Як презентувати матеріали і медіа в мережі?

Вперше виходячи в онлайн, невеличке локальне медіа може почуватися самотнім котиком у великій мережі.

І, здавалося б, у вас є матеріали, бажання писати, хороші теми й амбіції. А досвіду, розуміння онлайн-аудиторії, поняття, бюджету, сайту, digital-маркетолога — немає; а потім на це зверху ще й звалилася пандемія.

Не треба боятися. Вийти в онлайн — це завжди вчасно.

Опублікувати свої матеріали онлайн варто через усі ці причини. Особливо для того, щоб побудувати ком’юніті читачів — які довірятимуть саме вам і вважатимуть локальним експертом.

Для медіа, у якого немає сайту (чи він недороблений, погано функціонує, не дає переглядів чи просто набрид) найперший вихід в онлайн — це, звісно, соціальні мережі.

Оберіть один-єдиний канал, над яким працюватимете найбільше. Подивіться конкурентів і хто на них підписаний — ці люди читатимуть і вас. Не забудьте про монетизацію: зареєструватися в соцмережі — добре; але якщо це не веде до грошей прямо чи опосередковано — це погано.

Стратегія соціальних мереж для медіа складатиметься з кількох чинників:

  1. відповіді на головні питання.
  2. візуальний брендинг.
  3. контент.
  4. промо.
Перед виходом у соцмережі продумайте деталі: можливо, вам знадобиться кращий смартфон, щоб знімати відео і онлайн-трансляції. З’ясуйте технічні характеристики вашого дизайну (колір, шрифт) і повторюйте їх скрізь, щоб бути впізнаваними, як Coca-Cola.
У створенні контенту не бійтеся і посміятися (меми та вірусні відео), і бути корисними (списки, інфографіки, підбірки, поради). Полюбіть органічні перегляди вашого контенту і уважно дослідіть локальні групи на Facebook: це 100% поле для успіху онлайн-медіа.

Питання зі студії: якщо немає сайту, можна ось так взяти і просто публікувати свої тексти на Facebook?

Відповідь: саме так! Публікуйте новини, дослідження, фоторепортажі, інтерв’ю і трансляції, промо бізнесів та корисний фактаж. Соцмережі — це вже медіа.

Але оберіть вдалий формат, дослідіть, що зараз у тренді, аналізуйте, що більше подобається читачам, розберіться з техічною складовою. І не бійтеся писати один пост півтори години: з практикою і досвідом це відбуватиметься швидше.

Приклади контенту, який став популярним без очевидного зв’язку з сайтом медіа. Тут є і фанова складова, і корисна, і прикладна (картинки-карточки з порадами, як не заразитися коронавірусом).

Як накопичити базу ідей і робити хороший, цікавий контент для мережі?

  • знайте, що болить у людей;
  • підпишіться на іноземних колег;
  • іноді читайте пабліки з дивним контентом (меми, смішні відео) — для того, щоб бути в курсі, що зараз смішно й цікаво;
  • експериментуйте з функціоналом. Наприклад, розберіться з гейміфікацією в сторіз;
  • крадіть, як художник. Запозичити ідею — нормально. Але адаптуйте її до місцевих реалій, переробіть, перепишіть, проявіть креатив та авторську ініціативу. З’явиться цілком індивідуальний контент;
  • просто ДУЖЕ БАГАТО читайте соцмережі.

До речі, на соціальних мережах презентація себе онлайн не закінчується.

Просувайте власну особистіть — як це роблять політики. Або облаштуйте чудовий новинний канал в меседжері. Або, врешті-решт, освойте інструмент для створення простенького сайту з найкращими матеріалами (а основну їх частину відправте в інші онлайн-канали).

І наостанок, щоб надихнутися, подивіться українські медіа, які досягли успіху без сайту чи без прямої прив’язки до нього — лише розвиваючи соцмережний контент: The Kolo, SEPTEMBER Journal, Bazilik Media, СВЕТ, Anywell.

Перетворила слайди вебінару на блог Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або».

Це цікаво? Будь ласка, став 👏

Що ще почитати?

Шерінг до групи на Facebook: як правильно. Кілька порад, що допоможуть безкоштовно поширити ваші матеріали.

Запостити на Facebook по-новому: 7 способів. Як розповісти про пандемію так, як ще ніхто не говорив? Як переупакувати матеріал? Рішення тут.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів