Як створити ефективний рекламний банер: 5 порад редакціям

І шаблон ТЗ для дизайнера, який дуже спростить життя

Банери — один із найбільш зрозумілих рекламних форматів для місцевих рекламодавців. Можливо, через те, що багатьом вони нагадують звичні оголошення в газетах. Через це їх легше продавати, і це плюс.

Але банер дуже легко зробити неестетичним та неефективним. Як цього уникнути, читайте далі.

1. Викидайте все зайве

Банер — це мінімум тексту. Влучна фраза на 3–6 слів зі закликом до дії (використовуйте у тексті дієслова!), перелік послуг чи інша додаткова інформація, контакти.

Прочитайте текст, який хочете дати на банер, і викиньте все без чого можна обійтися. Повторіть процедуру ще раз. І знову подумайте, що можна скоротити. За кожен видалений символ — плюс вам у карму.

Було (текст із реального ТЗ на банер, 48 знаків):
Час роботи: понеділок — п’ятниця з 8.00 до 22.00

Стало (14 знаків):
пн-пт, 8–22.00.

Видаляйте скорочення на кшталт: тел. перед номером телефону, м. або с. перед назвою міста або селища, вул. — перед назвою вулиці. Не пишіть кілька різних номерів телефонів — ліпше один.

Якщо ж можна уникнути додавання на банер назви міста, адреси, то зробіть це (приміром, коли банер веде на сторінку компанії, де все це і так є). Мінімалізм — наше все.

Не робіть так. І пам’ятайте, що банер — це не те ж саме, що рекламне оголошення у газеті

Було (текст із реального ТЗ на банер, 149 знаків):

Автошкола “Таксист”
Постійно набирає групи на категорії «В»,«С»,«СЕ»,«D»

місто Бар, Коцюбинського, 19
(район ринку та дитячого садка № 8)

097–237–87–83

Стало (111 знаків):

Автошкола “Таксист”
Постійний набір груп,
категорії В, С, СЕ, D

Бар, Коцюбинського, 19
(район ринку)

097–237–87–83

2. Спрощуйте: один слайд — одне повідомлення

Не намагайтеся вмістити всю-всю інформацію на один слайд. Геть нескладно зробити банер на 2–4 слайди, які будуть змінювати один одного (як гіфка) і розповідати історію.

Кілька послідовних слайдів одного банера

3. Не беріть шаблонні картинки з гуглівського пошуку

Скористайтеся безкоштовними стоковими зображеннями (наприклад, з Unsplash), фотографіями з Instagram замовника (якщо він його веде і там якісні фото), зробіть власні або вигадате, де ще знайти фото. Але точно-точно не беріть його з перших сторінок видачі Google. Бо виглядатиме дешево і заїжджено.

4. Уникайте райдуги кольорів і шрифтів

Мінімум тексту, якісні картинки, 1–2 шрифти, 2–4 кольори, які органічно поєднуються. Будьте мінімалістичними, не намагайтеся зробити «по-багатому», наліпивши на банер купу всього.

Ок
Не ок

4. Банер має кудись вести

Ліпше, щоб банер кудись вів — на сайт рекламодавця, його прайс, сторінку в соціальних мережах. Якщо всього цього у замовника немає (а в невеликих містах часто так і трапляється), запропонуйте створити на вашому сайті промо-новину з ключовою інформацією про послуги або товари рекламодавця. І візьміть за це додаткові гроші.

5. Посилання відкривається у тій же вкладці

Якщо банер таки веде на сайт чи сторінку рекламодавця, переконайтеся, що ця сторінка відкриється у новій вкладці. Інакше втрачатимете читачів.

Шаблон технічного завдання (ТЗ) для дизайнера

Якщо замовляєте банер у дизайнера-фрілансера, можете скористатися шаблоном ТЗ. Ми розробили його для редакцій агенції «Або». Заповніть — і можете спати спокійно: дизайнер не смикатиме вас десяток разів, бо матиме всю необхідну йому інформацію.

  • Формат: розміри банера для десктопної та мобільної версій сайту
  • Тип: статичний (одне незмінне зображення), динамічний (кілька зображень, які послідовно змінюють один одного), анімований (має рухомі об’єкти або інші ефекти)
  • Кількість слайдів (для динамічних та анімованих банерів): кількість картинок, які будуть змінюватися
  • Посилання: лінк на який веде банер (це може бути сайт компанії, сторінка у соціальних мережах, публікація про них тощо)
  • Стилістика (не обов’язково): кольори, шрифти, побажання щодо того, як має виглядати банер, що на ньому обов’язково має або не має бути
  • Тексти слайдів (що буде написано на банері)

Залежно від того, де саме буде розміщуватися банер, ви обираєте його формат — горизонтальний вузький, квадрат, прямокутник тощо. І вже відштовхуючись від цього, картинку та кількість тексту на банері.

Повний перелік форматів класичних форматів банерів шукайте тут. А це текст про формати та їхню ефективність для різних рекламних тематик — металопластикові вікна, садівництво, краса і здоров’я. Визначала її шляхом експериментів компанія Netpeak.

Читайте також:

В чому різниця між кількістю переглядів та лояльною аудиторією

Хочу розповісти про свій заклад на міському сайті. 12 форматів, які можна (і треба) показати потенційному рекламодавцю

Хто він — менеджер з реклами для регіональних медіа — і як його знайти

Лєра Лауда, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах