Якою буде журналістика у 2019 році

Інститут дослідження журналістики Reuters спільно з Оксфордським університетом опублікував щорічну доповідь з трендами і передбаченнями в сфері журналістики, медіа та технологій на 2019 рік. У дослідження взяли участь 200 редакторів, CEO та лідерів цифрового ринку. Головні тези — далі.

Підписка і членські внески матимуть значення. Саме такі шляхи фінансування — запорука подальшого розвитку новин і отримання лояльної аудиторії. Більша половина опитаних фахівців відзначала, що у цьому році такі модель і стануть головним джерелом прибутків для медіа.

Для порівняння: у дисплейної реклами — 27%, у нативної — 8%, а у пожертвувань від читачів — 7%. І це значна зміна фокусу для індустрії. Подібну тенденцію також можна знайти у прогнозах Nieman Journalism Lab.

Один із найвдаліших прикладів — The New York Times, якому вдалося переконати 4 мільйони підписників платити за кожну одиницю контенту. Ефективною також виявилась модель The Guardian, завдяки якій за три роки видання отримало мільйон прихильників і нарешті перестало працювати у збиток.

Аудіоконтент важливий. Багато видавців вже активно використовують формат щоденних новинних подкастів. І цього року він лише посилить свої позиції — стане важливою частиною контентної та комерційної стратегії.

За словами Стефана Оттліца із Der Spiegel, є підстави вважати, що аудиторія споживатиме новини на слух значно частіше, ніж у текстовій формі. Тому краще заздалегідь підготуватися до змін в її очікуваннях.

Зазвичай такий формат популярний серед молоді до 35 років — між традиційним радіо та подкастами вона частіше обирають останній варіант. Серед тих, на кого варто звернути увагу — The Daily від the New York Times (5 мільйонів слухачів щомісяця, 20-хвилинні випуски 5 днів на тижні), а також Today in Focus від The Guardian і Post Reports від Washington Post.

Повільні новини у тренді. Сучасним новинам закидають погану якість, повторюваність інфоприводів та поверховість. Але є вихід для тих, хто втомився від breaking news і хоче спокійно розібратися у тому, що відбувається довкола.

Один із прикладів — видання Tortoise, яке зібрало на Kickstarter понад €500 тис. Це проект колишнього керівника BBC News Джеймса Хардінга та видавця Кеті Ваннек-Сміт, яка раніше була пов’язана з Wall Street Journal. Його запуск планують у квітні. Усього за день редакція готуватиме 4–5 історій, які з’являтимуться на сайті, у додатку та розсилці. На початковому етапі проект підтримали 2500 людей, більшості із них — менше 30 років. До кінця року команда планує отримати 40 тисяч підписників. Проте залишається відкритим питання — як насправді багато тих, кому імпонує така подача і хто готовий за неї платити.

Ще один приклад — запуск у середині 2019-го англомовного видання The Correspondent, яке стане продовженням нідерладнського De Correspondent. Проект зібрав на Kickstarter рекордні $2,5 мільйона. Його підтримали понад 45 тисяч людей. Досвід цих видань продемонструє, чи потрібна така ідея читачам і чи зможуть вони заробляти достатньо, щоб вижити на медіаринку.

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах