Як залучати рекламодавців під час війни. Досвід локальних медіа

Менторка локальних медіа Марія Булейко розповідає про медіабатл, досвід локальних медіа, які співпрацюють з рекламодавцями під час війни, та варіанти, як залучати рекламу.

Залучити рекламодавців у медіа — важко. Зробити це в маленькому місті чи селищі — удвічі важче. А от залучити рекламодавців у маленькому місті чи селищі під час війни — взагалі завдання із зірочкою.

Нещодавно місцевий бізнес замовив рекламний пакет за 5000 гривень на сайті Глухів.City. Домовилися, що розпочнуть наступного місяця. Упродовж цього часу місто кілька разів обстріляли росіяни. Тож, коли редакція нагадала про себе рекламодавцеві, їм чемно відмовили. Рекламодавець чесно написав: «Я не знаю, що буде завтра. На жаль, зараз немає зайвих грошей».

Попри це, редакції мережі The City мають досвід налагодження співпраці з рекламодавцями під час війни й готові ним ділитися.

У межах медіабатлу Медіасіті+ ми вирішили розворушити рекламну співпрацю в регіонах і щотижня даємо промозавдання. Медіабатл — це наш гейміфікований спосіб залучити редакції пробувати нові формати та вчитися. За змаганням можна стежити на цій сторінці.

Із чого варто почати?

1.Розробити медіакіт. Це — презентація зі зібраними в одному місці рекламними пропозиціями та форматами, яке пропонує видання. Окрім усього, тут варто написати більше про унікальність видання, описати аудиторію, додати ціни та посилання на опубліковані матеріали того чи іншого формату. Спілкуючись із потенційним рекламодавцем, ви можете показати медіакіт з усіма пропозиціями. Це зручно та просто. Ось приклад Глухів.City. Це завдання, зокрема, виконували всі редакції в межах батлу.

2.Врахувати контекст війни. Усім зараз складно, не кожен бізнес витримує, не всім вдається зберегти робочі місця чи клієнтів абощо. Добре, якщо потенційний рекламодавець знатиме, що ви його розумієте. Про це можна вказати в медіакіті, а також пропонувати знижки особисто, точково реагуючи на потреби рекламодавця. Особливі умови можна запропонувати постраждалим бізнесам, бізнесам ВПО або тим, хто спрямовує відсоток від продажів на ЗСУ. Або ж введіть можливість розстрочки у випадку великого замовлення.

3.Розробити вигідні пакетні пропозиції. Можливо, саме знижки в «пакеті» зацікавлять рекламодавця. Запропонуйте кілька форматів, які можна втілювати. Наприклад, упродовж пів року додайте знижку чи безплатну пропозицію в пакет.

ТОП-5 варіантів взаємодії з бізнесом

  • Запропонувати пробний період. Команда Глухів.City створила на сайті Довідник фахівців і запропонувала п’ятьом людям розмістити інформацію про них безплатно на кілька місяців. Після пробного періоду принаймні одна людина зголосилася оплатити наступні 3 місяці, аби залишитися в довіднику.

Також редакція періодично пише подібні пости, щоби популяризувати довідник. Наприклад, просять порадити, у кого в місті можна зробити манікюр. Інформацію про того фахівця, чий акаунт найчастіше залишатимуть у коментарях, безплатно розмістять у довіднику. Є імовірність, що хтось із цих людей побачить результат і захоче продовжити співпрацю.

Окрім усього, це хороший метод залучити аудиторію. Адже хтось із тих, кого відмітили, точно не був підписаний на вашу сторінку. А тепер підписався.

  • Розказати світу, що про вас думають рекламодавці, з якими ви вже співпрацювали. Таке завдання виконували 19 редакцій у межах батлу — збирали відгуки про себе, оформлювати в креативні віжуали й постили на своїх сторінка. Подивіться, наприклад, як це зробила Петропавлівка.City. А так відгуки оформили в Городок.City.
  • Запропонувати потенційним рекламодавцям місце у вашій статті. Журналістка Жовті.Води.City написала текст із допомогою Chat GPT — про те, як весело відсвяткувати дитячий день народження без аніматорів. У матеріал вдалося інтегрувати рекламу студії декору, засновниця якої розповіла, як і для чого оформлювати фотозону.
  • Запропонувати потенційним рекламодавцям формат «Один день з…». Проводячи день із людиною, можна значно краще зрозуміти те, чим вона займається та передати важливість справи, випробувати продукт чи послуги бізнесу на собі, описати емоції та рутину. Так, наприклад, головна редакторка Южне.City провела один день із южненською рієлторкою і написала про це текст.

Така реклама називається нативною, тобто природною, вплетеною в текст. Найголовніша цінність цього формату в тому, що читати його буде цікаво всім: і тим, хто хоче замовити послуги рієлтора, і тим, кому просто цікаво, що це за робота.

  • Стукати у всі двері (у прямому та переносному сенсах). Наприклад, редакція Знам’янка.City завзято ставиться до реклами. Вони пропонують рекламу у своєму медіа людям на ярмарках, спілкуючись у звичайному житті чи купуючи щось у магазині.

Так, наприклад, створили матеріал про людину, яка вимушено переїхала під час війни й релокувала свій бізнес із Харкова в Знам’янку. Жінка розповіла, як відродила свою косметологічну студію в Знам’янці, чим займається та який спектр послуг надає. І до неї прийшли нові клієнти — цим вона, до слова, поділилася з редакцією.

А також фахівчиня порекомендувала Знам’янку.City своїй сестрі, яка також релокувала бізнес із Харкова в Знам’янку й надає стоматологічні послуги. Так, вдалося залучити ще одного рекламодавця.

«Ми впевнені, що чи не всі люди потребують якісної і незвичної реклами. І ми її забезпечуємо», — каже редакторка Катерина Матко.

Тож експериментуйте, пробуйте, вигадуйте нові формати та підходи, знайомтеся із потенційним рекламодавцями й цікавтеся їхнім бізнесом. Зрештою, стукайте у всі двері — і вам відчинять.

А тут керівниця мережі локальних медіа The City Вікторія Топол розповідає про медіабатл, ігровий формат навчання редакцій і одне із завдань — написати статтю за допомогою ChatGPT.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах