Спільноти, сервісність та онлайн-заходи: чотири тренди для локальних медіа на 2021-й

Щороку видання NiemanLab публікує прогнози від фахівців та медіапрактиків з різних країн про те, що чекає на журналістів та медіа у найближчі 12 місяців. І цей рік не став виключенням. Обрали декілька трендів, які вони згадують та на які варто звернути увагу локальним редакціям. Повний перелік на 2021-й можна переглянути на сайті.

Будуйте спільноту і ставте питання

Конкуренція за увагу аудиторії більше не обмежується іншими медіа, які також публікують новини. Ваші конкуренти — усе, чим займається читач замість того, щоб читати вашу чергову статтю (наприклад, новий серіал або сон). Доведеться вибудовувати безпосередні зв’язки не просто з аудиторією чи користувачами, а з тими, хто дійсно вірить у вашу справу. Якщо ви не можете привернути увагу, ви не зможете монетизувати медіа, а відповідно у вас немає бізнесу.

Що б ви не робили в 2021 році, переконайтесь, що ви будуєте свій медіа-бізнес довкола чогось справді цінного та вартого, щоб за це заплатити

Оберіть 100 найвідданіших прихильників вашого медіа — і будуйте з ними діалог. Це ті, хто вбиває назву вашого сайту в браузері і заходить на нього впродовж місяців, ставить лайки на ваші пости у соціальних мережах і готовий підтримати ваші ідеї. Це історія не просто про те, щоб запитати, чи подобається їм ваш новий матеріал. А про те, що дізнатися, чим живуть ці люди, які у них є проблем, чим вони займаються у вільний час і чим ви можете бути їм корисними.

Задумайтесь про кількість контенту, який ви публікуєте. Чи насправді потрібна велика кількість матеріалів, якщо їх ніхто не читає?

Менше, але з більшою актуальністю для читачів — можливо, в цьому шлях до успіху?

Якщо ви не запитуєте думку, ви ніколи не знатимете відповідь. Використовуйте усі можливі (і навіть традиційні) способи для цього — телефонна розмова, онлайн-заходи, прямі ефіри у соціальних мережах або ж особиста розмова за кавою. Навчіться слухати, перш ніж видати історію, та цінувати сам процес. А ще постійно запитуйте себе — чи актуальні ті матеріали, які ви готуєте? чи відображають вони те, що відбувається у місті чи громаді? чи читають (слухають/переглядають) люди ваш контент?

Все це сприятиме перетворенню читачів у тих, хто буде відстоювати ваші ідеї та вкаже на вашу цінність іншим. І не думайте, що ви знаєте краще за всіх, які історії варто розповісти.

Спершу бізнес, потім журналістика

Незалежні медіа мають поставити у пріоритет бізнес-складову, а вже потім журналістику. Часто виданнями керують редактори, які зосереджують увагу на тому, що вони люблять та що є звичним — тексти і новини.

Однак цей підхід доведеться змінити. До процесу варто залучати більше спеціалістів, які мають досвід у сфері продажів, бізнесу та маркетингу. Або ж керівникам медіа варто поглиблювати свої знання у цих напрямках — адже лише так можна досягнути стабільності;

Медіа мають диверсифікувати джерела доходів — працювати з рекламою, читачами, організовувати заходи та постійно вигадувати щось нове

А перевірити дієвість тієї чи іншої моделі або ідеї може лише той, хто має знання у різних сферах.

Перетворіть своє медіа на сервіс

Сервісна журналістика — це спосіб налагодити зв’язок навіть із найзапеклішими критиками. Адже таким чином ви надаєте інформацію, яка необхідна для орієнтації у повсякденному житті, і допомагаєте вирішувати нагальні питання.

Часто локальні ЗМІ є своєрідним містком між людьми та установами та допомагають розібратися у складних питаннях. Як подати заявку на отримання допомоги для ФОП, де у місті здати тест на ковід, як проголосувати на виборах. Офіційні установи зазвичай не можуть пояснити, що саме означає певне рішення для конкретної людини та що їй потрібно робити у тій чи іншій життєвій ситуації.

Відповіді на такі важливі для життя запитання завжди будуть у топі за переглядами та залучатимуть нових користувачів із пошуку.

Найкраще, що ви можете зробити у 2021-му — це бути корисними та підтримувати свою громаду

Навіть якщо ресурси вашої команди обмежені, складіть перелік найактуальніших питань і спробуйте дати на них відповіді.

Не забувайте про онлайн-заходи

2020-й показав, що у прямому ефірі можна проводити інтерв’ю, концерти, зустрічі із читачами, вчитися і навіть влаштовувати вечірки.

І у наступному році онлайн-заходи навряд кудись зникнуть, тож медіа не можуть їх ігнорувати. Час стати організаторами таких подій

В онлайні багато переваг: не треба витрачати гроші транспорт, проживання і харчування, ніяких додаткових витрат часу на дорогу та відсутність багатьох організаційних проблем, є багато опцій для інтерактиву та чудова можливість об’єднати різні міста і навіть країни. Це дає змогу замахнутися на більший масштаб і запросити гостей, які в офлайні можливо і не погодилися би на захід.

Звісно, є й свої мінуси. Квитки на онлайн-заходи зазвичай коштують дешевше, тож і заробити на цьому можна менше. А от у промо та підігрівання інтересу до події все одно треба вкладатися та й ніяка вечірка у Zoom не передасть відчуття чи настрій під час офлайн-події. Проте у 2021-му все ж варто спробувати свої сили у цьому напрямку.

Вам також буде цікаво:

15+ ідей для новорічних рекламних історій, які створять настрій

Лайк і репост. 15+ ідей для вірусних постів на сторінці вашого видання у Facebook

5 експериментів зі сторіз в Instagram

--

--

Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах