Що робили в “Або” цілий рік? 20 змін, нових форматів та викликів у роботі на сайтах мережі The City

Розповідаємо, яким був 2020–й для Агенції

Агенція розвитку локальних медіа “Або” об’єднує 50 інформаційних сайтів у містах з населенням від 20 до 250 тисяч. Ми представлені майже у всіх областях України (за виключенням Кіровоградської та Волинської), є два регіональних медіа — Кавун.Сity (Херсон) та Свои.Сity (онлайн-журнал для мешканців Донецької/Луганської областей та переселенців), а також медіа про відпочинок на морі — Оmore.City.

2020 рік для Агенції — це рік масштабування, пошуку нових людей у команду, управлінських розфокусувань, контентних проєктів та технічної роботи над сайтами, якою займаються програмісти та SEO-спеціалісти. Про це і розповімо детальніше.

📨Щоквартальні листи редакторам мережі

Ми почали писати щоквартальні листи — дорожні карти. Але зараз розуміємо, що фактично це був річний план. Ось п’ять пріоритетів, які ми окреслили у першому листі: 1) гроші для редакцій; 2) партнерство (контентні проєкти на всю мережу); 3) експертна допомога партнерам; 4) якісна місцева журналістика; 5) експерименти.

На початку року ми вважали, що головна наша перевага перед іншими локальними українськими медіа — у сильній спільноті, спільній координації та впровадженні принципів sharing economy — економіки спільної участі. Це бізнес-модель, за якої люди, команди і бізнеси об’єднуються, щоб спільно створювати продукти, які б було не під силу створити самостійно.

💸Віддалений департамент продажів

Більшість редакцій, які співпрацюють з нашим централізованим відділом продажів, раніше або не працювала з комерцією взагалі, або працювала небагато і несистемно. Це значить, що у них не було бази клієнтів, а місцеві підприємці, відповідно, взагалі не знали, що на сайті можна рекламуватися.

Розробили підписочні пакети. Клієнти щомісяця сплачують певну суму грошей, а за це отримують набір рекламних послуг за вигідною ціною. Таким чином вони отримують рекламу зі знижкою, а редакція — стабільність. В цьому напрямку ще багато викликів, які переносимо у 2021.

💜Контентні проєкти на мережу

25 локальних редакцій, які співпрацюють з Агенцією, випустили газети із спецпроєктом “Разом проти коронавірусу”, який розрахований на людей старшого віку. Багато писали про медицину та бізнес. Спецпроєкт “Підтримай локальне” — журналісти поговорили з підприємцями про роботу під час карантину, допомогу від держави та адаптацію до нових умов після послаблення обмежень. “Супергерої у білому” — зібрали історії лікарів та медичного персоналу у понад 20 містах по всій Україні.

За кожним контентним проєктом були закріплені ментори, які координували роботу редакцій. Виклик в тому, щоб оптимізувати цей процес, покращити якість текстів та залученість журналістів, бо від пошуку героїв на місцях багато що залежить.

✔️Місячні чек-листи з темами та форматами матеріалів

Чек-листи розробляють ментори Агенції — ось приклад за жовтень-листопад 2020. Це, з одного боку, можливість мережі The City відрізнятися від інших локальних медіа. З іншого — це наша допомога редакторам та журналістам у формуванні контентної стратегії, погляд зі сторони, як може виглядати місцевий сайт, яких героїв можна пошукати та як сфокусувати тему.

👍Щотижневі та щомісячні SMM-формати

💛Новий дизайн сайтів The City

👨‍🔧Довідник місцевих фахівців

Ми зробили відеопрезентації довідника та формати промо-постів у соцмережах, на сайтах опубліковані блоги редакторів з поясненнями, чим і для кого розділ корисний.

📃Розділ “Вибори”

Сайти мережі, які заповнили розділ “Вибори”, отримали гарний результат у вигляді переходів з пошуковиків по запитам: “вибори+місто” та “кандидати в депутати”. А ще вони за нашими прогнозами будуть отримувати трафік протягом 5 років за запитами: “депутати, голова +місто”.

ℹ️Піддомени на сайті міста для компаній

Окрім цього, у компаній є можливість зробити онлайн-магазин зі своїми товарами на сайті.

👩‍👩‍👦‍👦Розділи “Привітання” та “Некрологи”

Частина читачів сайтів The City працюють за кордоном — для них це гарна можливість зробити сюрприз родичам. При цьому, можна замовити привітання або на сайті, або “сайт + газета”. Для редакцій — це додаткова монетизація.

🎯Ігри (рулетка, передбачення)

Перша — рулетка. Ось приклади — Чим зайнятися на вихідних у Конотопі під час карантину? Гра-рулетка з простими, але вартими уваги ідеями, Какой фильм о Донбассе вам посмотреть на этих выходных? Крутите рулетку, чтобы выбрать кино

Другий — передбачення. Приклад — Ми знаємо, де ти проведеш відпустку на морі цього літа. Не віриш? Перевір наш сервіс передбачень. Ще не всі редакції зробили власні ігри, бо треба вигадати цікаву концепцію та розробити механіку. Але ми вважаємо, що ці формати сподобаються як читачам, так і рекламодавцям (бо є залучення в історію місцевого бренду).

🐿️Сервіс онлайн-трансляцій

Сервіс трансляцій можна використовувати під час сесій міських рад, брифінгів, онлайн-конференцій, виборів, святкових дат, моніторингу заяв або постів у соцмережах. Ось приклад трансляції.

🐱Медіа-кіти

Поки що медіа-кіти — це більше інвестиція в майбутнє, бажання не бути провінційними та допомога менеджерам з реклами. Приклади — на Сусіди.Сity ось такий, а на СарниNews.City — такий.

Формати опитування в новинах

Так, є можливості соцмереж, де люди коментують. А тепер це можна зробити і одразу після прочитання матеріалу. Все заради взаємодії з читачами.

🦠Інформер Covid-19

🤑Programmatic-реклама та контентні біржі

Окрім цього, як реагування на кризу і зменшення рекламних грошей, сайти почали працювати з контентними біржами і заробляти на розміщенні SЕО-текстів.

🤝Співробітництво з “Українською правдою”

Ось, почитайте — Як в регіонах насправді борються з COVID-19. 5 історій українських районних лікарів” або “5 історій зі сходу, які вас здивують: краудфандинг заради коней, велопенсія та маєток менонітів”

👩‍💻Виправлення помилок на сайтах та автоматична перелінковка сторінок

Які основні помилки були виправлені: проблеми в sitemap, з заголовками H1-H6, дубльований контент, сторінки з помилкою 500, помилки в robots.txt і інші.

Також зробили автоматичну перелінковку сторінок. За допомогою внутрішньої перелінковки на сайті можна домогтися підвищення рейтингу сторінок в пошукових системах. Це відбувається шляхом збільшення авторитетності сторінки, на яку ведуть посилання в контенті. Вона підіймається вище в пошуку та отримує більше трафіку.

🔎Правильний опис всіх рубрик та розділів на сайтах, рекомендації для мета-тегів статей

👀Впровадження структурованих даних, налаштування RSS та автопостинг у соцмережі

Соціальні сигнали впливають на позиції сайту в пошукових системах. До того ж є соцмережі, пости яких не тільки добре індексуються, а й дають більшу вагу посиланню, наприклад, Pinterest. Тому за допомогою стрічки RSS ми для сайтів налаштували автопостинг до деяких соцмереж, зокрема за допомогою спеціальних онлайн-сервісів. Також додали сайти у GoogleNews, щоб генерувати постійний потік трафіку із агрегатора новин.

Вам також буде цікаво:

6 контентних проєктів, у яких редакції мережі The City брали участь у 2020-му

SEO для журналистов: 5 простых шагов для повышения рейтинга статьи в Google

Чому не варто економити на рекламі під час кризи та як переконати в цьому клієнта

Олександр Білінський, співзасновник Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.