Писати унікальні новини та локальні історії: як ми запустили медіа в Тростянці й Краснограді

Тростянець.City та Красноград.info повноцінно почали наповнюватися приблизно в один час – у середині березня. Хоча шлях до цього початку був дуже різний. На сайті Краснограда ми довгий час підбирали та вчили людей, а в Тростянці – у принципі їх шукали.

Команди на Сумщині та Харківщині мають практично однакові умови щодо фінансування агенцією «Або» та вимоги за кількістю матеріалів на сайті та в соцмережах. Проте досвід запуску та щоденної роботи двох медіа кардинально різний.

Менторка Марія Кучеренко розповідає про свій досвід запуску двох сайтів у Харківській та Сумській областях, які мають багато спільного щодо досвіду команд та вимог до кількості контенту. Проте, каже вона, різниця виявилася великою.

Вихідні умови сайтів

1.Невеличка, але постійна команда та три людини в Краснограді – журналіст, новинар та СММник – утім, це люди, які раніше ніколи не працювали в медіа.

2. Досвідчені журналісти з великою базою контактів у Тростянці.

3.Закриті фейсбук-спільноти в Тростянці, які без оплати не пропускають публікації, та відкриті користувачі соцмереж у Краснограді, готові обговорити владу з усіх сторін і розповісти, як і що краще зробити.

4. Мешканці Тростянця, які звикли до роботи журналістів «у полі» та закриті люди в Краснограді, які рідко спілкувалися з представниками ЗМІ.

Запуск Тростянець.City

  1. Сайт запустився силами менторського відділу «Або». Усі стартові тексти були унікальними. Проте ми розуміли, що журналісти на місці – це обовʼязкова умова успішності сайту.
  2. Наприкінці березня дві місцеві журналістки взялися за сайт. Наші новини – це мініісторії, у кожній з яких є герой чи додатковий коментатор, який ширше розповідає про подію чи розкриває інфопривід з іншого ракурсу. Тож ми позиціонуємо себе як медіа, яке розповідає про події правдиво та докладно.
  3. Журналістки знайшли цікавих героїв для матеріалів на сайт, як-от добробатівці, що наприкінці березня приїжджали на розчистку руйнувань, чи волонтерки, які пережили окупацію та допомагають «холодноярівцям» на передовій. Історії людей – це ще один акцент нашого сайту, і це те, що ми бачимо, потрібно читачам.
  4. Нам закритий доступ в найбільші фейсбук-спільноти Тростянця – намагалися налагодити співпрацю з модераторами, але нам так і не дозволяють публікувати дописи в спільнотах. Тому ми створили й розвиваємо свою групу.

Запуск Красноград.Info

  1. У місті працює «особистий бренд» людини. Нашу журналістку знають багато мешканців, і це дає більші можливості для просування сайту та знайомства з цікавими героями. Ми маємо багато прямих контактів із представниками держорганів і волонтерських організацій.
  2. У Краснограді та Сахновщині (селище поблизу) є дві газети, кілька невеликих сайтів, але місцева влада не звикла давати коментарі журналістам. Проте ми наполегливо добиваємося від них унікальної інформації. Вже маємо перші результати – приблизно дві з трьох новин за день у нас містять унікальні коментарі.
  3. До нас у Краснограді мало хто розповідав людям про людей. А ми це робимо – і це подобається читачам, адже вони активно діляться та обговорюють ці новини в соцмережах (мінітурнір з футболу серед бійців із передової, пончо для захисників).
  4. Ми запустили конкурс та шукаємо найкращу закохану пару Краснограда. Неочікувано знайшовся і місцевий спонсор, який готовий подарувати переможцю сертифікат на 1000 гривень на гелеві кульки, а також знижки в 50% та 20% за друге та третє місця.
  5. Маємо щотижневе планування – розписуємо в контент-плані матеріали на тиждень та думаємо над тим, які креативи до матеріалів зробити. Також влаштовуємо п’ятничні зум-зустрічі, на яких підбиваємо підсумки тижня, плануємо наступний та просто спілкуємося, щоб познайомитись ближче. Малий досвід людей не заважає нам бути повноцінною редакцією саме завдяки чіткому плануванню та проговорюванню всіх деталей. А ще такі зустрічі допомагають нам відчувати одне одного як команду.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

More from Агенція медійного росту "Або"