Таргетинг: як грамотно не злити гроші

Знаєш, де відкрити Ads Manager в Facebook? Супер! Вмієш пробустувати пост? Ти молодець 👍. Назвеш 3 базових правила, як не злити гроші на промо в соціальній мережі? Навряд, адже Facebook Support не вчить цьому.

Ділюся досвідом, як, по-перше, назвати свій таргетинг грамотним; по-друге, не з’ясувати в кінці кампанії, що з $200 ми отримали 2 переходи на сайт.

Це простіше, ніж звучить. Go!

Трішки інформації, що полегшить твоє життя

На старті — обирай правильно.

В рекламному кабінеті Facebook пропонується багато типів рекламних кампаній. Більшість з них створені для бізнесу, що продає. Наприклад, для кредиток чи нерухомості підійде Lead generation (коли люди заповнюють заявку, лишають свої контактні дані).

А для медійного бізнесу що?

Для таргетингу онлайн-медіа підходять іміджеві кампанїі, які спрямовані на збір аудиторії, її обізнаність, зворотню реакцію, обговорення, поширення. Наприклад:

Калькулятор і логіка — твої друзі

У кожній з цих кампаній ми платимо за кожну дію, яку робить юзер. Треба це пам’ятати і приблизно планувати перед запуском. Наприклад, якщо ми хочемо 1 000 кліків на сайт і пам’ятаємо з досвіду, що 1 клік коштував в середньому 0,07$, то рахуємо потрібну суму:

1000 x 0,07$ = 70$ — ставимо в бюджет кампанії.

Таргетуй грамотно, навіть якщо в тебе 🐾

Що робити?

Обрати тип бюджету.

Lifetime — скільки даєш грошей на всі дні реклами, стільки й витратиться; чи daily — скільки даєш днів і грошей на кожен день, стільки часу й буде крутитися реклама.

Що краще — різниці немає, залежить від того, як тобі зручніше рахувати. Пам’ятати треба, що: найменша сума бюджету на 1 день — це 1$. Ставимо менше — і Facebook відмовляється запускати.

Вказати дату закінчення кампанії.

Це залежить від її змісту, а ще від бюджету.

Вважаєш, що за 3 дні новина вже буде не актуальною? Ставимо на 3 дні.

У тебе необмежений бюджет і можна бахнути 20$ на завжди актуальний пост? Ставимо на 8–10 днів, з розрахунком 2–2.5$/день, щоб охопити більше людей впродовж більшого часу.

Перевірити, чи досягає твоя збережена аудиторія 30 000.

Якщо ні — збільшуємо кількість миль навколо обраної геолокації чи додаємо нові таргет-інтереси. Думаємо, які ще райони, місцевості можуть бути зацікавлені в матеріалі, що рекламується. Використовуємо аудиторію з пікселя, встановленого на сайті.

30 000+ — оптимально хороша кількість аудиторії для промо, щоб досягти дешевого трафіку і мати його багато.

Вимкнути непотрібні плейсменти.

На скріншоті нижче побачиш плейсменти, які результативно працюють в Україні.

Інші, що пропонує Facebook, на жаль, безрезультатні для нас і не дають змоги привести якісну аудиторію. Тому можна познімати з них галочки.

Фантазувати і оптимізувати.

Зараз Facebook дозволяє оптимізувати картинку для будь-якого плейсмента, обрати колір фону для сторіз, власноруч створити слайд-шоу чи цікаве сюжетне відео із завантажених картинок, створити карусель чи формат Instant Experience.

Тому в кінці налаштування перевір вигляд всіх оголошень — чи не зарізається заголовок, чи адекватно й гарно виглядає картинка, чи доречна підводка, чи зрозумілий текст на картинці, чи добре виглядає на мобільній версії? Внеси зміни чи нафантазуй новий і класний формат.

💲💲💲 на таргетинг — це так приємно.

Як не злити?

Не довіряти бюджетам, які пропонує Facebook.

Базово система пропонує крутити промо за 20$ daily і 350$ lifetime. Треба уважно ставити тут власні цифри, рахувати самостійно і не дозволяти системі автоматично встановити бюджет.

Систематизувати.

Дати кампаніям адекватні назви, а не “untitled” чи “12а-22, середа, зелений” 🤯 Це допомагає шукати їх, порівнювати результати, дублювати.

Слідкувати, аналізувати, вносити апдейти.

Протестувати на одну і ту ж кампанію 3–5 різних банерів чи підводок — це нормально. Якщо помічаєш, що за день витратилося 5$, а клікнули всього 2 людини, — щось не так. Міняємо підводку, картинку, розширюємо аудиторію новими інтересами чи геолокаціями.

Cost per Result.

Май за правило: чим нижче цифра “Cost per Result”, тим краще.

Уявляти себе на місці людини, яка побачить рекламу.

Став собі питання: як я клікну? Куди? Чи викликає це бажання клікнути? Чи зацікавив мене текст? Чи є доступною і зрозумілою кнопка, на яку я клікну? Чи ясно з реклами, про що взагалі йдеться, якщо я вперше взаємодію зі сторінкою? Чи нормально виглядають emoji, заголовки, скорочені лінки?

Такий самоаналіз та погляд з боку, насправді, відкриє багато нової інформації.

Все! ✔

Буду вдячна за твій фідбек чи запитання з теми таргетингу в коментарі 👇

Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа«Або»

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів