Які стереотипи потрібно зламати, щоб запустити сайт

З досвіду двох редакцій-новачків з мережі The City

У липні на Донбасі з’явилося два нових сайти Кума.City, який охоплює Мар’їнку та Курахове та ДоброNews.City — Добропілля та район (цей сайт ось-ось офіційно почне свою роботу).

Ментор уже з’їздив у кожну з цих редакцій і провів перші тренінги із командою. Кожен раз у передстартовий період у журналістів з різних міст виникають схожі побоювання. Давайте детально розберемо кожне з них.

Стереотип №1: Нема про кого писати

Здавалося б, у невеликих містах життя стоїть і цікавих людей немає. У процесі мозкового штурму з редакціями знаходимо героїв, яких, раніше не помічали. Так, у Добропіллі натрапили на чоловіка, який вирощує часник, або власника стрілецького клубу, який лише відкрився.

А в Кураховому згадали за програміста, який грає в настільні ігри у місцевому кафе і дуже сумує за спілкуванням. А у процесі обговорення тем народилася ідея написати, що тепер можна купити в секнод- хендах у прифронтових територіях. Адже, в місті є люди, які роками одягаються і знають, як відрізнити людину одягнену в бренд, від тої, що одягається на місцевому ринку.

Теми є завжди, головне — планування і вміння вчасно подати матеріал.

Стереотип №2: У маленькому місті важко дати хоча б дві цікаві публікації в день

Редакції мережі The City працюють за режимом 5/2. Тобто, мінімум п’ять публікацій у будні, дві — по вихідним.

Спершу багато хто лише розводить руками, мовляв, це неможливо. Але потім редактори і журналісти розуміють, що утримувати «планку» (там ми між собою називаємо цю норму) нескладно.

Картки, тести, гра, цитата чи цифра також є публікацією. Новини можна розбавляти цікавими репортажами чи міні-дослідженнями. Наприклад, як зняти квартиру в вашому місті.

І такий контент сприймається краще, ніж тексти про утоплеників або поножовщину під горілку. Так, жарені новини дадуть перегляди, але яку асоціацію із вашим сайтом вони створять у читача?

Втім, це зовсім не означає, що варто ігнорувати негатив чи не звертати увагу на трагедії, які час від часу будуть ставатись у вашому місті. Просто не дайте цим новинам стати обличчям вашого сайту.

Стереотип №3: Гарні ідеї швидко закінчаться

Запросіть знайомого з іншого міста до вас у гості. Хай погляне на місто «свіжими» очима. В процесі отримаєте доволі цікавий список тем, про які ніколи не думали. Курахівчани поділились списком музики, яку слухають у місті, та ще й зі спеціальних автоматів.

Дружба із соцмережами — слід підписатися на всі можливі міські пабліки і товаришувати з активістами. Новини, які є місті тоді будете дізнаватись першими. А конкуренти вам допомагатимуть. У відповідь на цікаву публікацію самі шукатимуть щось цікаве, про що потім і ви зможете написати з іншого ракурсу.

Провокуйте людей говорити. Якщо стоїте в черзі, щоб зняти кошти з банкомату чи за квитком на автовокзалі чи в поліклініці, намагайтеся слухати людей і підтримувати розмову. Часто отримаєте несподівані проблеми, про те, що жителі не можуть оформити якусь допомогу, влаштуватись на роботу або в місті з’явилися нові шахраї. Вам лише залишиться зібрати повноцінну інформацію і підготувати матеріал для сайту.

Стереотип №4: У малих містах ніхто не захоче рекламуватись на сайті

З перших днів існування сайту вам буде потрібен менеджер з реклами. Вашими потенційними клієнтами можуть бути як дрібні підприємці так і великі. В регіонах не так велика альтернатива, тому запропонуйте підприємцям цікаву рекламу. Доведено, підприємці готові витратити 500 гривень, щоб просто подивитись, як таке промо буде виглядати.

Але тут однозначно, вам доведеться працювати командою, креативити і вигадувати такі формати, щоб рекламодавець від вас не пішов.

Валентина Мураховська, ментор Агенції розвитку локальних медіа «Або»

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах