Чому локальним редакціям потрібен бот для медіа моніторингу

Протестували новий MediaMonitoringBot у Telegram та розповідаємо, у чому його користь

У червні в Україні запрацював MediaMonitoringBot. Він сканує згадування заданого слова в топ-200 українських онлайн-виданнях і протягом 5 хвилин надсилає сповіщення з посиланням на матеріал. Із повним переліком ЗМІ можна ознайомитися за посиланням. Ми в агенції протестували бот і дізналися, як локальні редакції можуть використовувати його.

Безкоштовно можна моніторити до 5 слів

Зазвичай редакції у невеликих містах швидше дізнаються про місцеві новинні приводи, аніж регіональні чи національні видання, та можуть оперативніше їх опрацьовувати. Причина у тому, що часто — вони єдине джерело новин і працюють на місці подій. Однак і у такому боті є користь.

Після запуску ми протестували згадування слова «Конотоп». За перші дні новин було небагато — і стосувалися вони зовсім не міста, а, наприклад, села з такою ж назвою у Чернігівській області чи спортсменки Каміли Конотоп, яка отримала нагороду на чемпіонаті світу з важкої атлетики.

Однак ввечері 7 червня у місті сталося ДТП за участі поліцейського автомобіля, який збив 10-річного хлопчика, і після цього кількість сповіщень у чаті одразу зросла.

Бот дає посилання на матеріал, а також рейтинг і потенційне охоплення сайту

Переваги бота:

Є безкоштовна версія. У MediaMonitoringBot декілька тарифних планів, але базовий із 5 ключових слів — безкоштовний. Якщо бажаєте отримати доступ до більшої кількості слів — вартість складає 2990 гривень на рік.

Можливість слідкувати за тим, що пишуть конкуренти по темі. Такий бот — фактично новинний агрегатор, у якому не потрібно відслідковувавати усі сайти і можна отримати інформацію у декілька кліків в одному чаті.

Можливість оперативно дізнатися деталі історії. Бот надсилає сповіщення протягом 5 хвилин після публікації матеріалів. ТСН вдалося першими дістати відео з камер спостереження, на якому зафіксований момент аварії, і вже потім його опублікували інші сайти. До речі, бот відслідковує ключове слово і в заголовку, і безпосередньо у тексті.

Можливість відслідкувати згадування власного сайту в інших онлайн-медіа. Щоб побачити всі згадки, варто заглядати у Google Search Console. Однак для згадувань у топових ЗМІ вистачить і бота. Так, наприклад, на новину Конотоп.City про ДТП послався tsn.ua.

Недоліки бота:

У безкоштовній версії пошук може бути не завжди релевантним (як у випадку з назвою міста, селища та прізвищем), а функція «Стоп-слова», яка допомагає налаштувати його під себе, доступна лише у платній версії. І якщо обране слово — якесь дуже популярне явище чи подія, чекайте на бум сповіщень у Telegram. Однак протестувати його все ж варто.

Читайте також:

Люди бідкаються! Чим онлайн-медіа дратують аудиторію і як це виправити

Чому локальним медіа потрібні круті спецпроекти

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах