Чому робити відео важливо для будь-якого медіа. І лайфхак, як почати

Відео наразі всюди. Не заплатив за рекламу додатку — дивись анімаційну рекламу, зайшов у Фейсбук— дивись кепшн-відео. Про відео-рекламу перед піратськими фільмами я вже не кажу.

Відео — вже нова реальність. Люди все рідше читають, а більше дивляться. І медіа мають цим користатися. Щоб промотувати, популяризувати чи просто розповідати свої історії. У такій формі їх легше просувати у соцмережах та відслідковувати взаємодію та перегляди. Із влучною темою та у найпростішому форматі кепшену (відео з інформативними підписами) із ілюстрацій та тексту можна набрати тисячі переглядів, а найголовніше — викликати жваве обговорення.

Які історії можна розповісти у форматі кепшену?

Якщо коротко — будь-які. Головне, щоб було що подивитися — тобто оригінальна історія має ілюстративний матеріал — відео чи фото. А також суть історії можна розповісти у 10–12 невеликих реченнях, що дорівнюватиме приблизно хвилині відео. Для соцмереж це оптимальний хронометраж.

І почати це робити — нескладно.

Можна навіть на смартфоні, завантаживши один із додатків для монтажу. Я завжди рекомендую Quik — бо він кросплатформний — є версія для IOS та Android, доволі зручний у користуванні та безкоштовний. Запускається також і на старих моделях, але у кожному випадку треба пробувати. Наприклад, на 8-річному Ipad 3 працює без особливих проблем.

Там є базові функції, які потрібні для кепшену — титри та візуальний ряд. Спочатку обираєте візуальний матеріал з бібліотеки вашого смартфону. Далі обираєте один з режимів монтажу у програмі — для найбільш контрольованого краще обрати режим RAW — це дозволить прибрати суперефектні переходи між фото та відео та зосередитися на контенті.

Для кожного слайду окремо обирається текст та довжина — коротко, стандартно та довго. Музична бібліотека у додатку не дуже велика, але можна завантажувати сторонні треки. Загалом дуже інтуїтивний інтерфейс та гарний майданчик для відеоекспериментів.

До речі, не всю музику можна використовувати для відео, а тільки ту, яку ви придбали для використання, або яку автор дозволяє використовувати безкоштовно.

Є декілька таких найпоширеніших безкоштовних бібліотек музики — Audio Library від Youtube та FMA. А також можна пошукати у Youtube по запиту no copyright music. Такі треки можна буде використовувати у відео та постити їх у фейсбук чи інстаграм без застережень.

Роман Скрипник, відеоментор Агенції локальних медіа “Або”

Читайте також:

6 секретів, які допоможуть зняти якісне відео

B-roll, або перебивки у відео: навіщо вони потрібні

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів