Як коронавірус вплинув на локальну журналістику та інші результати Digital News Report

Що варто знати із нової доповіді за 2020 рік

Інститут дослідження журналістики Reuters спільно з Оксфордським університетом опублікував щорічну доповідь Digital News Report. Один із розділів у ній присвячений локальній журналістиці та ставленню читачів до місцевих новин у 40 країнах, які брали участь у дослідженні. І ось його головні тези.

Інтерес до місцевих новин зростає

Ще до кризи, пов’язаної з Covid-19, майже 47% респондентів в усіх країнах відзначили, що вони дуже або надзвичайно зацікавлені у місцевих новинах. Для порівняння — про зацікавленість політикою заявили 37%.

Загалом рівень довіри до медіа під час пандемії зріс майже в усіх країнах. І він більш ніж удвічі вищий, ніж довіра до соцмереж, відеоплатформ чи месенджерів.

Локальні видання мають високий рівень довіри

У США на першому місці за рівнем довіри саме місцеве телебачення. Локальним новинам довіряють 60%. На другому місці — BBC News. Далі — Wall Street Journal, New York Times та інші відомі видання.

У Великій Британії на першому місці BBC News, а от локальні та регіональні газети — на четвертому. Їм довіряють 55%, що на 1% більше, ніж у Guardian.

У Чехії першу трійку ділять між собою суспільний мовник, локальні газети і радіо. У Франції регіональні газети на першому місці (їм довіряють 60% опитаних) — вони обходять такі видання, як Le Monde, Le Figaro і телевізійний канал France Info. У Німеччині локальні газети поступаються лише каналам ARD та ZDF. У Польщі за місцевими виданнями третє місце і 66% — попереду радіостанції RMF FM та Radio ZET.

У Норвегії локальні видання на другому місці. І ще один цікавий факт — 64% тих, хто платить за новини, платять саме за доступ до локальних видань. У цій країні онлайн-контент є у більшості місцевих видань — загалом під час опитування згадували 129 різних назв. У США 30% підписуються на один або декілька місцевих видань. А от у Великій Британії пейвол є лише у декількох локальних видавців.

Конкуренція з соціальними мережами

Під час пандемії коронавірусу саме місцеві спільноти у Фейсбук вийшли на перший план, адже там можна було підтримати локальний бізнес, який постраждав. 31% опитаних назвали місцеві групи або сторінки джерелом локальних новин для себе. 28% використовували їх для спілкування з сусідами та друзями. Для 13% джерелом новин залишаються повідомлення від місцевих органів влади. І це важливо розуміти — адже наразі навіть неновинні спільноти можуть стати безкоштовним та зручним альтернативним джерелом інформації.

Головні виклики попереду

Автори дослідження відзначають, що для багатьох локальних редакцій в пріоритеті лишаються друковані видання — принаймні так було до кризи. Частково це відбувалося через те, що місцеві ЗМІ значно повільніше вкладалися в розробку мобільної версії сайту або відеоформати. Навіть у Норвегії, модель якої часто беруть за приклад для локальних новин, бізнес лишався залежним від великої кількості людей 55+ серед аудиторії. Вони втричі активніше цікавляться місцевим контентом — у порівнянні з категорією 18–24-річних. При цьому інтерес саме до локальних новин більш-менш однаковий як у тих, хто має вищу освіту, так і серед тих, хто її не має.

Під час пандемії багато друкованих видань назавжди припинили свою роботу, інші ж доводять свою цінність і допомагають читачам пережити цей непростий період. Але економічний тиск наростає — і ті зміни, на які раніше був час, тепер відбуватимуться значно швидше. Для місцевих ЗМІ важливим буде пошук стабільної бізнес-моделі, зацікавленість молодшого покоління користувачів і швидкий перехід до онлайн-контенту та залучення аудиторії. За прогнозами, саме 2021 рік стане показовим — наскільки у читачів та влади є довіра до місцевих медіа.

Що ще варто знати

У різних вікових групах зростає інтерес до новин в Instagram — найбільше в категорії 18–24. При цьому лідерами по споживанню новин на платформі лишаються Facebook та Youtube.

Ще цікавий факт — понад 50% користувачів надають перевагу новинам від видань, які не мають чіткої точки зору. Причому чим старшою є аудиторія, тим активніше проявляється ця тенденція.

Серед щотижневих розсилок локальні новини — на другому місці. На них підписані 38% користувачів. Більше лише у загальних щоденних новинних розсилках — 60%. А от найменше читачів цікавлять спорт, технології та робочі розсилки.

Повний текст дослідження можна переглянути за посиланням.

Читайте також:

5 типових помилок онлайн-медіа при роботі з аудиторією

О чем писать городскому медиа, помимо новостей

Юліана Охотнік, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах