Три вправи, що пробудять колективний геній. Як проводити брейнстомінг у редакції

Команда

Мінімум троє, максимум — десять людей. Зберіть до купи усіх ваших журналістів, але не тільки. Покличте також тих, хто зазвичай не задіяний у виробництві контенту. Присутність рекламного менеджера (він же у вас є, правда?) обов'язкова. Дизайнера — також. Бухгалтера — дуже бажана. Останній, попри всю нетворчість своєї звичайної роботи, на брейнстормінгу може проявити себе навіть краще за інших.

Час і організація

На брейнстормінг бажано виділити не менше трьох годин. І в цей час ніхто не повинен відволікатись на якісь сторонні справи. Усі учасники мають вимкнути звук на смартфонах та відкласти їх в сторону екранами донизу.

Розминка

Щоб ваша команда швидше перейшла у режим генерації ідей, потрібно перелаштувати мозок кожного на творчість. Витратьте на це від 10 до 30 хвилин.

  • Придумати максимальну кількість способів використати предмет. Наприклад — коробок з-під сірників чи монету. Кожен записує свої варіанти на папері, час — 60 секунд. Потім усі зачитують, що напридумали. Жодних обмежень фантазії. Коробком з-під сірників можна малювати, обмакуючи його у фарбу. А з монети — зробити гудзик. У цій вправі є елемент змагання, адже вам потрібно порахувати, хто з групи придумав найбільше оригінальних варіантів. Вправу бажано повторити разів з п’ять. Зазвичай, вона гарно піднімає усім настрій.
  • Несподівана пара іменник-прикметник. Виконується по колу. Одна людина називає іменник — будь-який, а друга має додати прикметник, який утворить з першим словом максимально абсурдну пару. Наприклад: «пустельна троянда», «пластиліновий динаміт», «закривавлена галушка». Усе має відбуватись максимально швидко. Чим швидше, тим краще. Прискорюйте темп.
  • Пять слів. Пишете на фліпчарті п’ять слів і просите, щоб кожен склав з них невелику історію. Час — 60 секунд. Потім кожен розказує, що він придумав. Знову ж таки — жодних обмежень. Якщо хтось забажає, щоб в його історії корова співала голосом Олега Винника — він має на це повне право. Повторіть вправу три-п’ять разів.

На штурм! Без паніки і критики

Найпростіший варіант брейнстормингу— озвучуєте задачу і записуєте на фліпчарті ідеї учасників групи. Головне правило — жодної критики. Записуєте усе, що кажуть, навіть якщо одразу очевидно, що ідея погана. По-перше навіть лайтова критика може вибити людину з творчого стану. А по-друге, чиясь слабка ідея може наштовхнути іншого на ідею геніальну. Власне, так це і працює.

Записуйте і реалізуйте

Якщо ідея не записана — її не існує. Уже через тиждень ви можете забути якусь важливу деталь. Тому після брейнстормингу потрібно виписати усе цікаве, що ви вигадали. І потрібно чим швидше запланувати, як ви будете реалізовувати ці ідеї. А далі — до праці. Останнє — найважливіше.

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів