Спільноти, сервісність та онлайн-заходи: чотири тренди для локальних медіа на 2021-й

Щороку видання NiemanLab публікує прогнози від фахівців та медіапрактиків з різних країн про те, що чекає на журналістів та медіа у найближчі 12 місяців. І цей рік не став виключенням. Обрали декілька трендів, які вони згадують та на які варто звернути увагу локальним редакціям. Повний перелік на 2021-й можна переглянути на сайті.

Конкуренція за увагу аудиторії більше не обмежується іншими медіа, які також публікують новини. Ваші конкуренти — усе, чим займається читач замість того, щоб читати вашу чергову статтю (наприклад, новий серіал або сон). Доведеться вибудовувати безпосередні зв’язки не просто з аудиторією чи користувачами, а з тими, хто дійсно вірить у вашу справу. Якщо ви не можете привернути увагу, ви не зможете монетизувати медіа, а відповідно у вас немає бізнесу.

Що б ви не робили в 2021 році, переконайтесь, що ви будуєте свій медіа-бізнес довкола чогось справді цінного та вартого, щоб за це заплатити

Оберіть 100 найвідданіших прихильників вашого медіа — і будуйте з ними діалог. Це ті, хто вбиває назву вашого сайту в браузері і заходить на нього впродовж місяців, ставить лайки на ваші пости у соціальних мережах і готовий підтримати ваші ідеї. Це історія не просто про те, щоб запитати, чи подобається їм ваш новий матеріал. А про те, що дізнатися, чим живуть ці люди, які у них є проблем, чим вони займаються у вільний час і чим ви можете бути їм корисними.

Задумайтесь про кількість контенту, який ви публікуєте. Чи насправді потрібна велика кількість матеріалів, якщо їх ніхто не читає?

Менше, але з більшою актуальністю для читачів — можливо, в цьому шлях до успіху?

Якщо ви не запитуєте думку, ви ніколи не знатимете відповідь. Використовуйте усі можливі (і навіть традиційні) способи для цього — телефонна розмова, онлайн-заходи, прямі ефіри у соціальних мережах або ж особиста розмова за кавою. Навчіться слухати, перш ніж видати історію, та цінувати сам процес. А ще постійно запитуйте себе — чи актуальні ті матеріали, які ви готуєте? чи відображають вони те, що відбувається у місті чи громаді? чи читають (слухають/переглядають) люди ваш контент?

Все це сприятиме перетворенню читачів у тих, хто буде відстоювати ваші ідеї та вкаже на вашу цінність іншим. І не думайте, що ви знаєте краще за всіх, які історії варто розповісти.

Незалежні медіа мають поставити у пріоритет бізнес-складову, а вже потім журналістику. Часто виданнями керують редактори, які зосереджують увагу на тому, що вони люблять та що є звичним — тексти і новини.

Однак цей підхід доведеться змінити. До процесу варто залучати більше спеціалістів, які мають досвід у сфері продажів, бізнесу та маркетингу. Або ж керівникам медіа варто поглиблювати свої знання у цих напрямках — адже лише так можна досягнути стабільності;

Медіа мають диверсифікувати джерела доходів — працювати з рекламою, читачами, організовувати заходи та постійно вигадувати щось нове

А перевірити дієвість тієї чи іншої моделі або ідеї може лише той, хто має знання у різних сферах.

Сервісна журналістика — це спосіб налагодити зв’язок навіть із найзапеклішими критиками. Адже таким чином ви надаєте інформацію, яка необхідна для орієнтації у повсякденному житті, і допомагаєте вирішувати нагальні питання.

Часто локальні ЗМІ є своєрідним містком між людьми та установами та допомагають розібратися у складних питаннях. Як подати заявку на отримання допомоги для ФОП, де у місті здати тест на ковід, як проголосувати на виборах. Офіційні установи зазвичай не можуть пояснити, що саме означає певне рішення для конкретної людини та що їй потрібно робити у тій чи іншій життєвій ситуації.

Відповіді на такі важливі для життя запитання завжди будуть у топі за переглядами та залучатимуть нових користувачів із пошуку.

Найкраще, що ви можете зробити у 2021-му — це бути корисними та підтримувати свою громаду

Навіть якщо ресурси вашої команди обмежені, складіть перелік найактуальніших питань і спробуйте дати на них відповіді.

2020-й показав, що у прямому ефірі можна проводити інтерв’ю, концерти, зустрічі із читачами, вчитися і навіть влаштовувати вечірки.

І у наступному році онлайн-заходи навряд кудись зникнуть, тож медіа не можуть їх ігнорувати. Час стати організаторами таких подій

В онлайні багато переваг: не треба витрачати гроші транспорт, проживання і харчування, ніяких додаткових витрат часу на дорогу та відсутність багатьох організаційних проблем, є багато опцій для інтерактиву та чудова можливість об’єднати різні міста і навіть країни. Це дає змогу замахнутися на більший масштаб і запросити гостей, які в офлайні можливо і не погодилися би на захід.

Звісно, є й свої мінуси. Квитки на онлайн-заходи зазвичай коштують дешевше, тож і заробити на цьому можна менше. А от у промо та підігрівання інтересу до події все одно треба вкладатися та й ніяка вечірка у Zoom не передасть відчуття чи настрій під час офлайн-події. Проте у 2021-му все ж варто спробувати свої сили у цьому напрямку.

Вам також буде цікаво:

15+ ідей для новорічних рекламних історій, які створять настрій

Лайк і репост. 15+ ідей для вірусних постів на сторінці вашого видання у Facebook

5 експериментів зі сторіз в Instagram

--

--

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенція медійного росту "Або"

Поради для регіональних редакторів та журналістів на реальних прикадах