Якою буде журналістика у 2019 році

Інститут дослідження журналістики Reuters спільно з Оксфордським університетом опублікував щорічну доповідь з трендами і передбаченнями в сфері журналістики, медіа та технологій на 2019 рік. У дослідження взяли участь 200 редакторів, CEO та лідерів цифрового ринку. Головні тези — далі.

Підписка і членські внески матимуть значення. Саме такі шляхи фінансування — запорука подальшого розвитку новин і отримання лояльної аудиторії. Більша половина опитаних фахівців відзначала, що у цьому році такі модель і стануть головним джерелом прибутків для медіа.

Для порівняння: у дисплейної реклами — 27%, у нативної — 8%, а у пожертвувань від читачів — 7%. І це значна зміна фокусу для індустрії. Подібну тенденцію також можна знайти у прогнозах Nieman Journalism Lab.

Один із найвдаліших прикладів — The New York Times, якому вдалося переконати 4 мільйони підписників платити за кожну одиницю контенту. Ефективною також виявилась модель The Guardian, завдяки якій за три роки видання отримало мільйон прихильників і нарешті перестало працювати у збиток.

Аудіоконтент важливий. Багато видавців вже активно використовують формат щоденних новинних подкастів. І цього року він лише посилить свої позиції — стане важливою частиною контентної та комерційної стратегії.

За словами Стефана Оттліца із Der Spiegel, є підстави вважати, що аудиторія споживатиме новини на слух значно частіше, ніж у текстовій формі. Тому краще заздалегідь підготуватися до змін в її очікуваннях.

Зазвичай такий формат популярний серед молоді до 35 років — між традиційним радіо та подкастами вона частіше обирають останній варіант. Серед тих, на кого варто звернути увагу — The Daily від the New York Times (5 мільйонів слухачів щомісяця, 20-хвилинні випуски 5 днів на тижні), а також Today in Focus від The Guardian і Post Reports від Washington Post.

Повільні новини у тренді. Сучасним новинам закидають погану якість, повторюваність інфоприводів та поверховість. Але є вихід для тих, хто втомився від breaking news і хоче спокійно розібратися у тому, що відбувається довкола.

Один із прикладів — видання Tortoise, яке зібрало на Kickstarter понад €500 тис. Це проект колишнього керівника BBC News Джеймса Хардінга та видавця Кеті Ваннек-Сміт, яка раніше була пов’язана з Wall Street Journal. Його запуск планують у квітні. Усього за день редакція готуватиме 4–5 історій, які з’являтимуться на сайті, у додатку та розсилці. На початковому етапі проект підтримали 2500 людей, більшості із них — менше 30 років. До кінця року команда планує отримати 40 тисяч підписників. Проте залишається відкритим питання — як насправді багато тих, кому імпонує така подача і хто готовий за неї платити.

Ще один приклад — запуск у середині 2019-го англомовного видання The Correspondent, яке стане продовженням нідерладнського De Correspondent. Проект зібрав на Kickstarter рекордні $2,5 мільйона. Його підтримали понад 45 тисяч людей. Досвід цих видань продемонструє, чи потрібна така ідея читачам і чи зможуть вони заробляти достатньо, щоб вижити на медіаринку.

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах