Хто він — менеджер з реклами для регіональних медіа — і як його знайти

«Шукаємо менеджера з реклами». Це був перманентний стан редакції нашого міського сайту в Бахмуті протягом трьох перших років роботи. За цей час на цю вакансію відгукнулося більше 100 людей: половина з них прийшли на співбесіду, десять — пройшли навчання, стажування і почали працювати. Тільки двоє з них стали справді частиною колективу і попрацювали довше місяця.

Дійсно, знайти менеджера з реклами в невеликому місті непросто. Іноді навіть боляче: нам трапилися двоє шахраїв, які забрали гроші в клієнтів і не донесли в редакцію; один алкоголік і ще один — патологічний брехун. Більшість — просто не змогли продавати і пішли, тільки почавши. Шукати доводилося знову.

Але якщо ви, як і ми колись, таки знайдете свого ідеального менеджера з реклами, то зможете не переживати про гонорари для команди. Ваше медіа почне заробляти по-справжньому тільки тоді, коли продажами займатиметься окрема людина, а не за сумісництвом усі в редакції.

Оголошення про пошук рекламного менеджера варто розмістити на всіх можливих каналах (міські групи, сайти з працевлаштування, власні сторінки в соцмережах, банер на сайті). Воно має бути вичерпним: вкажіть свою компанію і напрямок діяльності, чіткі вимоги до кандидата, умови співробітництва. На оголошення «Потрібен менеджер з реклами. Оплата за домовленістю» без деталей — відгукнеться надто багато «лівих» людей, на спілкування з якими ви витратите багато дорогоцінного часу.

📌Лайфхак: Дайте завдання кожному в команді написати і скинути вакансію п’ятьом знайомим, хто потенційно міг би продавати: легкий у спілкуванні, мобільний, мотивований.

Співбесіди краще проводити очно, а не в месенджері/телефоні. Більшість кандидатів не підійде — до цього теж треба бути готовим. Віддавайте перевагу найбільш мотивованим, комунікабельним, самоорганізованим і готовим працювати на результат.

📌Лайфхак: На співбесіді розіграйте дзвінок потенційному клієнту і зустріч із ним. Подивіться, як вестиме себе кандидат.

Зверніть увагу на те, як він виглядає і яке враження справляє, — це обличчя вашого бренду перед потенційними клієнтами. Оберіть схему оплати роботи менеджера, формат контролю і звітування. Краще, якщо оплата залежатиме від кількості проданої реклами — це мотивує шукати нових клієнтів та повертатися до постійних із новими цікавими пропозиціями.

Готуйтеся до того, що ваш менеджер з реклами не матиме аналогічного досвіду роботи, а інколи навіть вперше буде пробувати себе у продажах. Його навчання — важливе завдання для вас: підготуйте необхідні інструкції і документи для його роботи, зберіть зворотній зв’язок від його перших клієнтів.

Кого шукати? Редактори сайтів The City — про ідеального рекламного менеджера

✌️Андрій Кривулько, головний редактор Конотоп.City: Думаю, головне — у нього мають горіти очі. Він має жити цим: постійно навчатися, переймати позитивний досвід, випробовувати нові моделі роботи. Йому має подобатись спілкуватись з людьми. Якщо при співбесіді менеджер запитує «А як взагалі можна продати текст?» — це не ваша людина. З таким настроєм він навряд чи щось продасть. І ще одне. Він має адекватно реагувати на «ні» від рекламодавців, адже відмов завжди набагато більше, аніж позитивних відповідей.

👉Галина Халимоник, головний редактор Біляївка.City: Ідеальний менеджер з реклами — це людина-артист, психолог, комунікатор. В умовах регіонального ЗМІ — ще й працівників/працівниця з високою самоорганізацією та самодисципліною. Оскільки колективи таких медіа — це 1–2 людини, бажано, щоб менеджер з реклами міг сам скласти свій план роботи, а не вимагав постійного контролю та нагадування, кому телефонувати, з ким зустрітися. Цінувати своє видання, розуміти, що він продає: аудиторію, імідж, цінності, приналежність до спільноти. Рекламний менеджер — це має бути людина, яка сприйматиме пропозицію прорекламуватися у виданні, як благо, яке вона несе потенційним замовникам та честь для видання. Знайти одразу підготовленого менеджера — складно. Тому доведеться виховувати його самим.

👌Ярослав Нестеренко, головний редактор Попасная.Сity: Рекламный менеджер должен уметь анализировать ситуацию на рынке и у конкретного рекламодателя и формировать рекламное предложение с учетом этого. Нужна настойчивость, стопроцентная уверенность в том, что реклама действительно поможет клиенту. Он должен досконально знать прайс и все возможные виды рекламы, которую может предложить редакция. Среди качеств — вежливость, внимательность (вплоть до поздравления клиентов с днем рождения), дисциплинированность и ответственность. А еще харизма!

Бонус для тих, хто дочитав цей текст до кінця: базовий онлайн-курс з нативної реклами на Prometheus буде корисним і редактору, і комерційним менеджерам.

Гаяне Авакян, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

123 Followers

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах