Чому локальним медіа потрібні круті спецпроекти

Лайв-спецпроект на Конотоп.City “Підкачатися за 90 днів”

Наприкінці січня на сайті Конотоп.City стартував тримісячний лайв-спецпроект із місцевим спортклубом Strong, під час якого головний герой (і комерційний менеджер видання) Олексій Лютий приводив себе у форму до літа.

Своїми емоціями, враженнями та змінами він ділився раз на два тижні у публікаціях на сайті, а також після кожного тренування у сторіс та відео на особистій та сторінці видання в Instagram. Розповідаємо, чому такі проекти потрібні локальним редакціям.

Як з’явилась ідея

Над форматом співпраці зі спортклубом редакція почала думати ще на початку грудня. На той час видання існувало лише 2 місяці, але у команди вже був досвід реалізації спецпроекту із декількох матеріалів — “Їжа в місті” з оглядами місцевих кафе. Цього разу також вирішили запропонувати не просто окрему статтю з прямою рекламою, а нативний формат. Власника зачепила ідея спортивного челенджа і він погодився, хоча й не до кінця розумів, як працюватиме реклама в онлайн-виданні, адже у місті на медіаринку таких пропозицій не було. Тому крута ідея — це вже половина успіху майбутнього проекту.

Як реалізували

Редакція відкрита до експериментів і не боїться пробувати щось нове, тому вирішили не шукати героя, а реалізувати проект власними силами. У Олексія був досвід у зйомках відео і власна сторінка у Instagram майже на 2 тисячі підписників, тому окрім традиційних текстів з брендуванням на сайті запропонували ділитися усім у режимі лайв.

Такою була середина проекту

Герой показував тренування, ділився своїм раціоном, режимом дня і враженнями, демонстрував зміни у фізичній формі. Згодом почали викладати сторіс та відео і на сторінці видання.

Проект перетворили на міні-серіал із 7 серій. І після кожної залишалось питання — витримає чи ні, схудне чи ні. Результати можна побачити за посиланням.

Що отримали в результаті

Вийшли із зони комфорту — своєї і місцевої. Звісно, на початку було складно і незрозуміло — сподобається чи ні формат рекламодавцю, як сприйматимуть проект читачі. Однак з кожною новою публікацією впевненості у тому, що ідея обрана правильно, ставало більше. Команда зі старту почала робили те, що ніхто до цього не пропонував рекламодавцям у Конотопі. Багато з них не розуміли, для чого їм реклама в онлайн-виданні, адже краще замовити в газеті чи на радіо. Редакції вдалося не лише донести її переваги, але й переконати обрати не традиційний формат, а те, що через емоції зможе зачепити кожного. Зізнавайтесь, ну хто з нас хоча б раз не намагався схуднути до літа?

Сприяли популяризації сайту. Незважаючи на те, що переглядів кожної окремої публікації було менше, ніж очікувалося на старті, проект сприяв впізнаваності бренду Конотоп.City і мав потужний офлайн-ефект. Для видання, яке працює лише два місяці, заявити про себе і змусити обговорювати було важливим завданням. І частина читачів вперше дізналася про такий сайт саме із цієї серії матеріалів.

Отримали нових рекламодаців. У цьому спортзалі займаються інші місцеві підприємці, які також з часом вирішили замовити рекламу на сайті.

Додали мотивації читачам. Протягом проекту до героя почали підходити знайомитися у спортзалі, просили сфотографуватися, онлайн задавали питання по підрахунку калорій і вправам, а також писали слова підтримки і що його приклад надихнув записатися на спорт і також привести себе у форму.

Читайте також:

Навіщо вашому виданню Instagram та що з ним робити

Як ми залишились без інвестора і за перший місяць заробили більше, ніж будь-коли: досвід Конотоп.City

Юліана Охотнік, менторка Агенції локальних медіа “Або”

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

123 Followers

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах