Якими бувають типи планів у відео та коли їх краще використовувати

Ілюструємо на прикладах Телебачення Торонто

Крупність планів активно використовується з часів винайдення самого монтажу. Спочатку у кінематографі, а потім — у суміжних сферах. Саме за допомогою їхньої комбінації і відбувається монтаж. А щоб краще запам’ятати різницю між планами, проілюструємо кожен план українськими журналістськими реаліями — з Телебачення Торонто.

Як правило, цей план використовують на початку, щоб показати місце, де відбувається дія. Його ще називають оглядовим. Якщо герой/героїня присутні у кадрі, вони будуть мікроскопічного розміру. Цей план поширений не тільки в кіно, а й у тревел-блогах. Зазвичай його знімають на квадрокоптер.

Людина в кадрі набагато ближче, ніж у попередньому плані, але всеодно не заповнює кадр. Використовується для тих же цілей — показати героя/героїню (або декількох героїв) у середовищі, в якому вони знаходяться.

Більш наближений, ніж загальний, але людина ще знаходиться повністю у кадрі.

Вперше з’явився у вестернах, тому його називають ковбойським або американським. Кадрується трохи вище коліна. В вестернах використовували, щоб показати ковбоя та кобуру з револьвером.

Поширений у інтерв’ю. Людину кадрують по пояс.

Кадрується від плечей. Зазвичай використовується для фільмування діалогу між людьми.

Якщо знімають людину, зазвичай зніматимуть її обличчя. Цей план зосереджений на демонстрування реакції та емоції.

Цей план використовується для акцентування уваги. Характерна особливість, об’єкт зйомки заповнює кадр повністю. Об’єктом є не обов’язкова людина.

Роман Скрипник, відеоментор Агенції локальних медіа “Або”

Читайте також:

6 секретів, які допоможуть зняти якісне відео

B-roll, або перебивки у відео: навіщо вони потрібні

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Поради для регіональних редакторів та журналістів