Таргетинг: як грамотно не злити гроші
Розкажемо те, про що мовчить довідка Facebook
--
Знаєш, де відкрити Ads Manager в Facebook? Супер! Вмієш пробустувати пост? Ти молодець 👍. Назвеш 3 базових правила, як не злити гроші на промо в соціальній мережі? Навряд, адже Facebook Support не вчить цьому.
Ділюся досвідом, як, по-перше, назвати свій таргетинг грамотним; по-друге, не з’ясувати в кінці кампанії, що з $200 ми отримали 2 переходи на сайт.
Це простіше, ніж звучить. Go!
Трішки інформації, що полегшить твоє життя
На старті — обирай правильно.
В рекламному кабінеті Facebook пропонується багато типів рекламних кампаній. Більшість з них створені для бізнесу, що продає. Наприклад, для кредиток чи нерухомості підійде Lead generation (коли люди заповнюють заявку, лишають свої контактні дані).
А для медійного бізнесу що?
Для таргетингу онлайн-медіа підходять іміджеві кампанїі, які спрямовані на збір аудиторії, її обізнаність, зворотню реакцію, обговорення, поширення. Наприклад:
Калькулятор і логіка — твої друзі
У кожній з цих кампаній ми платимо за кожну дію, яку робить юзер. Треба це пам’ятати і приблизно планувати перед запуском. Наприклад, якщо ми хочемо 1 000 кліків на сайт і пам’ятаємо з досвіду, що 1 клік коштував в середньому 0,07$, то рахуємо потрібну суму:
1000 x 0,07$ = 70$ — ставимо в бюджет кампанії.
Таргетуй грамотно, навіть якщо в тебе 🐾
Що робити?
Обрати тип бюджету.
Lifetime — скільки даєш грошей на всі дні реклами, стільки й витратиться; чи daily — скільки даєш днів і грошей на кожен день, стільки часу й буде крутитися реклама.
Що краще — різниці немає, залежить від того, як тобі зручніше рахувати. Пам’ятати треба, що: найменша сума бюджету на 1 день — це 1$. Ставимо менше — і Facebook відмовляється запускати.
Вказати дату закінчення кампанії.
Це залежить від її змісту, а ще від бюджету.
Вважаєш, що за 3 дні новина вже буде не актуальною? Ставимо на 3 дні.
У тебе необмежений бюджет і можна бахнути 20$ на завжди актуальний пост? Ставимо на 8–10 днів, з розрахунком 2–2.5$/день, щоб охопити більше людей впродовж більшого часу.
Перевірити, чи досягає твоя збережена аудиторія 30 000.
Якщо ні — збільшуємо кількість миль навколо обраної геолокації чи додаємо нові таргет-інтереси. Думаємо, які ще райони, місцевості можуть бути зацікавлені в матеріалі, що рекламується. Використовуємо аудиторію з пікселя, встановленого на сайті.
30 000+ — оптимально хороша кількість аудиторії для промо, щоб досягти дешевого трафіку і мати його багато.
Вимкнути непотрібні плейсменти.
На скріншоті нижче побачиш плейсменти, які результативно працюють в Україні.
Інші, що пропонує Facebook, на жаль, безрезультатні для нас і не дають змоги привести якісну аудиторію. Тому можна познімати з них галочки.
Фантазувати і оптимізувати.
Зараз Facebook дозволяє оптимізувати картинку для будь-якого плейсмента, обрати колір фону для сторіз, власноруч створити слайд-шоу чи цікаве сюжетне відео із завантажених картинок, створити карусель чи формат Instant Experience.
Тому в кінці налаштування перевір вигляд всіх оголошень — чи не зарізається заголовок, чи адекватно й гарно виглядає картинка, чи доречна підводка, чи зрозумілий текст на картинці, чи добре виглядає на мобільній версії? Внеси зміни чи нафантазуй новий і класний формат.
💲💲💲 на таргетинг — це так приємно.
Як не злити?
Не довіряти бюджетам, які пропонує Facebook.
Базово система пропонує крутити промо за 20$ daily і 350$ lifetime. Треба уважно ставити тут власні цифри, рахувати самостійно і не дозволяти системі автоматично встановити бюджет.
Систематизувати.
Дати кампаніям адекватні назви, а не “untitled” чи “12а-22, середа, зелений” 🤯 Це допомагає шукати їх, порівнювати результати, дублювати.
Слідкувати, аналізувати, вносити апдейти.
Протестувати на одну і ту ж кампанію 3–5 різних банерів чи підводок — це нормально. Якщо помічаєш, що за день витратилося 5$, а клікнули всього 2 людини, — щось не так. Міняємо підводку, картинку, розширюємо аудиторію новими інтересами чи геолокаціями.
Cost per Result.
Май за правило: чим нижче цифра “Cost per Result”, тим краще.
Уявляти себе на місці людини, яка побачить рекламу.
Став собі питання: як я клікну? Куди? Чи викликає це бажання клікнути? Чи зацікавив мене текст? Чи є доступною і зрозумілою кнопка, на яку я клікну? Чи ясно з реклами, про що взагалі йдеться, якщо я вперше взаємодію зі сторінкою? Чи нормально виглядають emoji, заголовки, скорочені лінки?
Такий самоаналіз та погляд з боку, насправді, відкриє багато нової інформації.
Все! ✔
Буду вдячна за твій фідбек чи запитання з теми таргетингу в коментарі 👇
Оксана Феш, SMM-стратег Агенції розвитку локальних медіа«Або»