Що робили в “Або” цілий рік? 20 змін, нових форматів та викликів у роботі на сайтах мережі The City

Розповідаємо, яким був 2020–й для Агенції

Агенція розвитку локальних медіа “Або” об’єднує 50 інформаційних сайтів у містах з населенням від 20 до 250 тисяч. Ми представлені майже у всіх областях України (за виключенням Кіровоградської та Волинської), є два регіональних медіа — Кавун.Сity (Херсон) та Свои.Сity (онлайн-журнал для мешканців Донецької/Луганської областей та переселенців), а також медіа про відпочинок на морі — Оmore.City.

📨Щоквартальні листи редакторам мережі

Засновник Amazon Джефф Безос щорічно розповідає про свою стратегію та принципи управління в листах до акціонерів (до речі, в цьому році Якабу видало книгу “Листи Безоса” — там багато цікавого).

💸Віддалений департамент продажів

Головний біль усіх медіа (не тільки локальних) — це монетизація. Розуміючи це, ми багато зусиль приділили навчанню редакцій — вебінари, комерційні батли, індивідуальні консультації. Але не у кожного медіа були у штаті менеджери з реклами. Тому ми пішли на експеримент — створили віддалений департамент продажів, у якому зараз працює 5 людей (за кожним закріплені по 3 сайти). Виклик в тому, щоб підтвердити гіпотезу — продавати ефективні рекламні рішення місцевим підприємцям зможуть люди, які не мешкають у цих містах.

💜Контентні проєкти на мережу

Це пункт №2 у нашій дорожній карті. В цьому році ми реалізували декілька контентних проєктів, у яких було задіяно від 10 до 30 редакцій. Команди з Донецької та Луганської областей робили медіасеріали — інтерактивні відеоісторії та тексти про людей, які живуть на сході України (ось приклад — Мы объединились, чтобы воплотить в жизнь идею. И у нас получилось”, “Я исследую восток и не только. 8 историй о тех, кто развивает туризм на Донбассе”). Разом із платформою DOZORRO шукали корупцію у містах та районах — “Антикорупційний спринт”. На кожному сайті виходили також окремі лендінги з усіма матеріалами — приклад з Волноваха.City.

✔️Місячні чек-листи з темами та форматами матеріалів

Коли кількість сайтів почала зростати, а рівень редакцій, мотивація та залученість людей різні, ми впровадили місячні чек-листи. Фактично це редакційний план, який дозволяє робити цікаві та корисні матеріали, а не наповнювати лише новинами та релізами.

👍Щотижневі та щомісячні SMM-формати

Як і з контентними чек-листами, ми почали експериментувати з SMM-форматами. Це різні опитування, голосування реакціями, розважальні пости, ребуси, візуальні ігри. Розробляли на всю мережу, кожен сайт адаптував під себе і разом рахували лайки, коментарі та охоплення. Ми також склали SMM-каталог для сайтів мережі The City.

💛Новий дизайн сайтів The City

Ми поступово оновлюємо дизайн сайтів мережі, який не змінювався з 2017 року. Точніше, редизайн вже є — його зробила арт-директорка Агенції Катерина Іванова. Але ще не встигли все зверстати — почали з головної сторінки та новин. Плануємо завершити увесь редизайн у першому кварталі 2021-го.

👨‍🔧Довідник місцевих фахівців

Довідник фахівців — це можливість для читачів знайти місцевих сантехніків, автослюсарів, майстрів манікюру, нянь, репетиторів. Для фахівців — це новий формат залучення клієнтів, які шукають на сайті міста або через Google людей для вирішення своїх побутових проблем, навчання, юридичних, медичних, психологічних консультацій. Для редакцій — це формат монетизації на регулярній основі (фахівці сплачують розміщення від 3 місяців до року).

📃Розділ “Вибори”

До місцевих виборів з’явився спеціальний розділ, де можна побачити склад міської ради та інформацію про голову громади. У кожного депутата є власна картка, всередині якої: посилання на декларацію та звіти, всі новини про депутата, біографію, сторінки у соцмережах, фотографії, місце та час прийому, контактну інформацію — телефон, електронну адресу.

ℹ️Піддомени на сайті міста для компаній

У підприємців, які зареєстровані в довідниках компаній, тепер є можливість отримувати піддомени на сайті міста. Ось приклад — віконна компанія Сокос з Волновахи. Їй створили персональну сторінку, оптимізовану під пошукові мережі, з власним доменним ім’ям — https://sokos.volnovakha.city/. Цей функціонал входить у пакет “Прорив” — це комплексні рекламні пропозиції для місцевих рекламодавців, які надають сайти мережі.

👩‍👩‍👦‍👦Розділи “Привітання” та “Некрологи”

Це традиційні формати у газетах, які ми вирішили перенести в онлайн. Щоб привітати своїх рідних, друзів, знайомих із радісною подією, днем народження чи ювілеєм, читачам не треба навіть виходити з дому. Все можна зробити на місцевому сайті за допомогою спеціальної форми — ось приклади привітань з різним дизайном.

🎯Ігри (рулетка, передбачення)

Це два нових інтерактивних формати, які ми запропонували читачам. Окрім журналістських матеріалів, на сайтах The City ми робимо багато конкурсів, тестів, а з цього року з’явилися ігри.

🐿️Сервіс онлайн-трансляцій

Bilka.abo.media — сервіс текстових трансляцій для українських регіональних та міських медіа. Не тільки для сайтів мережі The City — ним можуть користуватися всі ЗМІ. Раніше ми використовували у роботі російську розробку трансляцій для медіа, але вирішили зробити власну.

🐱Медіа-кіти

Медіа-кіти розраховані на місцевих рекламодавців та національні рекламні агенції, які інколи звертають увагу на локальні медіа. Ми розповідаємо, як допомагаємо бізнесу знайти нових клієнтів; знайомимо з рекламними форматами та реальними кейсами з цифрами; пояснюємо переваги розміщення на сайті; збираємо ліди від потенційних клієнтів.

Формати опитування в новинах

Це функціонал, який дозволяє сформувати у адмінці та додати після матеріалу різні формати опитування. Редакторам та журналістам важливо знати, що думають читачі з різних тем або проблемних питань.

🦠Інформер Covid-19

Це інформація про кількість захворювань коронавірусом — у країні, регіоні та містах. Інформер встановлений на головній сторінці сайтів і надає читачам офіційні дані — Міністерства охорони здоров’я та місцевих департаментів. Минулого року на багатьох закордонних та всеукраїнських ресурсах зробили статистичні інформери — ми вирішили, що вони будуть корисні та актуальні і на локальних медіа.

🤑Programmatic-реклама та контентні біржі

Ми підключили всі сайти мережі до Admixer — це українська компанія, яка створює комплексні рішення в сфері programmatic-реклами. Для цього переробили банерну сітку, щоб оптимізувати кількість рекламних місць. Це дозволяє мати пасивний дохід — на сайтах є можливість розміщувати банери місцевих рекламодавців, а коли їх немає — автоматично підтягується programmatic.

🤝Співробітництво з “Українською правдою”

Коли у нас почало виходити історії, які можуть зацікавити не тільки місцевих читачів, ми почали шукати національне медіа, кому буде цікава співпраця. Відгукнулася Українська правда, де і вийшли матеріали, основа яких — напрацювання журналістів локальних сайтів.

👩‍💻Виправлення помилок на сайтах та автоматична перелінковка сторінок

Багато роботи провели SEO-фахівці. Щоб забезпечити хороший рейтинг сайтів, вони повинні відповідати технічним вимогам пошукових систем. Щоб Google мав можливість знаходити, сканувати, зображати й індексувати сторінки, вони повинні не містити помилок.

🔎Правильний опис всіх рубрик та розділів на сайтах, рекомендації для мета-тегів статей

Мета-теги допомагають пошуковим системам правильно «розуміти» ваш контент. Причому title і description з’являються в результатах пошуку. Після правильного опису всіх розділів і рубрик сайтів ми отримали: зріст динаміки ключових слів, що розширює кількість доступних запитів, за якими користувачі можуть перейти на сторінки сайту.

👀Впровадження структурованих даних, налаштування RSS та автопостинг у соцмережі

Мікророзмітки сторінок дозволяє їм з’являтися в розширених результатах пошуку. Також за допомогою тега dateModified ми повідомляємо пошуковику про оновлення контенту на сторінці. До речі, зміни в старих статтях добре оцінюють пошукові системи, тому що інформація повинна бути актуальною і сучасною.

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Поради для регіональних редакторів та журналістів