Як ми спитали про повернення праху Нестора Махна та що з цього вийшло. Кейс Гуляйполе.City

«Друга хвиля всім покаже» — девіз нового сезону Редакційних батлів Агенції розвитку локальних медіа “Або”. Ми у тій самій другій хвилі, яким Агенція дає завдання для виконання. Одним з таких стало інтерв’ю з головою райдержадміністрації або міської ради.

Домовились про розмову з головою Гуляйпільської РДА Олександром Іщенком. Напередодні думали над актуальними питаннями. Хоча за ними ходити далеко не треба: закриття міської лікарні, екологія, дороги. І начебто вже все узгодили з головним редактором Тетяною Великою, коли на думку спала ідея — спитати про перевезення праху Нестора Махна в Гуляйполе. Зараз він похований у колумбарії Паризького кладовища Пер-Лашез. На це питання особливо не ставили, але вийшло навпаки.

Вперше про повернення праху Махна спитали у наукового співробітника Гуляйпільського районного краєзнавчого музею Юрія Міщенка ще у 2017 році. Відштовхувались від сюжету телеканалу ICTV, де журналіст Веніамін Трубачов розповів, що термін оплати скрині у колумбарії завершується у 2018 році. Щоб зрозуміти, чи все вірно та звідки у журналіста така інформація, телефонували на ICTV. Отримали тому підтвердження.

Питання перевезення праху Нестора Махна підхопила міська влада. Після цього було ще дві публікації у газеті «Голос Гуляйпілля» та на сайті Гуляйполе.City. Провели опитування серед місцевих жителів та гуляйпільських істориків, краєзнавців у 2018 році. А ось матеріал про доцільність повернення праху Нестора Махна у Гуляйполе, який також написали у 2018 році. Тоді міський голова Сергій Ярмак відповів, що за його інформацією, французькі анархісти мають намір довічно оплатити оренду місця на кладовищі, щоб Махно там і залишився.

Повернулись до теми у 2019-му. На інтерв’ю Олександр Іщенко сказав одну фразу: «Є заява внучатого племінника Нестора Махна щодо повернення на батьківщину праху його предка». Цю тему винесли у заголовок.

Ми здали матеріал, проаналізували відгуки читачів щодо інтерв’ю та подумали, що на цьому все. Але помились. Слова голови Гуляйпільської РДА про те, що родич Нестора Махна погоджується на перевезення праху у Гуляйполе, перепостили 86 ЗМІ. Це лише ті, які ми нарахували.

Все почалось із місцевих запорізьких видань, а далі новину підхопили “Новое Время”, “Дзеркало тижня”, “Сегодня”, РБК, УНН, “Буквы”, “Фокус” і не тільки. ТСН зробила новинний сюжет на тему повернення праху Нестора Махна в Гуляйполе, а у програмі «Ранок у великому місті» на ICTV аналізували, чому ж варто повернути прах ватажка анархічного руху в Україну. Серед російських видань новина теж викликала ажіотаж — на одному з ресурсів ми побачили майже 200 коментарів.

Якщо спитаєте, чому ж саме сьогодні новина стала резонансною? Були публікації і раніше, але їх так не постили. То знайте, нам це також цікаво. Єдине, що ми остаточно зрозуміли — треба питати. Навіть, якщо вже три роки поспіль писали про це. Бо хто його знає, що вам скажуть, та як «зайде» ця відповідь у інфопростір.

Лілія Біла, редакторка Гуляйполе.City

Читайте також:

Як та навіщо перетворити особистий профіль на офіційну сторінку видання у Facebook

Як перетворити конкурс «Людина року» на вагому для міста подію: покрокова інструкція

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів