Спільноти, сервісність та онлайн-заходи: чотири тренди для локальних медіа на 2021-й

Щороку видання NiemanLab публікує прогнози від фахівців та медіапрактиків з різних країн про те, що чекає на журналістів та медіа у найближчі 12 місяців. І цей рік не став виключенням. Обрали декілька трендів, які вони згадують та на які варто звернути увагу локальним редакціям. Повний перелік на 2021-й можна переглянути на сайті.

Будуйте спільноту і ставте питання

Конкуренція за увагу аудиторії більше не обмежується іншими медіа, які також публікують новини. Ваші конкуренти — усе, чим займається читач замість того, щоб читати вашу чергову статтю (наприклад, новий серіал або сон). Доведеться вибудовувати безпосередні зв’язки не просто з аудиторією чи користувачами, а з тими, хто дійсно вірить у вашу справу. Якщо ви не можете привернути увагу, ви не зможете монетизувати медіа, а відповідно у вас немає бізнесу.

Спершу бізнес, потім журналістика

Незалежні медіа мають поставити у пріоритет бізнес-складову, а вже потім журналістику. Часто виданнями керують редактори, які зосереджують увагу на тому, що вони люблять та що є звичним — тексти і новини.

Перетворіть своє медіа на сервіс

Сервісна журналістика — це спосіб налагодити зв’язок навіть із найзапеклішими критиками. Адже таким чином ви надаєте інформацію, яка необхідна для орієнтації у повсякденному житті, і допомагаєте вирішувати нагальні питання.

Не забувайте про онлайн-заходи

2020-й показав, що у прямому ефірі можна проводити інтерв’ю, концерти, зустрічі із читачами, вчитися і навіть влаштовувати вечірки.

Поради для регіональних редакторів та журналістів

Поради для регіональних редакторів та журналістів