Що виданню зробити з соціальними мережами на свята

Якщо у вас ідейний штиль щодо того, як привітати в соцмережах зі святами, — вам сюди.

Наближається свято, наближається свято… А разом з ним — дедлайни, турботи, покупки, нерви, олів’є. А ще треба запостити привітання з Різдвом на Facebook. Та не одне, а два — за григоріанським та юліанським календарем окремо.

Щоб не зійти з розуму, загубившись в Google картинках в пошуку доречної листівки, ловіть кілька інсайтів для соціальних мереж на свята.

Що можна зробити, а що не варто? Які формати використати? Як обернути ситуативні інфоприводи на власну користь та отримати залучення аудиторії сторінки?

1. Замініть шапку сторінки Facebook.

Обкладинку сторінки Facebook варто часом міняти. Це частина вашого брендингу, що має бути в тренді. Новий рік — чудовий привід оновитися просто сьогодні.

Не обов’язково вигадувати щось цілком нове. Додайте на вашу звичайну обкладинку привітання, сніжинки, ялинку, попросіть дизайнера прикрасити назву новорічними іграшками — готово!

2. Підбірка кращих матеріалів.

Які статті, формати чи активності були найпопулярнішими у 2019? Вам вдалося випустити нереальний ексклюзив чи придумати конкурс, про який говорило все місто?

Нагадайте підписникам про це. Оформіть в публікацію ТОП кращих матеріалів сайту за рік, що минає. Заодно і матимете привід пишатися собою.

Не забудьте скоротити посилання через bit.ly чи скористайтеся форматом каруселі.

4. Забудьте про листівки родом з Однокласників.

Це саме ті, що ми часом (і потай) пересилаємо одне одному через Viber :)

Як правило, святкові листівки родом з Однокласників — неякісний контент. Надто багато тексту, надто мало текстурної якості картинки, застарілий дизайн, чужі логотипи. Це не та публікація, що має з’явитися в соціальних мережах сучасного видання напередодні 2020 року.

Краще “ні”, ніж “так”.

Краще вигадати щось самостійно: обрати небанальну стокову фотографію, у графічному редакторі накласти текст.

А ще: у створенні класного привітання завжди виручать crello.com або canva.com. Там ви знайдете величезну кількість готових безкоштовних шаблонів — лишилося тільки обрати на власний смак.

3. Gif-привітання.

Gif-публікації — наступний рівень у ваших стосунках з Facebook.

Коли відчуваєте достатньо сміливості, маєте гарний настрій та готовність пожвавити підписників, оберіть для святкового привітання фанову гіфку на giphy.com — це мільйонна бібліотека коротких зациклених gif-роликів з усього світу.

А підводку-віршик можна і самостійно написати.

Ваш пошуковий запит має бути англомовним.

4. Подарунок для редакції.

Попросіть ваших підписників зробити святковий подарунок редакції — залишити відгук про вашу роботу. Додайте до публікації скопійоване посилання на вкладку Reviews (відгуки) вашої сторінки Facebook. Всі, хто перейде за ним, матимуть змогу залишити публічний відгук про видання.

Не бійтеся негативних відгуків, адже це теж важливий досвід і корисний фідбек, що допоможе вдосконалюватися.

Так виглядає вкладка Reviews зсередини. Деякі користувачі можуть “рекомендувати” або “не рекомендувати” сторінку; інші лишають рейтинг — зірочки від 1 до 5.

5. Небанальні різдвяні картинки.

Очевидно, найнебанальніший контент для сторінки FB чи Instagram — це фото, на якому вся редакція перевдягнулася в повноформатні костюми оленів Санти. Якщо це ваш варіант — не стримуйте себе.

Для всіх інших є ця коротка підбірка безкоштовних стокових сайтів фото та відео, що допоможуть підібрати небанальну візуалізацію для святкового привітання:

6. Пишіть від серця.

Будь ласка, не копіюйте підводку святкового привітання з Google (знаю, це простіше й швидше), а напишіть від себе та від серця.

В кінці поставте одне з питань: яке заповітне бажання загадають ваші читачі під бій курантів? Чи вважають вони 2019 рік вдалим? Чи задоволені вони змінами, що відбулися в місті в 2019? Які плани мають на 2020? Отримаєте коментарі та інсайти для майбутніх матеріалів.

Налаштовує на святковий соцмережний настрій Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа «Або».

Було цікаво? Чекаю на 👏

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах