Що насправді хочуть бачити читачі в новинах

Результати нового дослідження

Інститут дослідження журналістики Reuters спільно з Оксфордським університетом опублікували нову доповідь, автор якої припускає, що кліки на новину ще не доводять її цінність для читача. Чому — розповідаємо далі.

“Люди часто натискають на веселі, тривіальні або дивні історії, які не мають нічого спільного з суспільною важливістю. Однак аудиторія має чітке розмежування контенту, який є розважальним, та тим, який дійсно має значення”.

Довіряйте своєму внутрішньому голосу, а не клікам. У насиченому медіа-середовищі споживачі новин найбільше цінують новини, які є актуальними саме для них. І цей фактор редакція не може вимірювати кількістю кліків.

У більшості випадків читачі хочуть бути в курсі того, що відбувається навколо них, на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Учасники дослідження обирали статті на основі того, що було найбільш доречним для них особисто, для члена родини чи друга, з яким вони умовно могли б обмінятися інформацією. Все, що впливає на їхнє життя, роботу, вільний час та місцеву громаду. Часто саме такі новини викликають бажання не тільки поширити їх у себе на сторінці, але й тегнути друзів.

Кліки — це ще не все

Аудиторія часто створює свої особливі сенси, які природно пов’язані з життєвим досвідом людини. Одну й ту ж історію можуть сприйняти і як міжнародну, і як фінансову, і як технологічну. А іноді зовсім банальна історія захопить читача через її наслідки для суспільства.

Новини характеризуються високою надмірністю. Люди часто вважають себе доволі поінформованими у поточних новинах через насичену новинаму культуру. А відтак і читають лише заголовки матеріалів, звідки і дізнаються їню суть.

Автор дослідження відзначає, що уникнення новин (особливо політичних) виникає через цинічне ставлення до політків та поєднується з низькою громадянською грамотністю та відсутністю знань про політику.

Для редакцій це дослідження — зайве нагадування, що перегляди сторінок не повинні бути вирішальними показниками, а персоналізація новин все ж має певні переваги та допомагає аудиторії отримувати доступ до матеріалів, які дійсно стосуються її та будуть актуальними для неї.

Читайте також:

Якою буде журналістика у 2019 році

Як писати заголовки: три поради ледачим та тим, у кого завжди дедлайн

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах