Як медіа (навіть локальному) побудувати кореспондентську мережу: покрокова інструкція

Керівниця регіональної редакції «Сьогодні», каналів «Україна» та «Україна 24» Юлія Сухаревська ділиться лайфхаками

Але Facebook, як і раніше, найкраще рекрутингове агентство.

Невеличким локальним редакціям складніше шукати співробітників, бо найбільш амбітні їдуть у великі міста, а найбільш професійні з тих, хто лишається, — йдуть згодом працювати в інші сфери. Гроші, так. І в редакціях може утворитися філіал другого курсу філфаку.

Теми є там, де є небайдужий зацікавлений власкор.

Який працює з власною базою контактів, вміє шукати релевантних героїв, хоче, аби громада жила краще, тримає своє серце широко відкритим, яким би це пафосом не віяло.

  • Цей досвід може бути корисним локальним редакціям, особливо в рамках децентралізації, коли медіа може будуватися навколо громади і в інтересах громади. У нагоді стануть музейні працівники, вчителі, студенти заочних відділень, поштарі, секретарі сільрад, колишні дільничні — ба будь-хто, кому цікаво шукати історії.
  • Фрілансерів і власкорів на першому етапі вчіть шукати місцеві теми, фокусуватися на інфоприводі, розуміти, що цікаво аудиторії.
  • Не оцінюйте відразу за текстами, давайте шанс.
  • Потім переходьте до другого етапу, коли кореспондент попередньо ретельно проговорює з редактором синопсис майбутнього матеріалу. Саме небайдужість редактора і його влучні уточнення допоможуть журналісту-початківцю в «полі» — якісно збирати й перевіряти факти.
  • Аж потім переходьте до моєї улюбленої теми — сторітелінгу. Це коли зібраний фактаж стає завершеною історією. З логічною структурою, яскравою емоцією, небанальним героєм і легким письмом.
  • А ще з віддаленими співробітниками треба розмовляти щодня. Обирайте прийнятний для вас формат. Та власкори не повинні відчувати свою відірваність від «центру».

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах