Що чекає на SEO у 2023?

Важко встигати за тенденціями цифрового маркетингу та пошукової оптимізації, що постійно змінюються. В мить ока те, що колись було новітньою та найкращою технологією, може застаріти.

Оновлення Google 2023

Пам’ятаючи про це, важливо готовим до того, що чекає попереду. Отже, подивімось, що може статися у 2023 році, коли діло доходить до SEO.

За щорічними передбаченнями для SEO картинка очікується не зовсім радісна. Але щороку так говорять і все ще пошуковики – це в більшості випадків основний канал трафіку для інформаційних сайтів.

Передбачення:

1. Google стає лінивим

Останнім часом (і ми це теж помітили) Google почав повільніше індексувати сторінки. І варто очікувати, що проблема лише посилиться. На думку фахівців, індексація – процес, який вимагає потужностей, дата-центрів та грошей, а Google – публічна компанія, яка має заробляти.

Відповідно, через економію ресурсів індексація відбувається повільно і рідко. Експерти рекомендують допомагати Google з індексацією – за допомогою посилань та оновлення контенту.

📍 Порада від АБО:

Заливати статтю після фінальних правок один раз без переіндексації. Один раз точно і надійно. Далі не факт, що зміни сподобаються пошуковій системі.

2. Менше кліків з органіки

Раніше ми раділи, що наш сайт з’являється вгорі в інформаційних блоках. Але не варто забувати, що таким чином гугл монополізує трафік, щоб користувач не переходив на сторінку сайту, а всю інформацію отримав вже одразу і листав гугл далі.

Google вибудовує пошукову видачу за допомогою рекламних оголошень, інтерактивних блоків, наприклад, результати локального пошуку, органічні результати пошуку отримують не так багато уваги та більшість кліків припадає на першу позицію. Решта, що нижче, а їх 9, отримує все менше результатів. І ситуація буде гірше.

📍 Порада від АБО:

Розвивати інші джерела трафіку, які своєю чергою стимулюють пошук та поведінкові фактори (FB, Telegram, Instagram, Twitter, Pinterest, YouTube), додати мікророзмітку та відео на сайт, писати якісні мета-теги.

3. Tik-Tok SEO

Ще півтора року тому мої близькі друзі казали, що “TikTok – це повня дурня” і вони ніколи там не зареєструються. Що маємо сьогодні? Сотні компаній та бізнесів, інформаційні агенції, наука, блогери і коти – усе в TikTok. Важлива інформація за 15–30 секунд. Алгоритм, який закохав у себе всіх.

У видачі Google є результати з відео з TikTok і це реальна можливість потрапити на першу сторінку Google. Особливо на запити, де є чіткий намір користувача знайти візуальний контент (наприклад, меми).

📍 Порада від АБО:

Ви вже зареєструвались?

4. Скопійований контент та санкції за його використання

Контент – найважливіше, що має Google. Він його цінує.

Google каратиме за неякісний контент та скопійований. На ринку спостерігається зростання дублів, і це не пройде непоміченим.

📍 Порада від АБО:

Унікальні якісні та структуровані статті.

5. AMP-сторінки вже не обов’язкові для потрапляння у ТОП

Відповідно робити їх вже не обов’язково. Достатньо мобільної версії. Але якщо сайт непід’ємний, то шляхом АМР-технології та кешування сторінок можна добитись кращих результатів та потрапляння у видачу.

📍 Порада від АБО:

Хто не встиг зробити – допиляйте свою мобільну версію та її швидкість.

6. E.E.A.T.

Нова літера у старій абревіатурі E – це досвід.

Якщо сайт займає нішу, де продукти, послуги, вміст чи пропозиції можуть вплинути на здоров’я, фінансову стабільність, безпеку чи впливати на суспільство, то сайт потребує більшої ваги E.E.A.T.

Коротко: категорія сайтів “Your Money or Your Life” несуть відповідальність перед читачами, які мають доступ до таких текстів. А це означає, що усі медійні сайти вимагають високого рівня точності та довіри.

📍 Порада від АБО:

Для початку додати на сайт авторів, експертів, посилання на першоджерела у матеріалах, соціальні сторінки.

7. Оновлення контенту

По-перше, оновлення допомагає краще взаємодіяти користувачеві з сайтом. Більшість звертає увагу на дату розміщення матеріалів, тому актуальність дуже важлива.

Друге: це допомагає підвищити рейтинг сайту у пошукових системах, його точність.

📍 Порада від АБО:

Якщо ваш “зелений” матеріал, який ще може бути актуальним, має понад 3–4 місяці, ви можете його оновити: додати нову інформацію, фото, актуалізувати цифри, оновити дату.

А ще у 2023 році попереду: оптимізація голосового пошуку, оптимізація для мобільних пристроїв і персоналізація. Це відіграватиме важливо роль у конкурентоспроможності. Тож не чекайте – почніть готуватися зараз.

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

More from Агенція медійного росту "Або"