Як створити ефективний рекламний банер: 5 порад редакціям

І шаблон ТЗ для дизайнера, який дуже спростить життя

Банери — один із найбільш зрозумілих рекламних форматів для місцевих рекламодавців. Можливо, через те, що багатьом вони нагадують звичні оголошення в газетах. Через це їх легше продавати, і це плюс.

Але банер дуже легко зробити неестетичним та неефективним. Як цього уникнути, читайте далі.

1. Викидайте все зайве

Банер — це мінімум тексту. Влучна фраза на 3–6 слів зі закликом до дії (використовуйте у тексті дієслова!), перелік послуг чи інша додаткова інформація, контакти.

Прочитайте текст, який хочете дати на банер, і викиньте все без чого можна обійтися. Повторіть процедуру ще раз. І знову подумайте, що можна скоротити. За кожен видалений символ — плюс вам у карму.

Було (текст із реального ТЗ на банер, 48 знаків):
Час роботи: понеділок — п’ятниця з 8.00 до 22.00

Стало (14 знаків):
пн-пт, 8–22.00.

Видаляйте скорочення на кшталт: тел. перед номером телефону, м. або с. перед назвою міста або селища, вул. — перед назвою вулиці. Не пишіть кілька різних номерів телефонів — ліпше один.

Якщо ж можна уникнути додавання на банер назви міста, адреси, то зробіть це (приміром, коли банер веде на сторінку компанії, де все це і так є). Мінімалізм — наше все.

Не робіть так. І пам’ятайте, що банер — це не те ж саме, що рекламне оголошення у газеті

Було (текст із реального ТЗ на банер, 149 знаків):

Автошкола “Таксист”
Постійно набирає групи на категорії «В»,«С»,«СЕ»,«D»

місто Бар, Коцюбинського, 19
(район ринку та дитячого садка № 8)

097–237–87–83

Стало (111 знаків):

Автошкола “Таксист”
Постійний набір груп,
категорії В, С, СЕ, D

Бар, Коцюбинського, 19
(район ринку)

097–237–87–83

2. Спрощуйте: один слайд — одне повідомлення

Не намагайтеся вмістити всю-всю інформацію на один слайд. Геть нескладно зробити банер на 2–4 слайди, які будуть змінювати один одного (як гіфка) і розповідати історію.

Кілька послідовних слайдів одного банера

3. Не беріть шаблонні картинки з гуглівського пошуку

Скористайтеся безкоштовними стоковими зображеннями (наприклад, з Unsplash), фотографіями з Instagram замовника (якщо він його веде і там якісні фото), зробіть власні або вигадате, де ще знайти фото. Але точно-точно не беріть його з перших сторінок видачі Google. Бо виглядатиме дешево і заїжджено.

4. Уникайте райдуги кольорів і шрифтів

Мінімум тексту, якісні картинки, 1–2 шрифти, 2–4 кольори, які органічно поєднуються. Будьте мінімалістичними, не намагайтеся зробити «по-багатому», наліпивши на банер купу всього.

Ок
Не ок

4. Банер має кудись вести

Ліпше, щоб банер кудись вів — на сайт рекламодавця, його прайс, сторінку в соціальних мережах. Якщо всього цього у замовника немає (а в невеликих містах часто так і трапляється), запропонуйте створити на вашому сайті промо-новину з ключовою інформацією про послуги або товари рекламодавця. І візьміть за це додаткові гроші.

5. Посилання відкривається у тій же вкладці

Якщо банер таки веде на сайт чи сторінку рекламодавця, переконайтеся, що ця сторінка відкриється у новій вкладці. Інакше втрачатимете читачів.

Шаблон технічного завдання (ТЗ) для дизайнера

Якщо замовляєте банер у дизайнера-фрілансера, можете скористатися шаблоном ТЗ. Ми розробили його для редакцій агенції «Або». Заповніть — і можете спати спокійно: дизайнер не смикатиме вас десяток разів, бо матиме всю необхідну йому інформацію.

  • Формат: розміри банера для десктопної та мобільної версій сайту
  • Тип: статичний (одне незмінне зображення), динамічний (кілька зображень, які послідовно змінюють один одного), анімований (має рухомі об’єкти або інші ефекти)
  • Кількість слайдів (для динамічних та анімованих банерів): кількість картинок, які будуть змінюватися
  • Посилання: лінк на який веде банер (це може бути сайт компанії, сторінка у соціальних мережах, публікація про них тощо)
  • Стилістика (не обов’язково): кольори, шрифти, побажання щодо того, як має виглядати банер, що на ньому обов’язково має або не має бути
  • Тексти слайдів (що буде написано на банері)

Залежно від того, де саме буде розміщуватися банер, ви обираєте його формат — горизонтальний вузький, квадрат, прямокутник тощо. І вже відштовхуючись від цього, картинку та кількість тексту на банері.

Повний перелік форматів класичних форматів банерів шукайте тут. А це текст про формати та їхню ефективність для різних рекламних тематик — металопластикові вікна, садівництво, краса і здоров’я. Визначала її шляхом експериментів компанія Netpeak.

Читайте також:

В чому різниця між кількістю переглядів та лояльною аудиторією

Хочу розповісти про свій заклад на міському сайті. 12 форматів, які можна (і треба) показати потенційному рекламодавцю

Хто він — менеджер з реклами для регіональних медіа — і як його знайти

Лєра Лауда, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах