Що потрібно знати про візуальний контент для онлайн-медіа

Онлайн-медіа — це перш за все про контент, який повинен бути корисним або ж цікавим, але це завжди актуальна інформація. Те ж саме можна сказати про візуальний контент. Картинки ми використовуємо, щоб передати головну ідею або ж підкреслити якісь цікаві деталі.

Image for post
Image for post

Переглядаючи новини на сайті, користувач спочатку помічає зображення (адже його легше зчитувати), а потім вже заголовок. Тому обкладинка впливає на те, чи взагалі читач відкриє матеріал. Обкладинкою може бути фотографія, ілюстрація, колаж чи мікс фото та графічних елементів.

Найголовніше правило завжди слідкувати за тим, щоб зображення були гарної якості. Це впливає на загальне сприйняття контенту. Найкращим рішенням тут стане запросити людину, яка більш-менш розуміється на фотографії та має свою техніку. Можливо, серед ваших друзів чи знайомих є такі люди.

Якщо такої можливості немає, дотримуйтесь таких правил:

  • Знімайте на фотоапарат або телефон з потужною камерою.
  • Фотографії краще робити вдень, коли ще світло. Лайфхак — на світанку та на заході сонця виходять дуже м’які по освітленню кадри.
  • Фотографуючи людину або якийсь конкретний предмет, прослідкуйте, щоб у кадрі не було зайвих речей, які можуть привертати до себе увагу. Знайдіть якийсь нейтральний фон.
  • Робіть побільше кадрів. З них буде легше обрати той самий.
  • Важливою також є обробка фото. Готові фотографії можна зробити ще кращими, використовуючи редактори фото.
  • Людина в кадрі завжди привертає більше уваги, ніж предмети, будівлі, природа чи щось інше. Для більшого ефекту герой має дивитись у кадр. Очі — це головне в портреті.
Image for post
Image for post
unsplash.com

Якщо використовуєте вже готові фотографії, обирайте більш мінімалістичні зображення — без зайвих деталей. Просто у пошуку введіть: minimalistic + ваш запит.

Із безкоштовних ресурсів я рекомендую використовувати unsplash.com. Фотографії тут завжди стильні та якісні. Мінусом є те, що вибору не так багато, тож ваш контент може бути не унікальним.

Ілюстрація — мабуть, найкращий спосіб доповнити текстову інформацію. Звичайно ж, не треба її використовувати усюди.

По-перше, це віднімає багато ресурсів (часових та фінансових). По-друге, перенасичення ілюстраціями на сайті може швидко набриднути. Тому краще використовувати її локально, в спецтемах наприклад. Це урізноманітнить контент, але не слід забувати про загальну стилістику (ілюстрації на якусь одну тему мають бути стилістично схожими).

Image for post
Image for post
babel.ua

Щоб влучно проілюструвати статтю, художник має добре ознайомитись з матеріалом, тому ухваливши таке рішення, ви повинні підготувати все заздалегідь. Якщо ви не маєте на це багато ресурсів, але дуже хочеться, є кілька сайтів, які можуть допомогти.

Наприклад, app.itg.digital. Це конструктор ілюстрацій. Тут діє підписка, але зображення в jpg можна завантажувати безкоштовно. Наразі є 5 стилів ілюстрацій та дуже багато об’єктів, які поповнюються. Ви можете створити свою ілюстрацію, замінюючи предмети на інші та змінюючи кольори.

Image for post
Image for post

На canva.com можна обрати готовий шаблон, замінивши його. Або створити з нуля, використовуючи різноманітні елементи.

Image for post
Image for post

knife.media — у матеріалах частіше використовують якісні та небанальні фотографії, в більшості випадків мінімалістичні. Рідко — ілюстрації.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post

babel.ua— новини переважно доповнені фотографіями людей, є також колажі. А от ілюстрації використовують в конкретній рубриці в одній стилістиці.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post

reminder.media— тут основний контент бачимо з фотографіями, а також обкладинки, де поєднуються фото та графічні елементи. Ілюстрації також мають єдину стилістику та тему.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post

kunsht.com.ua — здебільшого використовують ілюстрації, які дуже різняться за стилістикою. Також іноді бувають колажі.

Image for post
Image for post

Якщо оточувати себе більшою кількістю приємних і якісних речей, ваше сприйняття візуального буде покращуватись. Для цього дивіться частіше такі ресурси як pinterest.com

Це, мабуть, найпопулярніший ресурс для збереження картинок. Тут є все що завгодно: від фотографій до рецептів страв. Його фішка в тому, що дивлячись якесь зображення, ви відразу бачите десятки схожих на нього за настроєм та стилістикою. Зберігати картинки можна на різні дошки, які ви створюєте.

Image for post
Image for post

Почніть виділяти десь пів години вдень на перегляд цікавих робіт та не забувайте зберігати собі на дошку. Через деякий час варто почати аналізувати, те що вам подобається. Подумайте та знайдіть закономірності в тому, на що саме ви звертаєте увагу і що зберігаєте.

Ще цікаві ресурси:

designspiration.com

behance.net

dribbble.com

abduzeedo.com

theinspirationgrid.com

Катерина Іванова, арт-директорка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store