуйте новини, дослідження, фоторепортажі, інтерв’ю і трансляції, промо бізнесів та корисний фактаж. Соцмережі — це вже медіа.

Але оберіть вдалий формат, дослідіть, що зараз у тренді, аналізуйте, що більше подобається читачам, розберіться з техічною складовою. І не бійтеся писати один пост півтори години: з практикою і досвідом це відбуватиметься швидше.

Приклади контенту, який став популярним без очевидного зв’язку з сайтом медіа. Тут є і фанова складова, і корисна, і прикладна (картинки-карточки з порадами, як не заразитися коронавірусом).

Як накопичити базу ідей і робити хороший, цікавий контент для мережі?

  • знайте, що болить у людей;
  • підпишіться на іноземних колег;
  • іноді читайте пабліки з дивним контентом (меми, смішні відео) — для того, щоб бути в курсі, що зараз смішно й цікаво;
  • експериментуйте з функціоналом. Наприклад, розберіться з гейміфікацією в сторіз;
  • крадіть, як художник. Запозичити ідею — нормально. Але адаптуйте її до місцевих реалій, переробіть, перепишіть, проявіть креатив та авторську ініціативу. З’явиться цілком індивідуальний контент;
  • просто ДУЖЕ БАГАТО читайте соцмережі.

До речі, на соціальних мережах презентація себе онлайн не закінчується.

Просувайте власну особистіть — як це роблять політики. Або облаштуйте чудовий новинний канал в меседжері. Або, врешті-решт, освойте інструмент для створення простенького сайту з найкращими матеріалами (а основну їх частину відправте в інші онлайн-канали).

І наостанок, щоб надихнутися, подивіться українські медіа, які досягли успіху без сайту чи без прямої прив’язки до нього — лише розвиваючи соцмережний контент: The Kolo, SEPTEMBER Journal, Bazilik Media, СВЕТ, Anywell.

Перетворила слайди вебінару на блог Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або».

Це цікаво? Будь ласка, став 👏

Що ще почитати?

Шерінг до групи на Facebook: як правильно. Кілька порад, що допоможуть безкоштовно поширити ваші матеріали.

Запостити на Facebook по-новому: 7 способів. Як розповісти про пандемію так, як ще ніхто не говорив? Як переупакувати матеріал? Рішення тут.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах