Хто він — менеджер з реклами для регіональних медіа — і як його знайти

Лайфхаки та (болісний) досвід

«Шукаємо менеджера з реклами». Це був перманентний стан редакції нашого міського сайту в Бахмуті протягом трьох перших років роботи. За цей час на цю вакансію відгукнулося більше 100 людей: половина з них прийшли на співбесіду, десять — пройшли навчання, стажування і почали працювати. Тільки двоє з них стали справді частиною колективу і попрацювали довше місяця.

Дійсно, знайти менеджера з реклами в невеликому місті непросто. Іноді навіть боляче: нам трапилися двоє шахраїв, які забрали гроші в клієнтів і не донесли в редакцію; один алкоголік і ще один — патологічний брехун. Більшість — просто не змогли продавати і пішли, тільки почавши. Шукати доводилося знову.

Але якщо ви, як і ми колись, таки знайдете свого ідеального менеджера з реклами, то зможете не переживати про гонорари для команди. Ваше медіа почне заробляти по-справжньому тільки тоді, коли продажами займатиметься окрема людина, а не за сумісництвом усі в редакції.

Оголошення про пошук рекламного менеджера варто розмістити на всіх можливих каналах (міські групи, сайти з працевлаштування, власні сторінки в соцмережах, банер на сайті). Воно має бути вичерпним: вкажіть свою компанію і напрямок діяльності, чіткі вимоги до кандидата, умови співробітництва. На оголошення «Потрібен менеджер з реклами. Оплата за домовленістю» без деталей — відгукнеться надто багато «лівих» людей, на спілкування з якими ви витратите багато дорогоцінного часу.

📌Лайфхак: Дайте завдання кожному в команді написати і скинути вакансію п’ятьом знайомим, хто потенційно міг би продавати: легкий у спілкуванні, мобільний, мотивований.

Співбесіди краще проводити очно, а не в месенджері/телефоні. Більшість кандидатів не підійде — до цього теж треба бути готовим. Віддавайте перевагу найбільш мотивованим, комунікабельним, самоорганізованим і готовим працювати на результат.

📌Лайфхак: На співбесіді розіграйте дзвінок потенційному клієнту і зустріч із ним. Подивіться, як вестиме себе кандидат.

Зверніть увагу на те, як він виглядає і яке враження справляє, — це обличчя вашого бренду перед потенційними клієнтами. Оберіть схему оплати роботи менеджера, формат контролю і звітування. Краще, якщо оплата залежатиме від кількості проданої реклами — це мотивує шукати нових клієнтів та повертатися до постійних із новими цікавими пропозиціями.

Готуйтеся до того, що ваш менеджер з реклами не матиме аналогічного досвіду роботи, а інколи навіть вперше буде пробувати себе у продажах. Його навчання — важливе завдання для вас: підготуйте необхідні інструкції і документи для його роботи, зберіть зворотній зв’язок від його перших клієнтів.

Кого шукати? Редактори сайтів The City — про ідеального рекламного менеджера

✌️Андрій Кривулько, головний редактор Конотоп.City: Думаю, головне — у нього мають горіти очі. Він має жити цим: постійно навчатися, переймати позитивний досвід, випробовувати нові моделі роботи. Йому має подобатись спілкуватись з людьми. Якщо при співбесіді менеджер запитує «А як взагалі можна продати текст?» — це не ваша людина. З таким настроєм він навряд чи щось продасть. І ще одне. Він має адекватно реагувати на «ні» від рекламодавців, адже відмов завжди набагато більше, аніж позитивних відповідей.

👉Галина Халимоник, головний редактор Біляївка.City: Ідеальний менеджер з реклами — це людина-артист, психолог, комунікатор. В умовах регіонального ЗМІ — ще й працівників/працівниця з високою самоорганізацією та самодисципліною. Оскільки колективи таких медіа — це 1–2 людини, бажано, щоб менеджер з реклами міг сам скласти свій план роботи, а не вимагав постійного контролю та нагадування, кому телефонувати, з ким зустрітися. Цінувати своє видання, розуміти, що він продає: аудиторію, імідж, цінності, приналежність до спільноти. Рекламний менеджер — це має бути людина, яка сприйматиме пропозицію прорекламуватися у виданні, як благо, яке вона несе потенційним замовникам та честь для видання. Знайти одразу підготовленого менеджера — складно. Тому доведеться виховувати його самим.

👌Ярослав Нестеренко, головний редактор Попасная.Сity: Рекламный менеджер должен уметь анализировать ситуацию на рынке и у конкретного рекламодателя и формировать рекламное предложение с учетом этого. Нужна настойчивость, стопроцентная уверенность в том, что реклама действительно поможет клиенту. Он должен досконально знать прайс и все возможные виды рекламы, которую может предложить редакция. Среди качеств — вежливость, внимательность (вплоть до поздравления клиентов с днем рождения), дисциплинированность и ответственность. А еще харизма!

Бонус для тих, хто дочитав цей текст до кінця: базовий онлайн-курс з нативної реклами на Prometheus буде корисним і редактору, і комерційним менеджерам.

Гаяне Авакян, менторка Агенції розвитку локальних медіа “Або”

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook і тижневу розсилку від Білки. Там ми ділимося корисними лайфхаками для регіональних редакцій!

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.